Pokračování stavby prodloužené Rudné

Prodloužená Rudná by mohla být hotová v roce 2020.


K dokončení nové silnice mezi Ostravou a Opavou schází dostavět 400 metrů. Kvůli tomuto nedostavěnému úseku denně tisíce řidičů musí chybějící úsek složitě objíždět. Kolony automobilů sjíždějí z Rudné do ulice 17. listopadu a podél fakultní nemocnice a Vysoké školy báňské jedou po Opavské a až za hypermarketem Globus se napojují na novou silnici mezi Ostravou a Opavou.


Nyní se podařilo patovou situaci vyřešit. Díky iniciativě kraje a města Ostravy se podařilo domluvit ústupky na straně investora – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), i na straně Občanského sdružení Skalka, které stavbu blokovalo. ŘSD vyjde vstříc obyvatelům této lokality a postaví nové protihlukové stěny.
S tímto řešením souhlasí dosavadní odpůrci stavby. Bez nového řešení protihlukových stěn by nestáhli procesní námitky, které blokovaly vydání potřebných stavebních rozhodnutí. ŘSD čeká ještě jednání o nové podobě lávky, která přemostí silnici, i o finančním vyrovnání.


Náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka poděkoval primátorovi Ostravy Tomáši Macurovi, ostravskému magistrátu i dalším institucím, že se snažily najít řešení, aby se mohl zablokovaný úsek dostavět.
Díky dohodě začne řízení o vydání nového stavebního povolení, které bude obsahovat již oběma stranami odsouhlasené provedení protihlukových stěn. Jestliže nenastanou další komplikace, mohl by být chybějící úsek dostavěn během roku 2020.           

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. FM :

  Tak doufejme, že více už se to protahovat nebude..

  I tak je to bizár. Chápu, že některé věci budou ještě ladit a že to musí projít byrokratickým aparátem, ale že to zabere minimálně rok? Vždyť jde o 400m :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. jiri :

  nojo čemu se divít tady seš v ostravě tu je možne všecko i taková prkotiná

  Thumb up 1 Thumb down 10
 3. balde :

  ty oprotihlukovky prý byli nejjednodušší věc na vyřešení, teĎ se bude řešit lávka přes rudnou aby měli přístup k pozemkům a ty věcná břemena a finanční kompenzace, takže žádná výhra prozatím

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. David :

  Tak pokud byl ten problém v protihlukových stěnách – proč jim to město neodsouhlasilo hned??? Takže díky vedení města ta stavba vlastně stála celou dobu, ne kvůli těm obyvatelům co to blokovali… Tak to i já se přidám k náměstku hejtmana pro dopravu a taky velmi děkuju panu Macurovi a spol že nás nechali čekat na tuto slavnou zprávu :)

  Thumb up 9 Thumb down 15
 5. PetrP :

  David: město s touto stavbou nemá nic společného, je to projekt ŘSD, tedy státu, město bylo prostředník, aby se věc pohla, jelikož ŘSD s potížisty nemluvilo… Než napíšu blbost, tak si raději neco o tom přečtu…

  Thumb up 18 Thumb down 9
 6. thvari :

  David: Teď jsem se bavil s jednou paní někde od Mexika a poprvé se dozvěděl to samé, nechápu s čím zas ŘSD šaškovalo a proč šli proti lidem. Osobně jsem měl celou dobu za to, že jde jen o pana Richtára, protože se to medializovalo.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 7. Crazym :

  thvari: Tak jde vidět, že správná medializace funguje :DD
  Nikdy to nebylo jen o Richtárovi, on byl jen člověk co v tom umí chodit a své životní zkušenosti spolu se ženou se nebál a dokázal využít a osobně si myslím, že to co udělal, udělal z trucu až po té co se k němu chovali jako kdyby jim odpadl od p.dele :-) Tak to dopadá vždy když arogance státních organizací narazí na někoho komu zase tak nezáleží když ho budou v médiích dehonestovat a předhazovat plebsu jako třídního nepřítele, finančně ho nepoloží se tahat léta se státem a má vůli i prostředky jak předvedla třeba i Havránková na D11 a když se ti hňupi nepoučili, že nejsou bozi :DD

  Thumb up 12 Thumb down 18
 8. David :

  PetrP: pane chytrý ja myslím, že jediná blbost byla nechat to až doteď váznout… město moc dobře vědělo jaká je situace, měli se do toho vložit od začátku a ty ústupky prosadit a nečekat..!

