I/11 prodloužená Rudná – postup prací

Dlouho uzavřené napojení původní silnice 11 za Globusem bylo minulý týden otevřeno. Zbytek stavby zůstává víceméně beze změn.

Související články


Komentáře

 1. Davidb :

  Je škoda, že sjezdy nejsou funkční.
  Že se poté musí pokračovat ještě kus po té úzké cestě směrem na Opavu.
  Ale možná že to teď budou dělat, protože tu starou cestu už sundávají.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 2. Circle :

  Ano, oni ty sjezdy nemohli zprovoznit právě proto, že stará cesta až do minulého týdne protínala novou S11…teď by se měli pustit do toho několikasetmetrového nedokončeného úseku a tipuji, že do konce roku by tím pádem měli zprovoznit všechny sjezdy včetně staré cesty na Velkou Polom…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Rýša :

  acdlcia: Zbytek stavby zůstává víceméně beze změn. To znamená co? Že na prodlouženou Rudnou budeme čekat ještě kolik let? Pořád to ještě blokuje ten architekt nebo v tom už je i něco jiného?? Přeci není možné, aby JEDEN člověk tak úspěšně už několik let blokoval tak významnou stavbu!!!

  Thumb up 8 Thumb down 1
 4. Lukáš :

  Kvůli tomu že to zdržoval ten člověk, tak propadla EIA, a tak teď musí dělat novou, což trvá do 6ti měsíců, takže kdoví jestli to bude dokončené letos. Víc info na rsd.cz

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  Rýša: pokud vím tak stavba měla starou EIA a stát ji neprosadil v EU jako prioritni u kterých EU povolila nechat starou EIA, tech bylo jen deset, takže se řeší EIA a i ty pozemky od architekta, takže tam je více problémů

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. thrpst :

  Totální amatérismus.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Rýša: Bohužel to možné je. Viz třeba kolik let už se nestaví silnice 48 u Rychaltic.
  https://mapy.cz/letecka?x=18.2188900&y=49.6499873&z=17

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. davidb11 :

  Circle:
  Takže to co je tam teď se naváže na starou cestu?
  A kdy by asi měly být hotové ty sjezdy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. jrov :

  tak v srpnu 2016 začnou zjišťovací řízení, které to celé zablokuje na bezmála 8 měs. ( http://www.vresina.cz/e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah345_5.pdf&original=usnesen%C3%AD+o+přerušen%C3%AD+stavebn%C3%ADho+ř%C3%ADzen%C3%AD+SŘ%2813%29-2.pdf ) , aby teď začali řešit EIA ( https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000008014/dokonceni-prodlouzene-rudne-je-v-nedohlednu )

  jinak na té třetí fotce to vypadá na propojení se spojkou na Plesnou ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Davidb :

  jrov:
  Jo vypadá, ale ještě tam bude hodně práce.
  Teď je tam cca 5 metrový rozdíl ve výšce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. MiPol :

  acdlcia [msstavby.cz]: V Rychalticích se to pohnulo, už se tam asi měsíc staví.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  MiPol: Já vím. Dokonce jsem tady o tom před časem i informoval. V tom komentáři šlo ale o to jak dlouho se tam nestavělo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. talage :

  Jeden architekt blokuje klíčovou dopravní tepnu, druhý neví co si počít s Ostravou, třetí architekt prohlašuje, že na Gaudího není zvědavá … nevím nevím . . .

