I/11 prodloužená Rudná – postup prací

Dlouho uzavřené napojení původní silnice 11 za Globusem bylo minulý týden otevřeno. Zbytek stavby zůstává víceméně beze změn.

Související články


Komentáře

 1. Davidb :

  Je škoda, že sjezdy nejsou funkční.
  Že se poté musí pokračovat ještě kus po té úzké cestě směrem na Opavu.
  Ale možná že to teď budou dělat, protože tu starou cestu už sundávají.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 2. Circle :

  Ano, oni ty sjezdy nemohli zprovoznit právě proto, že stará cesta až do minulého týdne protínala novou S11…teď by se měli pustit do toho několikasetmetrového nedokončeného úseku a tipuji, že do konce roku by tím pádem měli zprovoznit všechny sjezdy včetně staré cesty na Velkou Polom…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Rýša :

  acdlcia: Zbytek stavby zůstává víceméně beze změn. To znamená co? Že na prodlouženou Rudnou budeme čekat ještě kolik let? Pořád to ještě blokuje ten architekt nebo v tom už je i něco jiného?? Přeci není možné, aby JEDEN člověk tak úspěšně už několik let blokoval tak významnou stavbu!!!

  Thumb up 10 Thumb down 1
 4. Lukáš :

  Kvůli tomu že to zdržoval ten člověk, tak propadla EIA, a tak teď musí dělat novou, což trvá do 6ti měsíců, takže kdoví jestli to bude dokončené letos. Víc info na rsd.cz

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  Rýša: pokud vím tak stavba měla starou EIA a stát ji neprosadil v EU jako prioritni u kterých EU povolila nechat starou EIA, tech bylo jen deset, takže se řeší EIA a i ty pozemky od architekta, takže tam je více problémů

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. thrpst :

  Totální amatérismus.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rýša: Bohužel to možné je. Viz třeba kolik let už se nestaví silnice 48 u Rychaltic.
  https://mapy.cz/letecka?x=18.2188900&y=49.6499873&z=17

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. davidb11 :

  Circle:
  Takže to co je tam teď se naváže na starou cestu?
  A kdy by asi měly být hotové ty sjezdy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. jrov :

  tak v srpnu 2016 začnou zjišťovací řízení, které to celé zablokuje na bezmála 8 měs. ( http://www.vresina.cz/e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah345_5.pdf&original=usnesen%C3%AD+o+přerušen%C3%AD+stavebn%C3%ADho+ř%C3%ADzen%C3%AD+SŘ%2813%29-2.pdf ) , aby teď začali řešit EIA ( https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000008014/dokonceni-prodlouzene-rudne-je-v-nedohlednu )

  jinak na té třetí fotce to vypadá na propojení se spojkou na Plesnou ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Davidb :

  jrov:
  Jo vypadá, ale ještě tam bude hodně práce.
  Teď je tam cca 5 metrový rozdíl ve výšce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. MiPol :

  acdlcia [msstavby.cz]: V Rychalticích se to pohnulo, už se tam asi měsíc staví.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  MiPol: Já vím. Dokonce jsem tady o tom před časem i informoval. V tom komentáři šlo ale o to jak dlouho se tam nestavělo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. talage :

  Jeden architekt blokuje klíčovou dopravní tepnu, druhý neví co si počít s Ostravou, třetí architekt prohlašuje, že na Gaudího není zvědavá … nevím nevím . . .

  Thumb up 16 Thumb down 0
 14. Adam (ten hodný) :

  Nechápu proč nezruší z ty dva kruháče …. to by byl opravdu takový problém sundat značky a umístit tam jersiny aby se křižovatkami sako jen projíždět a tím pádem tam všichni nemuseli dávat přednost a zdržovat?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. jp :

  talage: Ten druhý nejenom, že neví co s Ostravou, ale hlavně ani neví, co se mu dějě na dohled centra. Jak může fungovat takový úřad, který neví, že někdo někdo rekultivoval obří plochu kolem Ostravice, v podstatě naproti DOV, a vysázel tam 17000 stromů. Tomu se ani nechce věřit, jak šíleně to zní.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 16. Fantomas :

  Normálně bych to zúžil do jednoho pruhu tak, aby se to protáhlo kolem toho architekta. No a myslím si, že by si okamžitě rozmyslel prodej, jak by mu pod oknem burácely kamiony 24h denně.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. SpinJ :

  Fantomas: Architekt tam samozřejmě nebydlí, má tam pouze pozemky ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Davidb :

  SpinJ:
  Které když už kupoval tak tam byl zakreslen obchvat, nebo ne?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 19. Eli :

  Davidb: SpinJ: proto je určitě kupoval. Také by mě zajímalo, kdo mu to prodal, když se vědělo, že tudy bude pokračovat Rudná.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Davidb :

  Eli:
  Kdo mu je prodal je jedno, ale snad to prochází přes Katastrální úřad- změna majitele.
  A ten měl ihned prohlásit, upozornit, že tudy povede cesta a na jakékoli obstrukce nebude brán zřetel.
  Ale asi to tak nefunguje.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 21. jrov :

  To all: ty pozemky už dávno patří ŘSD, takže celé je to o věcných břemenech a ty mají výsadní postavení. Tyto břemena dle Macury katastrální úřad měl zanést ( nezanesl ) před sedmi lety. Fígl spočíval v tom, že pozemky byly prodány bez břemen a náhle se tam po prodeji „objevily“…