  Thumb up 6 Thumb down 13
 9. talage :

  Crazym: On je Rychtár vlastně úplné božatko . . . tvl.

  Thumb up 21 Thumb down 2
 10. PetrP :

  David: to nebylo možné s některými předchozími členy vedení města…
  Jinak děkuji za hodnocení mého intelektu, ale já reagoval na vás komentář, že „proč jim to město neodsouhlasilo hned…“

  Thumb up 5 Thumb down 2
 11. Lumir :

  Dálnice byla v mapaách dávno předtím než si pan Rychtár se sousedy postsavilii domečky. ŘSD se chová arogantně, nicméně vlastníci domů využívají procesních složitostí k blokaci této důležité stavby. Koupě pozemku za cestou a požadavek přístupu k ní je účelovka jako sviňa. Mělo se to dát do zákona o liniových stavbách, dostavět a ať se pan Rychtár soudí jak dlouho chce. Z mého pohledu je účelová sviňárna.

  Thumb up 28 Thumb down 1
 12. Luděk :

  Lumir: Účelovka to je, ale ne všichni tam stavěli po tom co se už vědělo kde povede prodloužená Rudná. Rychtár to, ale určitě věděl. Ale jinak souhlasím.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. Miv :

  Uvěřím, až se po cestě projedu.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Crazym :

  talage: Tvl, nikdy jsem neřekl, že je nějaký chudák či božátko. Jen má zkušenosti s tím po.raným systémem tady a dokáže je využít a to v rámci platných zákonů toho samotného pos.raného systému. Já to nepovažuji za jeho chybu ale přednost, chyba je v systému. Ne každý je tak mediálně zpracovaná ovce jako Ty ale nedělej si s tím těžkou hlavu, nejsi v tom sám a vrať se do ohrádky si zabékat se stádem a buď rád, že vám systém hodí něco žrádla přes plot :DD

  Thumb up 6 Thumb down 17
 15. Brzda :

  Crazym: Zajímalo by mě, z jakých peněz mu zaplatí těch požadovaných 30 mega a z jakého titulu. Richtár je prostě vyděrač a hotovo. To že zneužívá systém (ne využívá) je jasné a není to podle mne přednost, za kterou bych ho měl obdivovat.
  Věcná břemena byla jednoznačně zřízena účelově. Ten člověk je vzdělán v oboru, byl zastupitelem = musel jasně vědět, že tam PR bude a přesto tam postavil dům.
  Protihlukové stěny jsou legitimní požadavek. Když už se to zadupalo s věcným břemenem, skousl bych i stavbu té lávky (i když je kousek dál most), ale to požadované finanční odškodnění neskousnu nikdy. Ne proto, že bych mu to záviděl, ale pro to, že to jsou peníze nás všech a jistě by se dali utratít mnohem mnohem smysluplnějším způsobem.
  Co se stavby týká – je to 400 metrů, podkladní vrstvy jsou v podstatě hotové – práce na měsíc až dva. Lávku by jistě šlo stavět za provozu (v uspořádání 1+1), takže zprovoznění (možná) v roce 2020 nechápu. Nehledě na to, že tomu stejně nevěřím – uvěřím až tam pojedu…….

  Thumb up 19 Thumb down 1
 16. Miv :

  Crazym: že systém zneužívá v rámci platných zákonů na tom se neshodnem. To, že se na pozemku nezákoně objevilo věcné břemeno zhruba v době, kdy on končil na radnici není náhoda a jedná se o normální podvod. Bohužel už promlčený.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 17. talage :

  Crazym: Tak já tedy děkuji za rozbor mé osobnosti :) . . .

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.