  Thumb up 15 Thumb down 0
 14. Adam (ten hodný) :

  Nechápu proč nezruší z ty dva kruháče …. to by byl opravdu takový problém sundat značky a umístit tam jersiny aby se křižovatkami sako jen projíždět a tím pádem tam všichni nemuseli dávat přednost a zdržovat?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. jp :

  talage: Ten druhý nejenom, že neví co s Ostravou, ale hlavně ani neví, co se mu dějě na dohled centra. Jak může fungovat takový úřad, který neví, že někdo někdo rekultivoval obří plochu kolem Ostravice, v podstatě naproti DOV, a vysázel tam 17000 stromů. Tomu se ani nechce věřit, jak šíleně to zní.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. Fantomas :

  Normálně bych to zúžil do jednoho pruhu tak, aby se to protáhlo kolem toho architekta. No a myslím si, že by si okamžitě rozmyslel prodej, jak by mu pod oknem burácely kamiony 24h denně.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. SpinJ :

  Fantomas: Architekt tam samozřejmě nebydlí, má tam pouze pozemky ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Davidb :

  SpinJ:
  Které když už kupoval tak tam byl zakreslen obchvat, nebo ne?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. Eli :

  Davidb: SpinJ: proto je určitě kupoval. Také by mě zajímalo, kdo mu to prodal, když se vědělo, že tudy bude pokračovat Rudná.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Davidb :

  Eli:
  Kdo mu je prodal je jedno, ale snad to prochází přes Katastrální úřad- změna majitele.
  A ten měl ihned prohlásit, upozornit, že tudy povede cesta a na jakékoli obstrukce nebude brán zřetel.
  Ale asi to tak nefunguje.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 21. jrov :

  To all: ty pozemky už dávno patří ŘSD, takže celé je to o věcných břemenech a ty mají výsadní postavení. Tyto břemena dle Macury katastrální úřad měl zanést ( nezanesl ) před sedmi lety. Fígl spočíval v tom, že pozemky byly prodány bez břemen a náhle se tam po prodeji „objevily“…

  Komunikace je v platných územních plánech už desítky let.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Fantomas, SpinJ, Davidb, Eli: Že vás to stále baví rozšiřovat ty bludy :-) Proč myslíte, že tam nebydlí? Hlavně, že víte proč to kupoval a kolik že tam má pozemků? Víte o tom houbelec a rozšiřujete ty vaše pravdy jak rudý mor :-( Zkuste se mrknout třeba sem http://jdem.cz/c8fft7 a projít si ty jeho pozemky, má tam už jen cca 4 tisíce metrů kde fyzicky bydlí a vše další už je dávno ve vlastnictví České republiky. Zkuste to vše nesvádět jen na jednoho architekta ale zamyslete se i nad rolí tohohle rudým morem prolezlého státu :-)

  Thumb up 2 Thumb down 11
 23. Eli :

  Crazym: Tak pak nechápu, proč se Rudná staví věcnost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. MichalF :

  Pan architekt tam má skutečně poblíž postavený dům, s podivem je to, že již při stavbě domu musel vědět, že je v blízkosti plánovaná stavba prodloužené rudné, obzvlášť když byl pan architekt zastupitelem v Porubě. Pan architekt se jž před lety nechal slyšet, že rudná bude stát jen přes jeho mrtvolu. Pozemky pod rudnou pán již nevlastní protože byly vyvlastněny, jenže se mu ještě podařio zapsat na ně věcná břemena, která momentálně stavbu blokují. Je to samozřejme spojeno i s arogancí a neschopností úředníků, zástupců ŘSD a státního aparátu. Nezpochybnitelné je ale to, že díky egu jistého pána, zbytečně trpí tranzitní dopravou velká část obyvatel Poruby, pán se klidně může ohánět tím, že mu jde o princip nebo o cokoliv jiného, ale to že si jako rukojmí bere tyto obyvatele ničím neomluví.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 25. Danek :

  MichalF: Já jsem přesvědčen, že jelikož jako zastupitel Poruby, měl informace o budoucí stavbě.Zneužil tyto informace k možnému svému prospěchu…(snaží se na tom vydělat..dle posledního info.chtěl 20mil.za zbavení se věcného břemena…)…Tady nechápu jakto, že mu nebyla doročena obesílka k podaní vysvětlení.Even.obvinění…paragrafů je k tomu dost.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 26. balde :

  https://polar.cz/porady/host-dne/host-dne-09-05-2017-17-14 tady máte fresh info

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. PETR007 :

  Crazym :

