Odpůrci stavby Prodloužené Rudné stáhli námitky

Už letos na podzim by mohla začít dostavba, další rok v létě by pak na Prodlouženou Rudnou vyjela první auta.

Odpůrci stavby po letech sporů stáhli procesní námitky a končí i projednávání původního stavebního povolení na dostavbu chybějící části silnice. S novou žádostí o stavební povolení se počítá v březnu.


„Odpůrci stavby stáhli své procesní námitky a podle dohody bylo zastaveno projednávání starého stavebního povolení na dostavbu chybějícího úseku. Jakmile rozhodnutí nabude právní moci, požádá Ředitelství silnic a dálnic o vydání nového stavebního povolení. Žádost bude obsahovat oběma stranami odsouhlasené provedení protihlukových stěn,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Právě Moravskoslezský kraj se stal prostředníkem v jednání mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a občanským sdružením Skalka. Patovou situaci řeší po částech, začal u protihlukových stěn.
„Konečně jsme dosáhli shody nad technickým řešením protihlukových stěn a byli jsme ujištěni, že kvalita protihlukových stěn nemůže už být snížena. O to jsme se snažili od počátku,“ komentoval první posun v jednáních zástupce sdružení Dušan Richtár.

Teď přijdou na řadu další části stavby. Domluvit se obě strany musí na věcných břemenech na pozemku pod budoucí silnicí, která jejich majitelům zaručí právo chůze i jízdy přes dálniční přivaděč. To by měla vyřešit lávka, o jejíž podobě obě strany právě jednají.
S podáním žádosti o stavební povolení pro přepracovaný projekt i s novou lávkou se počítá začátkem března.
„Pokud všechno půjde dobře, stavět by se mohlo začít letos na podzim. Jezdit pak příští rok v létě. S důležitou spojnicí, která urychlí cestování mezi Opavou a centrem Ostravy, počítá také letošní rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uzavřel Unucka.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Karel :

  nevidím zde žádné jásající komentáře. Takže HIP HIP HŮRÁ…. Už teďka se nemůžu dočkat.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Tano :

  Karel: Jásat budeme, až to bude hotovo :-)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. RIBBA :

  Nevíte jak to vypadá se stavebním povolením? Odvolal se někdo?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Aleluja :-) https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prodlouzena-rudna-se-muze-zacit-stavet-20190924.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Rado :

  Crazym: Dokud se po ní neprojedu, neuvěřím :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. balde :

  tak to fakt vypadá že to nebylo jen o tom že tam tu cestu nechtěl, ale že když už tam měla vést tak chtěl, aby tam bylo pořádné odhlučnění, takže to vypadá, že to nebylo tak úplně jen na straně majitele pozemků to spoždění

  Thumb up 3 Thumb down 7
 7. Evelina :

  balde vy jste ale naivní…kdyby nedostal pan R. a jeho spolek pořádně zaplaceno (v řádech desítek miliónů), tak tu to stavební povolení ještě hoooodně dlouho nemáme. A že se navenek bude mluvit pouze o odhlučnění apod. bylo součástí dohody, o níž se veřejnost nedozví.
  No, tak hlavně, že už povolení je a že se nám Rudná snad konečně dostaví! Hurá!

  Thumb up 8 Thumb down 6
 8. Crazym :

  A už zase, rudá úderka v akci jako kdysi https://www.msstavby.cz/i11-prodlouzena-rudna-postup-praci-11-09-05-2017/ a když se balde jen zmíní, že by to nemusela být jen vina architekta, tak začnou hulákat o penězích a vydírání protože na ani jedno nemají ani koule ani prachy :DD Přitom když jsem se jim kdysi snažil naznačit, že ta vina nebude jen na jedné straně a že ten majitel byl arogantním jednáním zástupců veřejné správy a ŘSD z pozice síly dotlačen do stadia nasranosti kdy už pak dělal schválnosti jen z principu, tak jsem byl pomalu ukamenovaán :-) Nepochopili, že jednat z pozice síly mohli kdysi za soudruhů a teď už jen s těmi co mají IQ šumící trávy, hluboko do kapsy a nemají zkušenosti se státní správou a za manželku právničku a tudíž jí nemusí nic platit :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. balde :

  Evelina: jasně, určitě mu to poslali v BTC, aby to bylo nevysledovatelné :D, kdyby mu dali jakoukoliv hotovost tak ti co to schválili by šli za katr, to by určitě ti naši politici riskovali pro blaho nás všech, že by šli kvůli tomu do tepláků.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 10. David :

  Nebudte naivni, Evelina dostala pytel zlata (v radech kilogramu), aby sirila tuhle informaci. Snad si nemyslite, ze to siri zadarmo.

  Internet proste snese vsechno…

  Thumb up 4 Thumb down 7
 11. šlonzok :

  balde: Tak ono před odblokováním celé věci došlo mimo zahrnutí připomínek (lávka, odhlučnění) i k odkupu sporných pozemků. Nějaké drby tu: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=192237#p192237

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. PetrP :

  balde: Tak oni se svého vydírání jen tak pro blaho obyvatel nevzdali, a to, že jim peníze nedali „politici“, neznamená, že žádné nedostali že…. Ale jsem taky rád, že už se bude konečně stavět a jim přeji, ať si peníze užijí.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 13. Crazym :

  Tvl, jak vidím v TV Unucku a Vondráka jak se bijí v hruď jak to všechno skvěle zařídili a že je to vlastně jejich zásluha, že už se staví, tak je mi na blití. To se už zase blíží nějaké volby, že takhle podkuřují voličům? :-)

  Thumb up 4 Thumb down 15
 14. Eman :

  Crazym: Samozřejmě že se blíží a zrovna ty krajské.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Jan :

  Crazym: Ono pokud se jim to podarilo dojednat,kdyz to 7let stalo,nebudme skarohlidi..zaslouzi si podekovani.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 16. talage :

  Crazym: Pokud se nepletu, znesvarene strany privedli k jednacimu stolu Unucka s Vondrakem, takze proc jim nepodekovat. Exhejm. Burstoslavu Novakovi asi ne . . .

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.