  Komunikace je v platných územních plánech už desítky let.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Fantomas, SpinJ, Davidb, Eli: Že vás to stále baví rozšiřovat ty bludy :-) Proč myslíte, že tam nebydlí? Hlavně, že víte proč to kupoval a kolik že tam má pozemků? Víte o tom houbelec a rozšiřujete ty vaše pravdy jak rudý mor :-( Zkuste se mrknout třeba sem http://jdem.cz/c8fft7 a projít si ty jeho pozemky, má tam už jen cca 4 tisíce metrů kde fyzicky bydlí a vše další už je dávno ve vlastnictví České republiky. Zkuste to vše nesvádět jen na jednoho architekta ale zamyslete se i nad rolí tohohle rudým morem prolezlého státu :-)

  Thumb up 4 Thumb down 13
 23. Eli :

  Crazym: Tak pak nechápu, proč se Rudná staví věcnost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. MichalF :

  Pan architekt tam má skutečně poblíž postavený dům, s podivem je to, že již při stavbě domu musel vědět, že je v blízkosti plánovaná stavba prodloužené rudné, obzvlášť když byl pan architekt zastupitelem v Porubě. Pan architekt se jž před lety nechal slyšet, že rudná bude stát jen přes jeho mrtvolu. Pozemky pod rudnou pán již nevlastní protože byly vyvlastněny, jenže se mu ještě podařio zapsat na ně věcná břemena, která momentálně stavbu blokují. Je to samozřejme spojeno i s arogancí a neschopností úředníků, zástupců ŘSD a státního aparátu. Nezpochybnitelné je ale to, že díky egu jistého pána, zbytečně trpí tranzitní dopravou velká část obyvatel Poruby, pán se klidně může ohánět tím, že mu jde o princip nebo o cokoliv jiného, ale to že si jako rukojmí bere tyto obyvatele ničím neomluví.

  Thumb up 17 Thumb down 0
 25. Danek :

  MichalF: Já jsem přesvědčen, že jelikož jako zastupitel Poruby, měl informace o budoucí stavbě.Zneužil tyto informace k možnému svému prospěchu…(snaží se na tom vydělat..dle posledního info.chtěl 20mil.za zbavení se věcného břemena…)…Tady nechápu jakto, že mu nebyla doročena obesílka k podaní vysvětlení.Even.obvinění…paragrafů je k tomu dost.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 26. balde :

  https://polar.cz/porady/host-dne/host-dne-09-05-2017-17-14 tady máte fresh info

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. PETR007 :

  Crazym :

  Fantomas, SpinJ, Davidb, Eli: Že vás to stále baví rozšiřovat ty bludy :-) Proč myslíte, že tam nebydlí? Hlavně, že víte proč to kupoval a kolik že tam má pozemků? Víte o tom houbelec a rozšiřujete ty vaše pravdy jak rudý mor :-( Zkuste se mrknout třeba sem http://jdem.cz/c8fft7 a projít si ty jeho pozemky, má tam už jen cca 4 tisíce metrů kde fyzicky bydlí a vše další už je dávno ve vlastnictví České republiky. Zkuste to vše nesvádět jen na jednoho architekta ale zamyslete se i nad rolí tohohle rudým morem prolezlého státu :-)
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Crazym alias Frenk na webu české dálnice/silnice I/11 alias Richtár osobně.
  Ten mor jsi ty Richtáre a tvoje rudé myšlení!
  20 mega se ti zachtělo, i Ráth by ti mohl závidět.
  Doufám, že jednou ti to dá někdo zaplatit i s chlupama.
  Každý den zácpy a doprava kolabuje, jen aby se mohl Richtár škodolibě vysmívat lidem, jak s nimi vyj…al!

  Ale už je na světě alternativa, že se bude jezdit po Rudné a udělá se provizorní přechod na Vřesínskou. To ti bude pak fakt horko, architekte!

  Thumb up 14 Thumb down 2
 28. Crazym :

  PETR007: Netušil jsem čem je řeč a tak jsem si to našel a je to pěkné čtení :DD http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=122&t=570&start=2025 Tuším, že pokud se i tady budou objevovat trotli Novinkářského typu jako PETR007007 jejichž komplex z peněz na které si nikdy ani nešáhnou je neuvěřitelný, půjde tady diskuze stejně do kopru jako tam. Ale že jim tam ten Frenk pije krev už nejen tím, že něco má, něco zdědil ale i jen prostými argumenty či trollením :DD
  Takže abych to shrnul, Ty jsi dobrý pyj ale každopádně děkuji za rozšíření obzorů někdy se tam objevují zajímavé odkazy a informace, čest práci :DD

  Thumb up 5 Thumb down 13
 29. PETR007 :

  Crazym :

  ++++++++++++++++++++++ Ty jsi dobrý pyj +++++++++++++++++++++++++++++++

  Netahej mne do své rodiny soudruhu!

  Thumb up 7 Thumb down 4
 30. Hynek [msstavby.cz] :

  ČT: Ministerstvo životního prostředí vrátilo Ředitelství silnic a dálnic EIA.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. skelet :

  proč mám někdy pocit, že to někdo dělá naschvál

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. jrov :

  tak nový update:
  stanovisko MŽP zde : http://www.mzp.cz/cz/news_170602_Prodlouzena_Rudna

  a článek na iDnes z 6.6.2017 zde : http://ostrava.idnes.cz/prodlouzena-rudna-moravskoslezsky-kraj-silnice-f6a-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170606_2330890_ostrava-zpravy_jog

  ve zkratce nás čeká dokončení všeho mimo 400 metrů a následné zakonzervování stavby na neurčito.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Crazym :

  jrov: Začínám nechápat proč ta státní správa nemyslí trochu dopředu a není schopna uznat pochybení i porážku,poučit se z ní a v dalších případech nedopustit opakování situace. Když už se dostala i vlastní chybou do této situace, tak splnění požadavků protistrany které jsou podle dostupných údajů 20 miliónů a předpokládané škody úředníci sami vyčíslují až na 90 miliónů, tak jen trochu pokerového umu či jen selského rozumu velí hru ukončit a ztrátám předejít. Zde http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=122&t=570&start=2100 v diskuzi uživatel Frenk jasně formuloval požadavky a já s ním hrát tu hru, tak se snažím za cenu 20% předpokládaných ztrát ze hry vycouvat, ze situace se poučit abych se příště do žádné takové nedostal a odkráčím středem :-)
  Jenže oni nehrají ze svého a z cizího krev neteče a kdo si myslíte, že to vše zaplatí? Scheiße :-(