  Fantomas, SpinJ, Davidb, Eli: Že vás to stále baví rozšiřovat ty bludy :-) Proč myslíte, že tam nebydlí? Hlavně, že víte proč to kupoval a kolik že tam má pozemků? Víte o tom houbelec a rozšiřujete ty vaše pravdy jak rudý mor :-( Zkuste se mrknout třeba sem http://jdem.cz/c8fft7 a projít si ty jeho pozemky, má tam už jen cca 4 tisíce metrů kde fyzicky bydlí a vše další už je dávno ve vlastnictví České republiky. Zkuste to vše nesvádět jen na jednoho architekta ale zamyslete se i nad rolí tohohle rudým morem prolezlého státu :-)
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Crazym alias Frenk na webu české dálnice/silnice I/11 alias Richtár osobně.
  Ten mor jsi ty Richtáre a tvoje rudé myšlení!
  20 mega se ti zachtělo, i Ráth by ti mohl závidět.
  Doufám, že jednou ti to dá někdo zaplatit i s chlupama.
  Každý den zácpy a doprava kolabuje, jen aby se mohl Richtár škodolibě vysmívat lidem, jak s nimi vyj…al!

  Ale už je na světě alternativa, že se bude jezdit po Rudné a udělá se provizorní přechod na Vřesínskou. To ti bude pak fakt horko, architekte!

  Thumb up 13 Thumb down 2
 28. Crazym :

  PETR007: Netušil jsem čem je řeč a tak jsem si to našel a je to pěkné čtení :DD http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=122&t=570&start=2025 Tuším, že pokud se i tady budou objevovat trotli Novinkářského typu jako PETR007007 jejichž komplex z peněz na které si nikdy ani nešáhnou je neuvěřitelný, půjde tady diskuze stejně do kopru jako tam. Ale že jim tam ten Frenk pije krev už nejen tím, že něco má, něco zdědil ale i jen prostými argumenty či trollením :DD
  Takže abych to shrnul, Ty jsi dobrý pyj ale každopádně děkuji za rozšíření obzorů někdy se tam objevují zajímavé odkazy a informace, čest práci :DD

  Thumb up 3 Thumb down 11
 29. PETR007 :

  Crazym :

  ++++++++++++++++++++++ Ty jsi dobrý pyj +++++++++++++++++++++++++++++++

  Netahej mne do své rodiny soudruhu!

  Thumb up 6 Thumb down 3
 30. Hynek [msstavby.cz] :

  Ministerstvo životního prostředí vrátilo Ředitelství silnic a dálnic EIA.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. skelet :

  proč mám někdy pocit, že to někdo dělá naschvál

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. jrov :

  tak nový update:
  stanovisko MŽP zde : http://www.mzp.cz/cz/news_170602_Prodlouzena_Rudna

  a článek na iDnes z 6.6.2017 zde : http://ostrava.idnes.cz/prodlouzena-rudna-moravskoslezsky-kraj-silnice-f6a-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170606_2330890_ostrava-zpravy_jog

  ve zkratce nás čeká dokončení všeho mimo 400 metrů a následné zakonzervování stavby na neurčito.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Crazym :

  jrov: Začínám nechápat proč ta státní správa nemyslí trochu dopředu a není schopna uznat pochybení i porážku,poučit se z ní a v dalších případech nedopustit opakování situace. Když už se dostala i vlastní chybou do této situace, tak splnění požadavků protistrany které jsou podle dostupných údajů 20 miliónů a předpokládané škody úředníci sami vyčíslují až na 90 miliónů, tak jen trochu pokerového umu či jen selského rozumu velí hru ukončit a ztrátám předejít. Zde http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=122&t=570&start=2100 v diskuzi uživatel Frenk jasně formuloval požadavky a já s ním hrát tu hru, tak se snažím za cenu 20% předpokládaných ztrát ze hry vycouvat, ze situace se poučit abych se příště do žádné takové nedostal a odkráčím středem :-)
  Jenže oni nehrají ze svého a z cizího krev neteče a kdo si myslíte, že to vše zaplatí? Scheiße :-(

