50 nových bytů od Residomo

Půdními rekonstrukcemi chce společnost Residomo vybudovat v centru Ostravy 50 nových bytů.

Společnost Residomo má velké plány. V příštím roce chce nejen rekonstruovat a zateplovat další bytové domy, ale také stavět. Přímo v centru Ostravy by tak měly vzniknout zbrusu nové půdní byty.

Na příští rok jsme si vytýčili zhruba 50 půdních bytů, které budou v hodnotě přes 70 milionů korun, měly by být zejména v centru, a to proto, že v Ostravě jsme vyprodaní a nemáme co už svým nájemníkům nabízet. A potom chceme revitalizovat celé některé oblasti, které třeba v minulosti neměli úplně dobrou nálepku,” uvádí Jan Rafaj, generální ředitel Residomo.

Zatímco loni se začalo Ostravou-Kunčičkami, příští rok to bude Havířov-Šumbark. Celkem chce firma proinvestovat více než 800 milionů korun. Dalšími projekty jsou lepší komunikace a výhodnější ceny za různé produkty.

“Chceme nabídnout i elektronický způsob komunikace s námi, chceme nabídnout našim nájemníkům i nákup různých produktů za výhodnější ceny. To znamená, budeme vyjednávat naší velikostí, naší silou ve prospěch našich nájemníků.

A Residomo nezapomíná ani podnikatele..

My se snažíme, aby podnikatelé, kteří u nás podnikají byli úspěšnější v tom, co dělají, proto jsme přišli s programy rodina Residomo, Podnikatelská akademie, Živá hlavní, kde do Havířova přišlo 6 tisíc lidí přímo do ulic a výsledkem toho je, že lidé dostávají speciální nabídky a zároveň můžou od velkých obchodních řetězců se vrátit zpátky k těm malým podnikatelům, místním řezníkům, místním kavárníkům.“  Roman Frkous, ředitel vnějších vztahů Residomo.
My se snažíme, aby podnikatelé, kteří u nás podnikají byli úspěšnější v tom, co dělají, proto jsme přišli s programy rodina Residomo, Podnikatelská akademie, Živá hlavní, kde do Havířova přišlo 6 tisíc lidí přímo do ulic a výsledkem toho je, že lidé dostávají speciální nabídky a zároveň můžou od velkých obchodních řetězců se vrátit zpátky k těm malým podnikatelům, místním řezníkům, místním kavárníkům.“  Roman Frkous, ředitel vnějších vztahů Residomo.

Příští rok bude pokračovat také projekt Cesta domů, který pomáhá dětem z dětských domovů najít svůj nový domov.


zdroj: polar.cz

Související články


Komentáře

 1. Tjs :

  Třeba na Ostrčilově už se první půdní byty staví

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. aldik :

  A stejně se to nemělo privatizovat a bývalé OKD byty se měli jen převést na města a zůstat jako obecní, tam jsou cenově přijatelné nájmy pro všechny. ;)

  Thumb up 9 Thumb down 4
 3. FM :

  No kdyby za tu privatizaci dostal stát alespoň zaplaceno.. :(

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. Hrdý ostravák :

  Mé babičce v tomto roce už dvakrát zvýšili nájem. Grázlové, podvodníci,slušně řečeno :šmejdi

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. thvari :

  Jednoduše pozitivní, protože bude více lidí bydlet v centru. Kéž by zároveň vznikaly další obytné domy, na Karolině je místa habaděj.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 6. MM :

  Hrdý ostravák: Je důležité řešit příčinu, ne následek. Jakýkoli pronajímatel by musel být padlý na hlavu, když je legální a státem hrazený doplatek na bydlení. V podstatě pronajímatel zdraží a ví, že stát toto navýšení doplatí. Původní platby ve stovkách milionů korun ročně nyní dosahují částky 11 miliard. Využívá to velké množství seniorů, kteří nemají na platbu nájmu.

  S tím je ovšem spojená otázka, v jakých bytech tito lidé bydlí? Moje babička bydlí v bytě 3+1 Residomo a platí zbytečně moc. Ona se, ale stěhovat nebude jinam, takže čerpá doplatek na bydlení. Podle mého je toto špatně. Nejsme v situaci, že si může každý vybrat byt podle svých představ. Mladé rodiny bydlí v menších bytech. V podstatě stát podporuje zbytečné vyplácení doplatku a zakonzervování stavu, že lidé dožívají v bytech, které nejsou schopni zaplatit a čerpají dávky. Ze strany státu je to neřešení situace. Není obhajitelné, že jeden člověk bydlí v bytě 3+1 a čerpá dávky na bydlení a mladá rodina na hranici příjmů pro výplaty dávek bydlí v menším bytě. Bohužel si myslím, že ministerstva do toho nechtějí radikálně říznout.

