Skelet Biskupská – aktuálně

Projekt dostavby skeletu u řeky Ostravice v centru Ostravy je nyní ve fázi změny stavby před dokončením. Projekt se totiž pod novým majitelem změní oproti původnímu stavu.

zdroj: ostrava.cz

Umístění projektu na mapě je v současné době z technických důvodů nezobrazeno…

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Zvýšení objektu je jedině dobře, lze navázat na výšku kancelářské budovy. Zajímavostí, ale je, že nepočítají s 2.NP, přesto, že dům stojí. Jestli to někdo vysvětlí, jak je to myšleno? Protože se zvýšením počtu podlaží, zvyšují počty bytů, ale ubírají parkovací stání. Neustále mají developeři problémy se schvalováním staveb s odkazem na parkovací místa a tady se jde přesně opačným směrem. Neříkám, že to je dobře nebo špatně, ale postupuje se podle mého jinak.

  Thumb up 19 Thumb down 3
 2. MM :

  MM: Napsal jsem to špatně, nepočítají s 2.PP!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. LK :

  MM: A není to tak, že ten co to stavěl předtím postavil jen 1. PP a na 2. PP se vykašlal? Teď už se tam bude dodělávat těžce. Nový majitel si to teď musí v rámci změny projektu nechat schválit. A pokud tam je, tak by mi to přišlo zvláštní je nevyužít, když parkovací místa se dají zajímavě prodat. Vůbec netuším, ale zajímá mě to, tak jestli někdo ví?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. thvari :

  Přízemí a 7 pater, to je cool! Hurá do výšky, Ostravo!

  Thumb up 11 Thumb down 3
 5. Mx :

  výškové budovy mi nevadí a hlavně záměr to dokončit vítám. Ale jsem zvědav, co na to památkáři. Toto významné navýšení zasáhne dost do panorama historického centra a hlavně v kontextu blízkého kostela ze 13. století a jeho věže. Tak uvidíme, aby to neuškodilo panorama, neznáme ani vizualizaci.

  Thumb up 7 Thumb down 12
 6. Jeřdno :

  Mx: Doiufám, že památkáři nebudou dělat Zagorku, panorama ostravského centra imho nestojí za jakoukoli ochranu. Není to nijak unikátní ani ikonické.

  Thumb up 28 Thumb down 9
 7. Michal :

  Místní skvadra opět v ráži. Ježíšmarja, ať nám to nezničí panorama! Sice vyšší barák má stát u radnice naproti přes řeku, ale to nám vůbec nevadí.

  Thumb up 14 Thumb down 5
 8. Martin :

  Prosím vás, může mi ta parkovací místa v přízemí vysvětlit nějaký stavař normální řečí? Chápu to správně, že parkoviště nahradí parter, kde by normálně byly obchody a třeba nějaký pěkný bar/restaurace jako je Dock?

  Thumb up 2 Thumb down 5
 9. LK :

  Martin: Na to nemusím být stavař. Však se píše, že parkování je v 1. PP (PP = podzemní podlaží). V 1.NP (NP = nadzemní podlaží) jsou nájemní jednotky, v daném případě ta část, co je na úrovni ulice, tedy parter.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 10. Martin :

  LK: Aha… spletl jsem si PP (podzemní podlaží) a NP (nadzemní podlaží). Díky za upozornění! Jak říkám: Nejsem stavař a v těch zkratkách se nevyznám.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. Mx :

  Michal: no vy byste klidně postavil panelák vedle věže z 13.století, a proto vypadá Ostrava jak vypadá. Kvůli takových “střelců”

  Thumb up 3 Thumb down 20
 12. danlicka :

  Mx:
  Spíš jde o to, že ten panelák tam už stojí. Že už není moc co zachraňovat. V současné době bych řekl, že je potřeba vytvořit panorama nové.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 13. Mx :

  Nechápu povyk kolem zmínky, že vedle věže kostela z 13. st. by se mělo zvážit, co tam bude hned těsně vedle. Argumentace novým domem stovky metrů daleko úplně v jiném místě a kontextu anebo panelákem (zřejmě tím až kdesi u Husova sadu?) není relevantní. Já ten nový dům neodmítám, ale ani neznáme vizualizaci a slepě budeme kývat? Doufal jsem, že dnešní doba je jiná než za komoušů, kdy se na takové věci kašlalo a pralo se kdeco kdekam.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 14. VU :

  A není to s tím 2.PP tak, že zůstane nezměněno oproti původnímu plánu a proto ho nemají potřebu řešit?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. danlicka :

  Mx:

  Já se v tom asi ztrácím. Kostel, o kterém mluvíte, je kostel sv. Václava, že? Tak potom panelák je hned přes ulici naproti (Zeyerova 1, pokud to není panelák, tak se omlouvám, ale vzhledově to prostě vypadá jako klasika že sídliště). Navíc mezi zde probíraným domem a kostelem je ten černý bytový dům, který má 5 pater. Tak odkud jde na ten kostel vidět tak, že by to ten nový dům vlastně zastínil?