  Thumb up 2 Thumb down 5
 34. Jrov :

  To nebude architekt … ten se mimo jiné vyjádřil, že stavba stát nebude – takže nějaký handl je dost nereálný a hlavně tohle není tak úplně standartní situace jako třeba Havránková. Takže vyplacení např. 20mil je legálně neproveditelné a defakto by to byl vzorový případ pro jiné spekulanty… podle mě je jediná cesta vyšetřit veškeré smlouvy, zápisy do kn apod. a vyvození důsledků pro zainteresované. Nedivil bych se kdyby výsledkem šetření na KN bylo zrušení nabytí pozemků ŘSD a „zapsaných“ břemen

  Je to vizitka státního aparátu, který narazil na vychytralého problémistu a jestli někdo četl ty architektovy odvolávačky tak to byl jinej level než jsou na stavebním odboru zvyklí…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 35. SORRY :

  MichalF :

  Pan architekt tam má skutečně poblíž postavený dům, s podivem je to, že již při stavbě domu musel vědět, že je v blízkosti plánovaná stavba prodloužené rudné, obzvlášť když byl pan architekt zastupitelem v Porubě. Pan architekt se jž před lety nechal slyšet, že rudná bude stát jen přes jeho mrtvolu.

  Nikdo neví za kolik to má a to je spravedlnost světská!

  Thumb up 3 Thumb down 1
 36. acdlcia [msstavby.cz] :

  SORRY: I to se dá zařídit.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 37. acdlcia [msstavby.cz] :

  SORRY: Řidiči každý den čekajícímu v koloně na ulici Rudná povolily nervy a najel autem do jednočlenného davu architektů. Zasahující policista, který bohužel přijel na místo pozdě jelikož uvízl v koloně na ulici Opavská následně oba zastřelil.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 38. Jarmil Buqa :

  Já se divím tomu, že se spontánně už dávno nezvedla vlna občanské angažovanosti, tak jak tomu bývá v mnoha případech prezentovaných televizemi…

  O smutné roli státní správy netřeba dlouhého rozepisování. Ta role je opravdu smutná.

  Avšak, původcem problému je pan architekt, ať se snaží obhajovat jak chce. Je to vypočítavý dacan. Takovým, pokud by měl být život jen trošku spravedlivý, patří pár facek, když na ně neplatí zákonné prostředky. Nebo přes koleno a před porubskou radnicí naplácat na holou. A to i z ohledem na to, že by se mohlo zdát býti zaslouženým trestem bydlet v tomhle zvěrstvu:

  https://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/170436-architekt-richtar-se-pri-projektovani-sveho-domu-odvazal.html

  Od pana architekta bych si nenechal navrhnout ani zahradní ohniště, což sice nesouvisí s případem Rudná, nicméně charakter „okázale drahé“ a přesto úplně hnusné budovy zřejmě dokresluje charakter tvůrce a majitele. Můj názor.

  P.S.
  Pokud by někdo potkal pana architekta na ulici, může se jej osobně zeptat, jak to vlastně celé myslí! Pozná se takto:
  https://media.novinky.cz/006/170067-original1-9a718.jpg

  Thumb up 6 Thumb down 1
 39. Crazym :

  Jarmil Buqa: Závist je svině co? A těch pár facek je typický projev člověka co by si prý „nenechal navrhnout ani zahradní ohniště“ a určitě bydlí ve skvělém interiéru nezměrných kvalit :DD

  Thumb up 1 Thumb down 10
 40. PetrP :

  Crazym: Nevím jestli závist, ale je fakt, že Richtar a jeho pohunci jsou vyděrači. A taky je fakt, že ten barák je totálně hnusný zvenku i zevnitř…

  Thumb up 12 Thumb down 1
 41. talage :

