Komentáře

 1. Josef :

  Krásný podzim :-)

  Thumb up 20 Thumb down 0
 2. balde :

  vypada to ze porubaci, by mohli dostat pekny vanocni darek

  Thumb up 25 Thumb down 0
 3. Ričí :

  Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby ŘSD vyšlo trochu vstříc a dohodlo se na valu a lávce ještě před stavbou, mohli jsme si všichni tohle zdržení ušetřit.

  Thumb up 31 Thumb down 5
 4. Crazym :

  Ričí: A hlavně by to stálo o desítky, možná i stovky mega méně ale říkejte to lidem co neumí uvažovat dál než v horizontu volebního období a plebsu vždy předhodí zaručeného viníka. Co mi to jen připomíná…

  Thumb up 7 Thumb down 8
 5. tjov :

  Ričí:

  Celý problém začal tím, že si bývalý zastupitel za zelené v Porubě vědomě postavil dům v trase plánové I/11. Mohl kalkulovat s tím, že projde varianta B kolem tehdy neexistujícího Prologisu – ale důležité je, že vědomě stavěl v rizikovém území a následně trochu nesportovně ať už za pomocí a nebo vinou chyby úředníka KÚ prodal ŘSD pozemek pod dnešní I/11 prostý VB. Tento pozemek vznikl dělením z parcely která VB obsahovala. A pak při žádosti ze strany ŘSD o vydání stavebního povolení se najednou ukázalo, že je pozemek zatížen VB.

  A v téhle situaci už stát tahal za kratší stranu provazu. Takže ano , určitě mohlo ŘSD jednat lépe – ale pořád se bavíme o tom, že tenhle bývalý zastupitel jednal zcela prvoplánovitě proti stavbě již v době kdy stavba I/11 ani nebyla započata. Ať už veřejným prohlášením, že ta stavba nebude stát, a následně všemi prostředky stavbu blokoval.

  Thumb up 54 Thumb down 4
 6. Raptor :

  Nádherné fotky! Priznavam, ze jsem se na samotnou Rudnou zameril az pozdeji….

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. Ričí :

  tjov: Díky, takhle detailně jsem celý ten příběh neznal.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. rasta :

  Tak takhle to bohužel u nás chodí. Schopnosti českého vyčůraného člověka neznají mezí. A takových případů za uplynulých třicet let je nespočet v různých odvětvích. I když kořeny tohoto životního stylu sahají ještě mnohem dál. Vyj.bat s kdekým a přihrát si pro sebe to nejlepší je známý národní sport.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 9. Meechee :

  Jsem samozřejmě rád, že se ta cesta konečně staví – a snad brzo dostaví … nicméně si neodpustím jednu poznámku. Tady se staví nová cesta (podkladové vrstvy, opěrné zdi, drenáže, svodidla, terénní úpravy, stavba lávky … a celý 450 metrový úsek by teoreticky mohl být do konce roku hotový, tzn. za cca 10 týdnů. Sice poněkud delší úsek (asi 2 km) od třebovického Tesca po křižovatku u Báňské, na kterém se ale JEN MĚNÍ ASFALTOVÝ POVRCH s možná zpevněním krajnic, trvá čtyřikrát tak dlouho … tímhle ti stavbaři usvědčují sami sebe – že termíny „běžných“ a mediálně nesledovaných oprav trvají mnohonásobně déle, než je nezbytné – šetří se na pracovní síle a dalších věcech (na té Opavské se třeba i tři týdny nedělo vůbec nic). Že se tím od března blokuje celá Poruba a občas to bývá ve stavu, že člověk lituje, že ještě neexistují drony schopné přenášet lidi bo jinak se do/z Poruby prostě nedá dostat, to nezajímá vůbec nikoho – rozhodně ne ty, kteří takové smlouvy uzavírají. No, snad už se ta deset měsíců trvající výměna asfaltu chýlí ke konci …

  Thumb up 22 Thumb down 2
 10. JSjr. :

  Meechee:
  Neopravoval se jen asfaltový povrch, ale také svinovský most zespoda, který byl v roce 2012 vynechán. Ten most, pod kterým je hlavní kolejový tah na Prahu. Práce probíhaly za plného provozu vlakových kolejí, tramvajových kolejí pouze s omezenou silnicí. Do Poruby by se dalo dostat bez problémů, kdyby lidi více využívali MHD či nejezdili v poměru 1:1 (vozidlo:osoba)

  Thumb up 5 Thumb down 12
 11. Meechee :

  JSjr.: Já nemluvím o opravě Svinovských mostů, ale o výměně asfaltového povrchu na Opavské v úseku křižovatka u Tesca – křižovatka u Alberta – vozovna – Báňská … seškrabával se asfalt, dával se nový a předlažďovaly se kostky v krajnicích – toť vše … vždy zprovozněn pouze jeden jízdní pruh, druhý měsíce bez jakékoliv změny … Svinovské mosty jsou úplně jiná stavba, kterou jsem nezmiňoval …