  Thumb up 3 Thumb down 5
 34. Jrov :

  To nebude architekt … ten se mimo jiné vyjádřil, že stavba stát nebude – takže nějaký handl je dost nereálný a hlavně tohle není tak úplně standartní situace jako třeba Havránková. Takže vyplacení např. 20mil je legálně neproveditelné a defakto by to byl vzorový případ pro jiné spekulanty… podle mě je jediná cesta vyšetřit veškeré smlouvy, zápisy do kn apod. a vyvození důsledků pro zainteresované. Nedivil bych se kdyby výsledkem šetření na KN bylo zrušení nabytí pozemků ŘSD a „zapsaných“ břemen

  Je to vizitka státního aparátu, který narazil na vychytralého problémistu a jestli někdo četl ty architektovy odvolávačky tak to byl jinej level než jsou na stavebním odboru zvyklí…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 35. SORRY :

  MichalF :

  Pan architekt tam má skutečně poblíž postavený dům, s podivem je to, že již při stavbě domu musel vědět, že je v blízkosti plánovaná stavba prodloužené rudné, obzvlášť když byl pan architekt zastupitelem v Porubě. Pan architekt se jž před lety nechal slyšet, že rudná bude stát jen přes jeho mrtvolu.

  Nikdo neví za kolik to má a to je spravedlnost světská!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 36. acdlcia [msstavby.cz] :

  SORRY: I to se dá zařídit.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 37. acdlcia [msstavby.cz] :

  SORRY: Řidiči každý den čekajícímu v koloně na ulici Rudná povolily nervy a najel autem do jednočlenného davu architektů. Zasahující policista, který bohužel přijel na místo pozdě jelikož uvízl v koloně na ulici Opavská následně oba zastřelil.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 38. Jarmil Buqa :

  Já se divím tomu, že se spontánně už dávno nezvedla vlna občanské angažovanosti, tak jak tomu bývá v mnoha případech prezentovaných televizemi…

  O smutné roli státní správy netřeba dlouhého rozepisování. Ta role je opravdu smutná.

  Avšak, původcem problému je pan architekt, ať se snaží obhajovat jak chce. Je to vypočítavý dacan. Takovým, pokud by měl být život jen trošku spravedlivý, patří pár facek, když na ně neplatí zákonné prostředky. Nebo přes koleno a před porubskou radnicí naplácat na holou. A to i z ohledem na to, že by se mohlo zdát býti zaslouženým trestem bydlet v tomhle zvěrstvu:

  https://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/170436-architekt-richtar-se-pri-projektovani-sveho-domu-odvazal.html

  Od pana architekta bych si nenechal navrhnout ani zahradní ohniště, což sice nesouvisí s případem Rudná, nicméně charakter „okázale drahé“ a přesto úplně hnusné budovy zřejmě dokresluje charakter tvůrce a majitele. Můj názor.

  P.S.
  Pokud by někdo potkal pana architekta na ulici, může se jej osobně zeptat, jak to vlastně celé myslí! Pozná se takto:
  https://media.novinky.cz/006/170067-original1-9a718.jpg

  Thumb up 6 Thumb down 1
 39. Crazym :

  Jarmil Buqa: Závist je svině co? A těch pár facek je typický projev člověka co by si prý „nenechal navrhnout ani zahradní ohniště“ a určitě bydlí ve skvělém interiéru nezměrných kvalit :DD

  Thumb up 1 Thumb down 12
 40. PetrP :

  Crazym: Nevím jestli závist, ale je fakt, že Richtar a jeho pohunci jsou vyděrači. A taky je fakt, že ten barák je totálně hnusný zvenku i zevnitř…

  Thumb up 13 Thumb down 1
 41. talage :

  Crazym: Tak, aniž bych se tady chtěl srovnávat s radioaktivním uhlíkem, musím uznat, že jsem od tohoto velikána také čekal něco jiného :) . . . pokud se jedná o obraz duše pana architekta, tak začínám lecčemu rouzmět. Ale proti gustu . . . :)

  Thumb up 8 Thumb down 1
 42. jrov :

  Zítra to pustí až k nájezdům na kruhové objezdy tj. po sjezd Krásné Pole, nicméně chci vidět jak kamiony od Opavy vykružují 270° otočku na tom malém kruhovém objezdu … už teď bylo zajímavé když projížděli pouze rovně …

  Thumb up 2 Thumb down 1
 43. Jrov :

  EIA byla na žádost zadavatele vrácena k přepracování, primárně na základě připomínek DR a spol. viz. portál CENIA

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. Rýša :

  Jrov: Tak kdo vlastně za toto divadlo může? Architekt nebo ostravští zastupitelé nebo hejtman kraje nebo ŘSD nebo zelení anebo nikdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. skelet :

  Rýša: architekt, následně architekt s katastrem, následně ŘSD s MD.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Jrov :