  Crazym: Tak, aniž bych se tady chtěl srovnávat s radioaktivním uhlíkem, musím uznat, že jsem od tohoto velikána také čekal něco jiného :) . . . pokud se jedná o obraz duše pana architekta, tak začínám lecčemu rouzmět. Ale proti gustu . . . :)

  Thumb up 8 Thumb down 1
 42. jrov :

  Zítra to pustí až k nájezdům na kruhové objezdy tj. po sjezd Krásné Pole, nicméně chci vidět jak kamiony od Opavy vykružují 270° otočku na tom malém kruhovém objezdu … už teď bylo zajímavé když projížděli pouze rovně …

  Thumb up 2 Thumb down 1
 43. Jrov :

  EIA byla na žádost zadavatele vrácena k přepracování, primárně na základě připomínek DR a spol. viz. portál CENIA

  Thumb up 0 Thumb down 0
 44. Rýša :

  Jrov: Tak kdo vlastně za toto divadlo může? Architekt nebo ostravští zastupitelé nebo hejtman kraje nebo ŘSD nebo zelení anebo nikdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 45. skelet :

  Rýša: architekt, následně architekt s katastrem, následně ŘSD s MD.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. Jrov :

  Jrov: DR jim nepadl dokumentaci a opět to vypadá, že hraje na jiném levelu než úředníci…jinak by nestahovali k přepracování

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. skelet :

  Jrov: na nutnost vypracování nové EIA je upozorňoval už kraj, ale MD bylo jiného názoru. A ministerstvo život.prostředí bylo jiného názoru, než MD.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 48. Rado :

  Já bych primárně krom výše uvedených vinil i naše lokální politiky. Za to, že slibují nesplnitelné a dušují se, že stavbě prodloužené Rudné nestojí nic v cestě a bude otevřena v termínu, přičemž se najde jeden b***c, na kterého není metr a už je všechno jinak. A hlavně za to, že na úřady dostatečně netlačí

  Thumb up 4 Thumb down 1
 49. SpinJ :

  Nevyšlo by už levněji postavit nový most, aby se na ty svoje pozemky dostal? I kdyby to mělo stát 20 mega. S EIA bych je poslal někam, ať si posoudí jaký vliv to má na Porubu a kolik paliva spálí auta v té věčné koloně popojížděním.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 50. jrov :

  SpinJ: ale to on blokuje napadáním řízení o stavebním povolení z pozice majitele sousedních pozemků … zkoušeli pro něj udělat i verzi s podjezdem. Mezitím propadla první EIA, a teď je to defakto na začátku. Vyjma toho, že je konečně srovnaný katastr a rozběhlo se řízení o vyvlastnění věcných břemen …

  Jinak dneska solidní zácpa , od odbočky na Kr. Pole přes nově otevřenou rampu a vypadalo to, že i solidní kus I/11 ve směru od Opavy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. SpinJ :

  jrov: Díky za vysvětlení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. Davidb :

  SpinJ:
  Však se ten most měl stavět, všude je alespoň zakreslený.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. Davidb :

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2238742-prodlouzena-rudna-stale-nezna-ternin-dokonceni-potize-jsou-s-vyvlastnenim-i-se

  Thumb up 0 Thumb down 0
 54. Hynek [msstavby.cz] :

  Dostavba prodloužené Rudné se znovu zpožďuje

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. Joe :

  Zablokujme na měsíc příjezdovou cestu vyděračům, ať si taky užijí.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 56. Joe :

  Jak to pokračuje s vyděrači ze Skalky? Nevíte někdo jak probíhá vyvlastňovací řízení věcných břemen a jestli vůbec probíhá?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 57. Tomas T. :

  Pozemky by měly byt vykoupeny. Nyní se řeší nová EIA.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 58. Joe :

  Tomas T. :

  Pozemky by měly byt vykoupeny. Nyní se řeší nová EIA.
  27.09.2017 13:49

  Pozemky jsou dávno vykoupeny, jen mafie ze skalky chce cca 20 mega výpalné, já bych jim dal výpalné grázlům, to by viděli, nebo spíš neviděli!

  Thumb up 8 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.