  Thumb up 16 Thumb down 0
 12. JSjr. :

  Meechee:
  Je to jedná stavba, dělala se dohromady. Moc i silnice byly v kritickém stavu, proto se to udělalo naráz.
  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/zacala-velka-rekonstrukce-opavske-ulice

  Je třeba si uvědomit, že je lepší udělat jednu uzavírku než dvě různé, ve dvou různých místech a v jiných časech.
  Pokud by se udělal například nejprve asfalt na Opavské v Porubě a most až poté, mohl by se udělal totální špunt v Porubě směrem na Svinov. Nechtme toto plánování radši dopravním specialistům.

  Thumb up 3 Thumb down 12
 13. aktualne :

  Čáry na asfaltu jsou již nakresleny. Dnes ráno začali s protihlukovou bariérou (od mostu s ulicí Vřesinská směrem k Rychtarovu domu)…snad jim tempo vydrží :-)

  Thumb up 12 Thumb down 0
 14. Meechee :

  JSjr.: Hele, já vůbec nezpochybňuji, že je třeba ty mosty i tu cestu opravit. Dokonce nezpochybňuji ani to, že je lepší to udělat najednou, než zvlášť. Já jen píšu, že to v případě výměny asfaltu na Opavské TRVÁ NEADEKVÁTNĚ DLOUHO !!! Což potvrzuje i skutečnost, že úplně nová cesta, jejíž budování je nesrovnatelně náročnější, roste čtyřikrát rychleji, než trvá výměna asfaltu na Opavské. Nic složitého v mém příspěvku nehledej …

  Thumb up 20 Thumb down 0
 15. mario :

  tjov:
  Druhé zpoždění nabrala stavba přerušením prací Vítem Bártou, který ji při škrtech na ministerstvu zařadil do škatulky Nedůležité. Ale možná se pletu a týkalo se to jen opavské části I/11.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 16. tjov :

  mario:

  Bárta (zastavil přípravy PR i stavbu I/11 mezi OV-OP) a následně vyškrtnutí z prioritních staveb a propadnutí EIA v roce 2016 tomu nepomohlo, ale celé jádro problému viz. výše to až tak zásadně neovlivnilo.

  To že se nejspíše stihne vánoční termín je samozřejmě PR akce před krajskými volbami v roce 2020, a tím nechci rozhodně zpochybnit zásluhy těch co zdědili tuto patovou situaci a během několika let ji v roli mediátorů zdárně vyřešili.

  Ostatní stavby trvají nepoměrně déle díky dobíhajícímu období strukturálních fondů 2014-2020 a nutnosti proinvestovat co největší balík peněz, takže už tak přepálený stavební trh vlivem privátního sektoru je už za hranicemi možností. Ceny jsou vyšroubované, nejsou lidi a do toho stát lije miliardy do rekonstrukcí (mosty, silnice) a výstavby, aby to účetně vyšlo do 2020 a nevracely se peníze zpět. Do VŘ se už nemá kdo hlásit, takže chybí konkurence a pak jsou termíny takové jaké jsou…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 17. Crazym :

  tjov: Už vidím ty titulky pokud to stihnou: Nejlepší Vánoční dárek jsme vám Ostravanům zařídili my a proto nás volte :D A když to nestihnou tak to může být třeba: Na Valentýna či Velikonoční svátky, času mají dost do podzimu :-)

  Thumb up 3 Thumb down 12
 18. JSjr. :

  Meechee: Viz. můj odkaz.
  Můj laický odhad je, že nechtěli zprovozňovat čtyřpruh, protože by to udělalo špunt například na křižovatce Zahrádky, auta by křižovatku kompletně ucpala a nebyla by průjezdná. Proto nechali dlouho jeden pruh.
  A do toho navíc to, co napsal tjov o stavební vytíženosti. :)

  Buďme rádi, že skončili o měsíc dříve.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 19. Aktualne :

  Tak dnes již začali s instalací svodidel. Počasí stále přeje…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Jan :

  Aktualne:Vypada to,ze Martin,ktery tady ze mne..delal bl….,s tim jak mi vysvetloval,ze vubec nevim jak probiha stavba a ono dnes muzem rict,ze se stavba stihne do konce roku.Doufam ze v ramci nejake pokory pronese omluvu a prestane me blokovat.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: 1. Neblokuji tě, protože jsi blb, ale vzpomeň, si jak vypadaly tvé poslední komentáře. Nebo komentáře z jiných profilů. Ale zdá se, že ti nějaká internetová diskuze musí asi hodně trýznit život, že si cestičku vždy najdeš.
  2. O situaci ohledně této stavby jsme se bavili snad na začátku října, kdy se tato stavba rozjížděla.
  3. Uvědom si také, že v říjnu a listopadu máme snad mimo jednoho týdne nadprůměrné teploty.
  4. Psal jsem také, že bych byl rád za brzké dokončení stavba.
  5. O pokoře prosím nemluv, tvé projevy a osobní urážky z více různých profilů byly jak kanál.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 22. Jan :