  Jrov: DR jim nepadl dokumentaci a opět to vypadá, že hraje na jiném levelu než úředníci…jinak by nestahovali k přepracování

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. skelet :

  Jrov: na nutnost vypracování nové EIA je upozorňoval už kraj, ale MD bylo jiného názoru. A ministerstvo život.prostředí bylo jiného názoru, než MD.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 48. Rado :

  Já bych primárně krom výše uvedených vinil i naše lokální politiky. Za to, že slibují nesplnitelné a dušují se, že stavbě prodloužené Rudné nestojí nic v cestě a bude otevřena v termínu, přičemž se najde jeden b***c, na kterého není metr a už je všechno jinak. A hlavně za to, že na úřady dostatečně netlačí

  Thumb up 4 Thumb down 1
 49. SpinJ :

  Nevyšlo by už levněji postavit nový most, aby se na ty svoje pozemky dostal? I kdyby to mělo stát 20 mega. S EIA bych je poslal někam, ať si posoudí jaký vliv to má na Porubu a kolik paliva spálí auta v té věčné koloně popojížděním.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. jrov :

  SpinJ: ale to on blokuje napadáním řízení o stavebním povolení z pozice majitele sousedních pozemků … zkoušeli pro něj udělat i verzi s podjezdem. Mezitím propadla první EIA, a teď je to defakto na začátku. Vyjma toho, že je konečně srovnaný katastr a rozběhlo se řízení o vyvlastnění věcných břemen …

  Jinak dneska solidní zácpa , od odbočky na Kr. Pole přes nově otevřenou rampu a vypadalo to, že i solidní kus I/11 ve směru od Opavy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. SpinJ :

  jrov: Díky za vysvětlení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. Davidb :

  SpinJ:
  Však se ten most měl stavět, všude je alespoň zakreslený.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. Davidb :

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2238742-prodlouzena-rudna-stale-nezna-ternin-dokonceni-potize-jsou-s-vyvlastnenim-i-se

  Thumb up 0 Thumb down 0
 54. Hynek [msstavby.cz] :

  ČT: Dostavba prodloužené Rudné se znovu zpožďuje

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. Joe :

  Zablokujme na měsíc příjezdovou cestu vyděračům, ať si taky užijí.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 56. Joe :

  Jak to pokračuje s vyděrači ze Skalky? Nevíte někdo jak probíhá vyvlastňovací řízení věcných břemen a jestli vůbec probíhá?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 57. Tomas T. :

  Pozemky by měly byt vykoupeny. Nyní se řeší nová EIA.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 58. Joe :

  Tomas T. :

  Pozemky by měly byt vykoupeny. Nyní se řeší nová EIA.
  27.09.2017 13:49

  Pozemky jsou dávno vykoupeny, jen mafie ze skalky chce cca 20 mega výpalné, já bych jim dal výpalné grázlům, to by viděli, nebo spíš neviděli!

  Thumb up 9 Thumb down 1
 59. jrov :

  první vlaštovka sice jaro nedělá, ale …

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/chysta-se-blokada-dopravy-prvni-protest-kvuli-prodlouzene-rudne-20171124.html

  Thumb up 4 Thumb down 0
 60. Davidb :

  jrov:
  Nikomu to nepomůže, nic to nezrychlí- to je můj názor.
  Možná tak zablokovat Sdružení Skalka.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 61. jrov :

  Davidb: dovolil bych si polemizovat, tenhle “problem”, nema systemove reseni a nekdo z vyssich pater musi mit zajem ho vyresit. Standartni kvalita prace radovych uredniku tuto vec dostala az do tohoto bodu – kazdemu rozhodnuti do teto chvile chybela koncepce, bylo nekvalitne pripravene a dalo se jednoduse napadnout – vetsinu casu byl stavebni odbor a samotne RSD pod tlakem a ve vleku udalosti jinymi slovy o nekolik kroku pozadu za panem R.

  Pokud bude stat konzervace stavby 30-90 mil rocne tak uz davno mel na tento problem nastoupit tym velmi drahych a kvalitnich pravniku a pomoci urednikum v jejich cinnosti – protoze tohle je vyssi divci a ne povolovacka RD a siti coz delaji vetsinu casu… vse co je na katastru tam je x let a kazdy s obcanskym prukazem si muze za poplatek vsechny podklady k dotcenym rizenim, pozemku vytahnout. Urednik vsak ne, ten pouze kona a neni investigativni pracovnik.

  Takze cim vice “popularity” tento problem ziska tim vice sanci je ze se toho nakonec nekdo chopi a ciste zjistne si bude chtit uhrat politicke body

  Thumb up 8 Thumb down 0
 62. Rado :

  jrov: Nemyslím si, že se dají na prodloužené Rudné ještě uhrát nějaké politické body. Ano v případě, že by ta stavba byla otevřena v době, kdy měla. Ale teď, kdy je každý řidič naštvaný? To spíše na naší uskákané D1, až bude průjezd za 100 bodov, čili rychlostí 130 km/h a ne 110/80/60, jak máme možnost pocítit v těchto dnech. To je teprve ta pravá kaňka Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 63. Davidb :

  jrov:
  Já to chápu. A jsem tvrdě pro dostavbu.
  Tak jděte blokovat stavební úřad nebo něco takového.
  Ale už teďka tak zasekanou cestu!
  Ještě že tam nejezdím tak často.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 64. Hynek [msstavby.cz] :

  situaci, kdy starosta prohlasi, ze pujde blokovat jednu z nejrusnejsich ulic sveho obvodu jakozto obcan, mi hlava vubec nebere.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 65. thvari :