  Thumb up 9 Thumb down 3
 16. Mx :

  Danlicka: kolik pater mají ty vaše paneláky? 7 jako plánovaná stavba blízko kostela?

  Thumb up 0 Thumb down 7
 17. danlicka :

  Mx:
  8

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. Mx :

  Danlicka: 8 pater? Tak vidíte, vy vlastně obhajujete panelák vedle kostela, který tam necitlivě postavili komunisti jako v té době moderní a módní dům. A jako alibi máte, že nový dům bude moderní a módní na dnešní dobu. Takže Vám další moderní panelák u kostela nevadí. A přitom ani nevíte, jak má vypadat. Takhle se buduje panoráma města? Nejde jen o panorama, ale i o to, že to může být moc necitlivé a dominantní na tomto místě. A Ostrava rozhodně je město mnoha a mnoha vyhlídek, takže o panorama rozhodně jde.

  Thumb up 1 Thumb down 11
 19. danlicka :

  Mx:
  Já s vámi souhlasím v tom, že je třeba v centru města regulovat, co a jak se kde postaví. Hlavně mi teda vadí, jak se za minulého režimu stavělo v prolukách mimo úroveň ostatních budov v bloku, to je fakt hnus. Ale váš argument s kostelem mi prostě přijde mimo, když je ze všech stran obestavený. Navíc se jedná o dům o ulici vedle. Více mi teda vadí to stokrát zaplátované parkoviště v proluce před vchodem. A co se týče panoramatu, tak já nevím odkud jde na ten kostel ještě vidět. Fakt mám pocit že ta budova na nábřeží nijak více pohled na kostel nezastíní.

  No hlavně teda doufám, že až uvidíme vizualizace, tak nebudu litovat toho, že se teď toho domu zastávám. 😄

  Thumb up 11 Thumb down 1
 20. Mx :

  Danlicka: halda Ema, nová radnice, bolt tower, slezskoostravská radnice, plánovaný mrakodrap atd. Když už jsme to panorama “historicky podělali”, tak bych zkrátka už byl teď opatrný a nepřidával na hromadu. Ostrava nepůsobí z výšky často harmonicky. Jinak, jsem fanda nových staveb a hlavně zástavby proluk, ani mi nevadí moderní stavby v centru.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 21. Parkování :

  Místo 38 pouze 21 parkovacích míst na 33 bytů a 6 nebytových prostor a obchody v přízemí. Jsem samozřejmě pro co nejrychlejší dostavění, ale toto mi přijde jako „podplacený ústupek“, protože těch parkovacích míst je sakra málo na kolaudaci tohodle baráku a venku není kde zaparkovat.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 22. balde :

  Parkování: já jsem pro zrušení limitů min. parkovacích stání při výstavbě. Ať si každý stavitel rozhodne zda tam parking chce nebo ne, a kupující a´t si rozhodne zda hledá byt s parkingem nebo ne.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 23. Vítek :

  Parkování: investor si asi vyřídil výjimku z normy,jedná se o území se sítí MHD. V tom nevidím problém. Ovšem dá se očekávat, že uživatelé následně začnou tlačit na město, že není kde parkovat. Výsledkem bude zvýšení cen parkovného pro všechny.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 24. Dr. Kohn :

  balde: To je stejné, jako by jste řekl že Lidl nemusí mít žádné parkoviště. Prostě tam lidi nebudou chodit, když uvidí že nemají kde parkovat. Jenže toto vždy dopadne tak, že nejvíce budou trpět místní obyvatelé.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 25. Hans :

  Nebál bych se o problém s parkovacími místy. Hlavní je udržet směr rozvoje „Malá Kodaň“ a nepridavat žádné venkovní parkovací místa. V takové zóně, jaká je tam plánovaná, stejně moc místa pro auta není. Kdyby to město vzalo za správný konec, tak by lidi z okolní nové zástavby mohli parkovat v garáži na Černé louce (ne v té současné, ale nové nebo upravené pro rezidenty).

  Thumb up 6 Thumb down 1
 26. balde :

  Dr. Kohn: pokud se jedná o parkingy ve vlastnictví města, město má možnosti regulace parkování a hlídání dodržování těchto pravidel, takže v tom nevidím problém. Nikdo nemá právo na parkovací stání pokud ho nevlastní a města nejsou povinna garantovat parkování každému svému občanovi, kdekoliv a kdykoliv.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 27. Rýša :

  Včera jsem jel kolem a palety cihel zatím nedošly změny. Zanedlouho přijede Martin na bílém koni, a tak doufám, že po tak dlouhé době cihly nezapadnou skoro bílým popraškem a konečně v nejbližších stále ještě na počasí příjemných dnech, zaujmou své „důstojnější postavení“- tedy funkční, než doposud mají na těch paletách.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. kolemjdoucí :

  Už je tam výtah

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. Rýša :

  kolemjdoucí: A už se tam něco děje, když je tam ten výtah 2,5 měsíce? :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. padickos :

  Děje se tam něco, kromě hromadění stavebního materiálu? :D

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.