  Martin [msstavby.cz]: Nepamatuji si,ze bych tady plodil z nekolika profilu nejake vyblitky.Spis jde o to,ze pokud nekdo rekne jiny nazor nez mas ty tak ho proste bloknes.Zacnes pouzivat urazlivy ton atd.Prece ty mas jediny spravny,ze?Ohledne reportaze ohl.Prodl.Rudne jsem jen napsal,ze je treba treba byt pozitivni a ze nejvetsi prekazka vrtak..uz je na miste..takze neni duvod neverit,ze se stavba nedokonci…nic vic, nic min.Opravdu reci typu,vis vubec,jak jak probiha stavba me uplne nezajima.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: Na paměť je dobrá Ginkgo Biloba. Vidíme, jaký je použit potvrzovací mail u komentáře, IP adresu zařízení ze kterého byl komentář napsán. A nekt.lidi.maji. charar. styl psany. Že. Tak tu nic nehraj prosím tě.

  Pokud máš osobní problém, vyřeš si to nějak jinak.
  Lidé zde za jiný názor blokování nejsou. Ale pokud někdo uráží a lže,tak blokovaný je. Ale to jsou jedinci. Mimochodem už párkrát nám od soudu přišel dopis s modrou obálkou na výplody místních diskutujících tvého typu.

  Jak jsem již napsal. Situace kterou popisuješ se probírala zde https://www.msstavby.cz/prodlouzena-rudna-foto-z-vystavby-15-10-2019/ Na začátku října, kde ti i více čtenářů doporučilo zjistit si, jak stavebnictví funguje. A podle toho, jak se vyjadřuješ, tak opravdu nevíš, že jsou nutné technologické přestávky a ekonomika již 30 let není řízená centrálně.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 24. Jan :

  Martin [msstavby.cz]: Ano potvrzuji,ze jsem tady prispival jako Danek a posleze jsem byl zablokovan,tak jako Jan.Nechapu kdyz stavebni firma rekne,ze udela vse proto,aby to stihli..tak to nekdo rozporcuje.Copak by v te firme nepusobi stavari.Myslim,ze i trochu tomu rozumim a kdyz jsem vedel,ze vrtna souprava je na miste s tou byl nejv.problem…byl predpoklad tak 80-90%ze to stihnou.Coz je vysoka pravdepodobnost ne?Takze opravdu nechapu proc ti chodi nejake dopisy,ale urcite za to nenesu odpovednost.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 25. Vlad :

  Dnes jsem mluvil se známým, který se podílel na lajnování dostavěné části Prodloužené Rudné a říkal, že patnáctého prosince má být hotovo. Snad to tedy klapne a Porubě se konečně po těch nekonečných letech značně uleví.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 26. Rýša :

  Buďme rádi, že konečně bude Rudná hotova po nekonečné době, buďme rádi že je konečně skelet hotový po nekonečné době. Buďme rádi, že se třeba, samozřejmě po nekonečné době, postaví aspoň něco z těch staveb tady prezentovaných. Buďme rádi – anebo máme být vlastně rádi, že to tady v té naší zaprděné Ostravě vše trvá nekonečně dlouho?

  Thumb up 8 Thumb down 10
 27. Rýša :

  Rýša: Jejda, dle negací jsem se zřejmě spletl. Tedy opravuju: Buďme rádi, že to netrvalo dlouho a Rudná bude UŽ v prosinci roku 2019 v provozu, buďme rádi, že dostavba skeletu netrvala až tak dlouho a UŽ slouží lidu, buďme rádi, že zanedlouho Ostrava, to naše město, které se až neuvěřitelným tempem rozvíjí, bude mít zase o několik velkolepých kvalitních staveb, které se tady prezentují, víc.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 28. Libor :

  Video ze včerejška

  https://youtu.be/NvLrPSvQUj0

  Thumb up 5 Thumb down 0
 29. iusta :

  Jj, postupuje to pěkně, je vidět, že se stavební firma opravdu snaží…pořád věřím, že do konce roku bude hotovo a snad se bude i jezdit! Porubákům už to dlouho přeji. Jezdím kolem každý den do práce, pozoruji jak jim dostavba pěkně odsejpá a už se nemůžu dočkat až budu jezdit po novém úseku! A pan R. ať se s těma míčema, co nakonec neoprávněně dostal, třeba zadáví anebo ať si je užije, karma ho stejně nemine :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.