  Hynek [msstavby.cz]: hlavně ten jeho přitroublý argument, že tam jde jako občan. ne, jde tam jako starosta, protože v současnosti tu funkci drží a obvod zastupuje. občan je i tak, ale občan je každý člověk v ČR, být občan a držet politickou funkci se navzájem nevylučuje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 66. jrov :

  Rado: tak „D47“ je tristní , ale reálně tam kolony nejsou, každý kdo zkusí jet rychleji to udělá jen jednou. Nehody tam nejsou a tak je to jen hodně špatné PR pro náš region – pro Eurovii asi ne, které to nebrání vyhrávat soutěže na další stavby a teď i na zimní údržbu.
  Ale dostavět 99% stavby do finále a pak jí konzervovat na x let za naprosto šílené peníze, a na druhé straně povolit stavbu Géčka (zákonně ji však zakázat nejspíše nelze), která situaci ještě eskaluje. Tady už je reálné jediné nátlakové řešení a začít do toho šlapat. Na toto by měla vzniknout komise a rozplést tento absurdní stav za pomocí profi právníků a klidně jít i proti státu, resp. ŘSD, které defakto selhalo a jelo si svou standartní hru, a tady bohužel dopadla kosa na kámen.

  Davidb: blokovat stavební úřad je k ničemu ten je taky vlastně primárně neschopný vůči kalibru R, ale defakto je v tom nevinně. Něco jako plomba na katastru asi ŘSD nic neříká, to pak může těžko stavební odbor se svýma „znalostma Ctrl+c , Ctrl+v“ konkurovat někomu kdo napadne stavební řízení takovým stylem, že dojde s pomalostí úředníků k propadnutí EIA atd… a celé se to sesype defakto na začátek

  Starosta a zastupitelé jen dokázali udělat této natlákové akci dostatečné promo, takže je to v novinách a lidé snad půjdou projevit svůj názor, sice asi ne ke spokojenosti všech (hlavně těch x tisíc co jen projíždějí a otravují ty co tam jen bydlí), ale demokraticky upozorní že jim již přetekla trpělivost.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 67. jrov :

  jo a pokud opravdu udělají ten sjezd na Plesnou sjízdný na všechny směry (což v případě průjezdné PR je naprosto ok) tak ŘSD přidá jen další průser na hromadu svých průserů … aktuálně tomu vše nasvědčuje včetně realizovaného dopravního značení.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 68. davidb :

  jrov:
  Víte jak jsem to myslel.
  Že než blokovat nejvytíženější cestu ve města mají jít raději před úřad.
  Třeba před ŘSD, MD či kdekoli jinde.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 69. jrov :

  davidb: uznejte, že protestovat na Mojmírovců před ŘSD, napochodovat Ke Skalce nebo na Klimkovickou a nebo kamkoli jinam už nemá v této chvíli význam, tohle naštve tisíce lidí a přesně to ukáže jak tristní ta situace v daném místě vlastně je. Bude se o tom mluvit možná i v hlavních zpravách, kde zmíní, že k vyřešení chybí pár metrů, ukážou na viníka a klasicky to udělají černobílé , možná se v tom začne vrtat i někdo z Prahy

  Pak mě napadá to tam vyasfaltovat v akci “Z” , jako službu státu a předat k užívání kolektivu, ale to je samozřejmě nezákonné.

  A nebo nedělat nic a čekat, tak jako do teď.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 70. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ulici Ke Skalce je však možno v jistém úseku rozkopat třeba kvůli kanalizaci a následně zakonzervovat s metrovými dírami aby pan architekt chodil kanálama.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 71. Hynek [msstavby.cz] :

  jrov: stale mi to unika. jakoze bude blokada, bude to treba i na CNN a celosvetova afera, richtar podle napadu acdlcia bude chodit kanalama… a dal? jakoze uredniky osviti a najednou pojedou jak na dratkach, vsechno bude komplet a dle reguli, nebo budou delat po nocich, nebo RSD osviti a zacnou delat vsechno jak je potreba, nebo v cem je ta magie, ktera z te blokady vykrese neco konkretniho, co za ty leta nebyl schopny nikdo vcetne starosty? :)

  fakt nerozumim. ale je to jedno, porubak nejsem, uzijte si happening. :)

  to je podobna story jak ten pan, co drzi hladovku, aby zeman nekandidoval na prezidenta. ale v jeho pripade je to alespon „mile“. ale uplne k nicemu.

  PS: a neberte to, ze bych nekoho snad obhajoval, ale prijde mi, ze se tady vynaklada zbytecna energie nekde, kde to nikomu nepomuze. ale tak alespon se na blokade poseznamujete, nemocnici to snad nijak vyrazne neovlivni a zadnemu ridici z toho taky snad nepraskne cevka..

  Thumb up 3 Thumb down 3
 72. Davidb :

  jrov:
  Chápu váš názor, ale přikláním se k Hynkovi.
  Za nejlepší (mimo celkové dostavby) bych teď považoval zprovoznění až po Vřesinskou- kde by se musely dobudovat sjezdy.
  Pak by se ulevilo Opavské a 17. listopadu a na sdružení Skalka by to mělo větší tlak.
  Ale myslím si, že je to jak majetkově, tak technicky neproveditelné.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 73. jrov :

  Davidb: S tím dočasným zprovozněním operoval i Unucka, ale tam dostali neoficiální zamítavé stanovisko dopravní policie. Vřesinská je dle PČR v létě příliš exponovaná v souvislosti se zvýšeným provozem díky koupališti a také by bylo nutné zcela změnit preferenci dopravy na křižovatce s Vřesinskou.

