Komentáře

 1. Headfox :

  Vypadá to hodně pěkně…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. kika :

  Nádhera :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Je to moc pekne, jen nechapu proc je tam ten tmavy pruh… vysparovany asi tmavsi barvou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  To je drsné, to jsem nevěděl, že to je tak hezké!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. michal :

  Staré stavby jsou vesměs krásné a po opravě se ještě zvýrazní jejich nádhera. Škoda, že za reálsoc se v Ostravě zbouralo spousta podobných staveb. Většinou, co pomatuji, tak se do podobných nádherných domů sestěhovali cikáni, ti ze staveb udělali ruinu a pak už přišla na řadu demolice. A v dnešní době zase se nechá spousta cenných budov chátrat a pak už nastane jen amen. Viz jatka nebo Ostravica.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: podle me ty spary nemaji hotove a to tmave je, kde jeste nebyli

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomas T. :

  michal: Tak jakta a ostravica neni ten pripad ktery tady popisujete. Zde to neni chatrani a nechani napospas, ale ucelove a zamerne niceni stavby.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. michal :

  Tomas T: A myslíte, že ty krásné domy – třeba v Přívoze nebyly komunisty v sedmdesátých a osmdesátých létech účelově ničeny tím, že tam nastěhovali Romy?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. Tomas T. :

  michal: Tak privoz k do toho spadl rekl bych nevinne. Za komunistu bylo moderni bydleni v panelacich a v novostavbach. Proto tyto domy lide nevyhledavali jako prioritni lokalitu bydleni. A s klesajicim zajmem se tam hold zacali sestehovavat socialne slabsi. Navic mesto melo hodne dlouhodobe vyhledy s centrem uplne jine. Neco jako stodolni, ktera mela byt cela zbourana a postaveno tam velke sidliste.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. michal :

  Tomas T. : Ano, to máte pravdu. Ještě si pamutuji za mých studií na staré domy naproti Jindřicha, V jednom jsme měli laborku. Pak přišla demolice celého bloku a teĎ tam stojí market a nějaká další hrůza, ani nevím co tam teď je. Je to přímo u tram. zastávky HD Jindřich. Škoda těch domů, dnes po opravě to mohla být zajímavá část Ostravy, tak jako Stodolní. Ty doma za komuniosmu tam taky byly ve strašném stavu…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.