Čs. legií 2820

Aktuální pohled na přestavbu objektu na ulici Čs. legií č.p. 2820 v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. balde :

  TO LADÍ JAK CYP

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. G.H. Bondy :

  A to tady máme oddělení památkové péče na magistrátě (dům je v zóně ochrany), MAPPu a jaká to byla sláva, když se podařilo přemluvit /stav památkové péče k sídle v Ostravě (mnozí si ťukali na čelo)….. K čemu?

  Bo my tu snesem všecko. Splíme a eště překročime!

  Thumb up 10 Thumb down 3
 3. LoLec.CZ :

  Jasně že to ladí, však to jsou vykřičníky!!! Nebo ne? :-)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 4. Tom :

  G.H. Bondy: Dům určitě nebude památkově chráněný. Je to ale naprosto ohavná přestavba. Nejvíce by se měl zamyslet majitel, tedy Heimstaden.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 5. thrpst :

  Ta okna někomu zbyla na skladě?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 6. adamous :

  Tom: Heimstaden ma ty baraky a byty tady jen jako zdroj cashe. Misto, aby je postupne opravoval, tak radeji investuje do bytovych projektu. Prachy evidentne maji, ale nejaka Ostrava jim je u zadele: https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/heimstaden-koupil-stovky-najemnich-bytu-v-polsku-miliardove-investice-chysta-i-v-cesku-1375959

  Thumb up 1 Thumb down 5
 7. Adam K. :

  adamous: nechci se jich zastávat, ale opravit 40 tis. bytů, kde 99,9 procent z nich je ve spatnem stavu (a zaroven ve vetsine z nich bydli najemnici) asi neni moc prdel.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. adamous :

  Adam K.: No, tak ale zacit by uz mohli, Residomo se na to uplne vykaslalo a poznat z venku v dnesni dobe co byl kdysi dum od OKD neni zrovna slozite. Tahle predelavka vypada taky dost low-costove.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 9. Adam K. :

  Kdyby za rok chteli vkusne rekonstruovat napr. 500 bytu (=rekneme 20 bytovych domu), coz je nerealne moc, tak to bude i tak trvat 80 let. :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Petr :

  Adam K.: jak se říká, kdo chce opici, musí mít na banány

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. Mx :

  Byty okd jsou dojná kráva, jen se bude čas od času stěhovat k novému majiteli. Proč něco zásadního investovat a opravit, když je stále plno? Bohužel

  Thumb up 4 Thumb down 3
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Ne že bych se Residoma a nyní Heimstaden zastával, nicméně není pravda, že byty neopravují.

  Některé jejich opravy byly dokonce i zde na webu.
  https://www.msstavby.cz/50-novych-bytu-od-residomo-27-12-2018/
  https://www.msstavby.cz/revitalizace-panelovych-domu-ul-cholevova-25-03-2020/
  https://www.msstavby.cz/projekty/v-zahradach/
  https://www.msstavby.cz/revitalizace-panelovych-domu-ul-aviatiku-20-02-2020/

  Ročně byly a jsou investovány stovky milionu korun do oprav bytů.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 13. adamous :

  Mx: Souhlasim, Heimstaden patri pod penzijni fondy a ty budou chtit sve stabilni rocni vynosy, nejake velke opravy by je na dlouho asi vyrazne snizily, protoze jim to prijem asi nijak zasadne nezvysi. Myslim, ze zatepleni a nova omitka se da udelat i s najemniky, jenze to vsechno neco stoji … takze spise cekam max. nejake opravy v prazdnych bytech a zbytek spise takove ty nutne veci. Na tehle predelavce se taky evidentne setri.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. Jann :

  Nehájím tu přestavbu, nelíbí se mi, ale jen pro uvedení na pravou míru. Ty okna nebyly „na skladě“, sladili je s těmi původními nahoře, tzn. mají bílý rám a červenou vnitřní část.
  Fotky jsou tmavé, nejde to teď poznat, ale až to dokončí, trochu to sladění vylepší dojem.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. G.H. Bondy :

  Tom: Dům spadá do zóny památkové ochrany. To znamená, že jakákoliv změna tvaru, materiálu, barvy fasády, střechy, výplně otvorů a veškerých pohledových prvků musí být odsouhlašena oddělením památkové péče města Ostravy (magistrát). Jinými slovy, kdyby ten dům měl mít původní pohledovou bruselskou podobu a majitel by chtěl pouze železné rámy prosklených výplní nahradit hliníkovými, musel by mít k tomu souhlas. Z toho samého důvodu, i když konkrétní domy nejsou památkově chráněny a jsou součátí památkové zóny (censtrum) nemohou mít třeba okna plastová, když původně měla dřevěná. Pak můžeme chtít takovou a makovou dlažbu, lavičky, mobiliář, hrát si na potírání reklamního smogu atd., ale celkový dojem s těmito mordami bude stále sláma z bot.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Tak tak, museli se k tomu vyjadřovat ti památkoví pomatenci a proto mě zaráží, že u jednoho to nejde a u druhého ano. Nám například zakázali i jen zateplovat i když by to skoro vůbec vzhled nezměnilo. Takže SVJ Zámecká 7, 9 i 13 si zřejmě nejsou rovni s Heimstaden, Residomo, OKD nebo jak to třeba zrovna nazveme.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 17. Mx :

  Martin Msstavby: byty se opravují ale z hlediska čísel, tj. hodnota bytů (Mluvilo se o desítkách miliard) vs. výše investic – jde o minimální částky. Bydlel jsem 5 let ještě nedávno u hlavní třídy v těchto bytech a všichni vidíme, že hlavně tady nejsou opravené fasády, zbytek Ostravy je vesměs opraven. Obávám se také, že investice jdou hlavně do oprav bytů, které se pak pronajmou nebo přestaveb na menší byty anebo jen do údržby. tzn. do zisků. Nemám pocit, že by se ve velkém investovalo do vybavení samotných bytů, natož fasád 30 let po revoluci. A to mi vadí: ta fasáda totiž nepřinese větší zisk ani jim ano dalšímu vlastníkovi – takže se dělá vše jen pro zisky

  Thumb up 0 Thumb down 1
 18. Jana :

  Tak, tak. A ještě si vyslechneme přednášku na téma státní správa, samospráva etc. Všechno o čem píšete je důvod, proč se řítíme do naprosté zkázy aneb rezident Moravské Ostravy je naprostá onuce a na každého občana připadá 5 úředníků. Pěkné Vánoce.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 19. Mx :

  Jana: Hmm, na to bude třeba překladač…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 20. riltr :

  Jann: co že to sladili? ano část rámu je červená, ale okna na stavbě jsou hliníkové, tedy šedostříbrné, nikoli bílé…takže ten červený proužek třeba mě absolutně nedojme…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 21. Ivan :

  Hmmm, to je děs :-( a já si tak před rokem říkal, jaké by se z toho daly udělat třeba 2, 3 byty s velkými skly, že by to mohlo být zajímavé moderní bydlení a ono takhle…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Jiří Sikora :

  Ta si myslím, že ty velké zasklené plochy tam patřily – chápu – nenašly uplatnění… Škoda zajímavého domu v centru.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Tak už se to vylupuje, sorry za kvalitu, cvakl jsem to v rychlosti a nějak se nezadařilo :-)
  https://screenshot.cz/I20OE/

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.