  Prostě „past vedle pasti“ .

  Ten protest je nejspíše kapka v moři, ale pokud se nebudou občané zajímat o své okolí tak, rozhodně politici ani úředníci to za ně dělat nebudou. Volby jsou jednou za 4 roky a úředníci to mají většinou stejně na doživotí – takže motivace dělat něco pro občany je nulová – čest výjimkám.

  Ale chápu i Váš názor, že to zkomplikuje život spoustě lidí. Otázka zní, kolik z nich v té frontě vůbec tuší, jak se vlastně věci mají, podle mě mizivé procento.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 74. Davidb :

  jrov:
  Stejěn tak i já chápu váš názor.
  A byl bych velmi rád, kdyby se už jezdilo ekologičtěji, rychleji, efektivněji.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 75. rasta :

  Za ty promrhané prachy už to mohlo být v tunelu v zemi a byl klid.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 76. Joe :

  Dobrá zpráva pro Ostravu-Porubu: Prodloužená Rudná získala souhlasné stanovisko EIA

  30. 11. 2017
  Dobrá zpráva pro Ostravu-Porubu: Prodloužená Rudná získala souhlasné stanovisko EIA

  Okamžik, na který čekali řidiči i obyvatelé ulice 17. listopadu v Ostravě-Porubě. Jedna z prioritních dopravních staveb státu – silnice 1/11 Ostrava, prodloužená Rudná – dnes od Ministerstva životního prostředí obdržela souhlasné stanovisko EIA. Ministerstvo zvládlo proces posouzení vlivu stavby na životní prostředí za necelých pět měsíců.

  Stanovisko obsahuje několik podmínek. Tou zásadní je provedení měření hlukové zátěže v rámci zkušebního provozu. Součástí stavby budou protihlukové stěny a výsadba zeleně. Stanovisko také určuje podmínky k zamezení možného znečišťování půdy, vody, ovzduší a veřejných komunikací a nadměrného obtěžování obyvatel v průběhu výstavby.

  „Prodloužená Rudná je dalším důkazem toho, že Ministerstvo životního prostředí dělá skutečně maximum pro rychlé, ale zároveň důsledné posouzení takto významných projektů,“ říká ministr Richard Brabec.

  Kvůli chybějícímu, 414 metrů dlouhému úseku komunikace, trpí hlavně obyvatelé ulice 17. listopadu. Denně místem projedou tisíce aut, která zhoršují tamní dopravní situaci i životní prostředí.

  Ředitelství silnic a dálnic nyní připravuje podklady pro vydání potřebných stavebních povolení, zároveň pokračuje ve vyvlastnění věcných břemen, která na zbývajících několika stovkách metrů jsou. „Podle našeho názoru se bohužel jedná pouze o obstrukční jednání manželů Richtárových, kteří se snaží za každou cenu zabránit výstavbě. Opakovaně se s nimi snažíme dohodnout, ale bez úspěchů. Podobné situace mohou odblokovat legislativní změny, které umožní výstavbu dálnic ještě před definitivním rozhodnutím o vyvlastnění,“ říká ministr dopravy Dan Ťok s tím, že je potřeba vyřešit změny zákonů, které výrazně urychlí výstavbu a zabrání účelovým blokováním staveb.

  Stanovisko se všemi podmínkami najdete zde.

  Kontakt pro média:
  Petra Roubíčková
  tisková mluvčí MŽP
  Tel.: +420 739 242 382
  E-mail: petra.roubickova@mzp.cz

  Thumb up 2 Thumb down 0
 77. O.O :

  Uz je to nejaky ten patek, co meli podobny problem v Dobre u FM. A po hromade slibu a kecu, co nakonec pomohlo? Ano, veci se daly do pohybu, az kdyz zoufali domorodci zacali blokovat dopravu. Se divim, ze v Porube uz k tomu davno nedoslo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 78. Hynek [msstavby.cz] :

  ČT: Kraj jednal s majitelem pozemků o dostavbě prodloužené Rudné

  Thumb up 0 Thumb down 0
 79. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Já nejsem vubec štastný, že kraj s Richtárem jednal.Pokud by totiž došlo k vyvlasnění(v žadném případě nejde o to, že by se stavba posunula o několik let.)..pokud jde o vyvlasnovací proces ten běží a když je hotov muže se stavět.Pokud se sešli a domluvili na nějakém kompromisu, tak se ten vyvlastnovací proces zastaví…a posleze začnou zase obstrukce.Viz cca. před 1/2rokem se tak sešel Semerák s Richtárem…a taky se domluvili…a měli už jsem jezdit….vidíte jak to dopadlo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 80. JSjr. :

  Souhlasím s Dankem, arch. Richtár už ukázal dávno, že nemá zájem aby se cesta někdy dostavěla. Další jednání pouze způsobí další odklad a obstrukce od něj. Unucka si možná myslí, že něco domluví, ale opak je pravdou. Vyvlastňovací řízení se nesmí za žádnou cenu přerušovat!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 81. Hynek [msstavby.cz] :

  JSjr., Danek: jak je videt, tak je v tom plno emoci, kdo vi, co je vsechno pravda a co neni. trosku mi to zavani, pokud se svolavaji blokady a pak z Richtara vypadne, ze s nim nikdo ted nemel potrebu jednat i kdyz se prezentuje jak jednani probihaji.. nebo ze pred rokem ministr dopravy prohlasi, jak uz maji vsechno vyreseno a nasledne se ukaze, ze to tak neni a tahne se to dalsi rok i kdyz je to „priorita statu“… ja tomu rikam „kecy v kleci“.

