Stavební úpravy tram. zastávky Karolina

Termín vyhotovení projektové dokumentace k estetizaci tramvajové zastávky Karolina v centru Ostravy se opět posunul. Vyplývá to z již třetího dodatku ke smlouvě.

Již od roku 2018 se mluví o estetizaci tramvajové zastávky Karolina. Po pěti letech stále není vyhotovena projektové dokumentace stavby. Na zastávce najdeme unifikovaný mobiliář, který je svou kapacitou absolutně nedostatečný pro provoz, který zde je. Frekvence přesedajících cestujících by se na této zastávce měla navíc s plánovanými nucenými přestupy, při změně vedení tramvajových linek, zvýšit.

Dopravní podnik řeší úpravu této zastávky již několik let. Na vizualizace a PR bohaté město Ostrava však žádné změny v této lokalitě nekomunikuje.

Znění třetího dodatku ke smlouvě

Obsahově téměř identický dodatek č. 2 z roku 2021

zdroj: hlidacstatu.cz

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  No nevím, tímto tempem projektovat jakýsi přístřešek je i na naše poměry dlouho. Tuto dobu bych bral třeba u nejvyššího mrakodrapu v ČR kousek vedle.

  Thumb up 21 Thumb down 0
 2. rom :

  je to zásadní dopravní místo v Ostravě – měla by vystoupit p. Bajgarová a detailně vysvětlit, kde je problém

  jinak je to totální Kocourkov!!!

  Thumb up 15 Thumb down 1
 3. ELB :

  Všimněte si prosím, že předmětem díla je „estetizace zastávky“, nikoliv její funkční upgrade. To abyste nečekali něco, co nepříjde :)

  Není to tak dávno, kdy existence nové zastávky Karolina vtěsnané mezi dvě křižovatky nebo přestupního uzlu na zastávce Křižíkova byly v DPO a MMO neslušným slovem. Nyní máme z těchto zastávek takové malé, přehuštěné „terminálky“, které se již těší na zprovoznění „ostravského metra“.

  Thumb up 19 Thumb down 3
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Tak na tom, že uděláte dobře zastávku i s přístřešky se špatně staví PR. To by vlastně měla být normální věc.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 5. ELB :

  Martin [msstavby.cz]: Ano, měla. Možná by bylo lepší vybudovat úrovňový přestup mezi tramvajovými nástupišti na Náměstí Republiky, nežli stavět další tramvajový „bunkr“ na stísněném prostoru městské třídy. Vizualizace „estetizace zastávky“, které jsem zatím viděl, na mě totiž působí jako zbytečná vizuální bariéra, architektonicky naprosto nekorespondující s okolní zástavbou pasážních domů.

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.