  http://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Dokonceni-ctyrproude-silnice-z-Ostravy-na-hranice
  vs. o rok pozdeji
  https://ostrava.idnes.cz/prodlouzena-rudna-ostrava-stavba-doprava-dokonceni-eia-pi9-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170920_110341_ostrava-zpravy_sme

  a to to nijak extra nesleduju. byt nastvany jen na jednu stranu mi prijde kratkozrake a uprimne ja procesni regule vyvlastneni neznam, ale tak trosku tusim, ze je nejdrive nutne podstoupit jednani a pokud to neni pruchodne, da se pouzit nastroj vyvlastneni. pokud bychom to obchazeli, tak se nepochybne dostanem uplne do stejne situace, jako tady Tok s tvrzenim, jak velkou EIA nepotrebujou… a jsem si jisty, ze Richtar si nenecha zadny takovy procesni preslap ujit.

  s cimz ja nemam az takovy problem. tady urednikum dokaze zatopit i patnactilety kluk.. je to zcela nesouvisejici vec, tak sice nechcu hazet vsechny do jednoho pytle, ale nedelam si iluze, ze (i podle toho prubehu) tady kazdy uplne vi, co dela..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 82. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: Za vším hledej ženu, říká se. Měl jsem možnost pracovně poznat jak pana Rychtára, tak jeho paní. Pan Rychtár mi přišel v pohodě, ale s paní nebyla žádná domluva, vše se táhlo týdny. Všechno věděla nejlépe, všemu rozuměla. Proto si myslím, že se opravdu jednat nedalo. Tímto se nezastávám státu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 83. Hynek [msstavby.cz] :

  MM: to uz je druha vec, ja jen upozornuju, ze nekdy radoby rychla reseni muzou trvat mnohem dele.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 84. Rado :

  Na Vysočině to jde, tak proč to nejde tady? Odkaz: https://jihlava.idnes.cz/obchvat-farmar-pozemek-vyvlastneni-havlickuv-brod-doprava-vysocina-1ii-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180108_374897_jihlava-zpravy_mv. Aneb ve zkratce, proč se s Rychtárem ještě někdo baví, ten neslyší na konstruktivní řešení, takže vyvlastnit a basta fidli, žádné jednání, že to půjde snad po dobrém, když celý proces dostavby x let úspěšně sabotuje.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 85. Hynek [msstavby.cz] :

  Architekt blokující dostavbu prodloužené Rudné na schůzku s hejtmanem nepřišel

  Thumb up 2 Thumb down 0
 86. davidb11 :

  Tak už asi to vyvlastnění je jediná cesta.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 87. senior :

  Doplním historii konfliktu pana architekta s prodlouženou Rudnou:
  – v 80. letech minulého století požádal pan architekt Richtár různé organizace o vyjádření k záměru stavby rodinného domu na ulici Ke Skalce. Navržený dům ležel v 50 m ochranném pásmu sledované přeložky silnice (cca 40 m od její osy). Proto nedostal souhlas s výstavbou od ŘSD a Útvaru dopravního inženýrství (tehdejší organizace pro dopravní koncepci v Ostravě). Přes tyto nesouhlasy vydal stavební úřad v Porubě stavební povolení pro zmíněný RD.
  – původní trasa přeložky silnice, která byla vedena jižně od Krásného Pole, byla v 90. letech (po vyhodnocení dopadů na území) přesunuta do současného koridoru. V rámci této změny došlo i odsunu od nově postaveného domu arch. Richtára na cca 70 m.
  – současná osa rozestavěné Prodloužené Rudné leží 93 m od rodinného domu, niveleta silnice je zahloubena 2 – 3 m pod terénem.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 88. davidb11 :

  senior:
  Chápu to tak, že se cesta od 90. let posunula OD domu cca 40 metrů dál?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 89. senior :

  Ano, od doby, kdy si pan architekt začal stavět svůj dům, došlo k odsunu silnice o 40 – 50 m.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 90. JSjr. :

  Chystá se protestní pochod: https://www.facebook.com/events/162336927752122/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 91. Hynek [msstavby.cz] :

  MS kraj: vcera jednali v terenu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 92. Nesnáším vyděrače :

  Vše nějak utichlo, vyděrači se smějí a my ostatní denně trpíme.

  To si opravdu necháme kálet na hlavu?

  Kdy bude nějaká další demonstrace?

  Nebojte se lidé ukázat na ty jejich proradný nenažraný rypáky!

  Thumb up 2 Thumb down 4
 93. JSjr. :

  Nesnáším vyděrače: Protest č.2.: https://www.facebook.com/events/375855056156545/
  16.5. 17:00 na smyčce

  Thumb up 3 Thumb down 1
 94. Nesnáším vyděrače :

  Kolik policajtů si vyděrači objednají na další demonstraci?

  Když budu píchat do vosího hnízda a volat pomoc, chtějí mne bodnout, budu vypadat jako hňup.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 95. Hynek [msstavby.cz] :

  Nesnáším vyděrače: prosim jednak si vyber jednu z tech peti prezdivek a zkus si ji udrzet dele nez 3 mesice, bylo by to fajn.

  a druhak se nezlob, ale na takove vykriky tu nejsme prilis zvedavi. nehlede na to, ze je snad jedno, kolik policajtu bude nebo nebude u demonstrace.

  tzn tu osobni hadanici o nicem mazu a i kdyz chapu, ze te situace kolem rudne zajima a stve, tak snad neni duvod tady delat kvuli toho takovy bordel. diky

  Thumb up 4 Thumb down 1
 96. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Děláš si srandu? Tak ty jeho s.ačky jak vystřižené z Rudého Práva o tom jak my, dělnický lid denně trpíme, ten zlý vyděrač se směje a objednává si policii na demonstraci toho spravedlivě rozhořčeného lidu, který chce jen ukázat na jeho proradný nenažraný rypák tu necháš zatímco zbytek smažeš? A to jako perličku prohlásíš, že používá x jiných nicků? Nejsi nakažen tou politickou korektností trochu jednostranně? :DD

  Thumb up 2 Thumb down 7
 97. Nesnáším vyděrače :

  Crazym:
  Kauza prodloužené Rudné se táhne již hodně dlouho na to, abychom se tvářili, že se nic neděje. Takže, pokud chceč klid, máš ho mít, ale přestaň blokovat dostavbu PR.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 98. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: prosimte nekde jsem to utnout musel. ja reagoval i na ty policajty. kdybych to smazal, tak to nedava smysl, co pisu. smazal jsem vase osobni vypady na sebe, to tu fakt byt nemusi a zacinas s tim znovu podruhe.

  Nesnáším vyděrače: tady se prece nikdo netvari, ze se nic nedeje, ale jestli si myslis, ze toho pana, diky kteremu se to leta vlece, tedka nejak osviti, pac mu lidi projdou kolem plotu, tak muj tip je, ze to je jedna z nejposlednejsich veci, kterou resi. ale samozrejme ve shromadovani vam nikdo nebrani, dozvedel ses i kdy je dalsi demonstrace, vsechno je v poradku.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 99. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: No nemusí, ale může :-)
  Nesnáším vyděrače: Tak to by mě zajímalo čím já blokuji dostavbu PR, to abych včas přestal, než mě pěst trpící dělnické třídy rozdrtí a dá mi do toho proradného nenažraného rypáku protože už si nenechá kálet na hlavu a ukáže to všem na té masové demonstraci a hlavně tady na netu :DD

  Thumb up 1 Thumb down 6
 100. Nesnáším vyděrače :

  Hynek [msstavby.cz]:

  Máš pravdu neosvítí, ale bude se mu hůř spát.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 101. Hynek [msstavby.cz] :

  Nesnáším vyděrače: no nevim, nebudu ti brat iluze :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 102. Nesnáším vyděrače :

  Hynek [msstavby.cz]:
  Naděje umírá poslední :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 103. Hynek [msstavby.cz] :

  denik.cz: Zablokovaná Prodloužená Rudná: VĚDĚLO se o věcných břemenech PŘEDEM?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 104. Nesnáším vyděrače :

  Ve hře stále zůstává možnost jezdit po PR na konec hotového úseku a udělat provizorní sjezd a nájezd na Vřesinskou ulici, pak se zase napojit

  na PR.

  Vřesinská ulice je dostatečně široká pro dočasný provoz.

  Provoz bude dočasný tak dlouho, dokud nedojde obyvatelům trpělivost se sdružením Skalka, které za obyvatele bojuje do posledního muže.

  Doporučení PČR je pouze doporučení, není závazné, takže netřeba se jím řídit.

  Silnice ve Vřesině plně splňuje požadavek na objížďku.

  Přes Porubu se jezdí desítky let, tak vřesínští to rádi za Richtára a Freislera vydrží.

  Přeji pevné nervy ve Vřesině a doufám, že brzy objížďka bude funkční.

  P.S. Vyděrači jsou mi odporní.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 105. šlonzok :

  Macura včera v Pantu bez bližších informací tvrdil, že údajně magistrát vede nějaká jednání s „blokujícími osobami“ o smírném řešení a umožnění dostavby Rudné: https://www.facebook.com/centrumpant/videos/708268569530622/?t=3574

  Thumb up 1 Thumb down 0
 106. PetrP :

  Že by konečně???!!! https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/novy-termin-po-prodlouzene-rudne-se-ma-jezdit-v-lete-2020-20181115.html

  Akorát nechápu tu dobu stavby? 9 měsíců na ten kousek, co už je prakticky z části postaven? Si dělají ….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 107. Danek :

  PetrP: Souhlas 9měsíců je hodně, ale i nové stavební povolení…když je to v kompetenci státu mělo by to jít rychleji.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 108. thvari :

  PetrP: akorat se bojim, ze domluva znamena, ze ho vyplati, tudiz si svym zakernym nemoralnim jednanim prijde presne na to, na co chtel – miliony korun za vecne bremeno. doufam, ze na nej zpetne, az to bude postaveno, nekdo pravne zbehly poda trestni oznameni.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 109. Danek :

  thvari: To už je jedno, hlavně at to stojí.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 110. PetrP :

  thvari: taky sio myslím, že pokud to vyjde, jim nasypou dost… no co už, drtivá většina lidí už to i schválí, jen aby se jezdilo… trestní oznámení si myslím, nebude nic platné, dokazování je v těchto věcech těžké… Ale věřím k karmu…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 111. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jsem pro ať mu přiklepnou ty prachy co chce, ale ať mu je při vyplacení poníží o to co stály všechny ty průtahy které způsobil. Tak jako František Koudelka – vylovení, odbahnění, vysušení – máte tady nějaké dobré víno tak v ceně pět korun padesát.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 112. SpinJ :

  Je to teda z Blesku, ale že by? https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/585570/konecne-silnicari-a-aktiviste-se-dohodli-obchvat-ostravy-bude-chybi-jen-414-metru.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 113. PetrP :

  Je to pravda, ale na to, že se jmenují Blesk a tato zpráva je stará asi 10 dní nic moc blesk… 😁 Jinak se bude rušit stávající stavební povolení, a bude se zadat o nové.. pak se uvidí jak se dohodnou dále…

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.