  Celý systém doplatku na bydlení je šílený. Vždy když pronajímám byt tak se mi ozve několik lidí, kterým je jedno kolik byt stojí, ale chtějí dávky. Standardem je samoživitelka jen na oko. S otcem nebo novým partnerem bydlí, ale do nájemní smlouvy ho nenapíše. Tím pádem má část výdajů na byt pokryté dávkou a přitom má partnera s příjmem. Klasické okrádání státu, které se stalo standardem. Stát měl postavit nebo vykoupit byty, které určí jako sociální. Vyplácel by doplatek defacto sám sobě, ale hlavně by byla lepší kontrola podmínek vyplácení. Opravdu vám řeknu, že je to posledních pár let horší a horší :-(

  Thumb up 12 Thumb down 0
 7. Crazym :

  MM: Tak tak, celý systém je špatně nastaven. Starší lidé jsou bohužel takoví, moje matka to samé, nepůjde a nepůjde, protože tam bydlí od roku 70 a basta :-) Tak jsem to vyřešil tak, že jsem ten byt koupil a aby se necítila ohrožená, dal jsem jí věcné břemeno doživotního užívání takže teď bydlí sama v bytě o 113 m2. No a protože jsme samostatní a neparazitujeme na veřejných penězích stát nás za to „odměnil“ výhružným dopisem matce jako plátci daně vypočtené na základě nějakých tabulek dožití, prý, že získala nějakou výhodu když neplatí nájem a tu je třeba zdanit :DD Matka mi celá vyklepaná volala, že ji FÚ vyhrožuje exekucí, že nezaplatila dost velkou částku a při tom o ničem nevěděla. Při konfrontaci na FÚ jsem ještě nerozčílen slušně upozornil úřednici, ať je opatrná na to co říká, že mluví o mé matce a může se jí stát, že ten stůl přeskočím a vysvětlím ji to jinak. Při následném domluveném jednání už tam byly posily, milá úřednice se klepala strachy v rohu a já po té co mi spočítali kolika let se moje matka dožije tu nemalou částku po nich hodil se slovy jestli zemře dříve, přijdu je vystřílet když to prý nevracejí :-) Někdy si říkám, že jsem fakt debil, měl jsem nasadit nájem a matku poslat pro příspěvek na bydlení a dovézt ji tam taxikem :-( Pokud tedy babička bydlí v nájmu v nepřiměřeně velkém bytě jen proto, že není schopna se přizpůsobit, nemělo by se na ni nějaké doplatky na bydlení vůbec vztahovat, mělo by to nějak být ošetřeno v zákoně, nevím jak ale asi nějakou kvótou na metry čtvereční prostoru a osobu. Pokud si pamatuji, tak i za soudruhů jsme v tom bytě platili položku „nadměr“ protože jsme tam bydleli tři a systém to považoval za zbytečně velké. To samé by mělo platit pro nepřiměřené nájmy různých vykuků co na 30 m2 ubytují haldu asociálů a na doplatku vydělávají, prostě dávky zastropovat a nastavit nějaké parametry ohledně m2 na osobu a výšky nájmu v místě běžných podle nějakých cenových map.
  A řekněme si na rovinu, Residomo to nedělá pro lidi ale pro kšeft a ty pěkné kecy kolem ať si strčí do ř.ti anebo pro ty co žerou seno :DD

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. MM :

  Crazym: Právě z toho důvodu se dává věcné břemeno úplatné. Ona by vám zaplatila za břemeno peníze a tím je po dani. Bohužel FÚ šlape hlavně na malé ryby. Mě kdysi popotahovali ohledně darování poloviny družstevního podílu přítelkyně. Měl jsem vše ošetřeno a stejně po mě chtěli peníze. Paní nepřesvědčilo, že jsem se s přítelkyní po letech oženil a nebyl to účelový převod. Tam úplně chybí empatie. Samozřejmě, že jsem byl v právu, ale omluva žádná a pro mě zbytečné starosti a čas. Obecně tyto záležitosti pro FÚ nemají žádný přínos, úředníci stojí víc než ta agenda vydělá. Opravdu zoufalost.

  Ohledně zastropování souhlasím, ale nikdy se toho nedožijeme. Důchodci jsou tak silná voličská skupina, že již není obrany. Kdokoli chce cokoli jen změnit a týká se to důchodců, je odsouzen k neúspěchu. V podstatě o budoucnosti rozhodují lidé, kteří v ní žít už nebudou a v podstatě o některých věcí nemají ani potuchy. Opět je to chyba mladých, že nechodí k volbám. Už nebudu brečet… Šťastný nový rok!

  Thumb up 7 Thumb down 2
 9. Crazym :

  MM: Teď už to vím, že stačilo břemeno za 100,- Kč měsíčně, já bych si to dal do svých příjmů, zdanil a bylo to vyřešeno :-) Jenže já dal prachy právníkům za to aby vypracovali smlouvy a ošetřili to a já se nemusel starat, to že to ošetřili špatně a já se to dozvěděl ex post až v době kdy FÚ začal vyhrožovat matce jako plátci daně, je na kulku mezi oči těm právníkům, jenže žijeme ve společnosti kde je to prý nehumánní aby zodpovídali za svoji práci :DD Bohužel, život je holt jak schody do kurníku, krátký a po.raný a my ho tu musíme nějak proklepat a tihle lidé nám to ještě vylepšují :-)
  Takže taky přeji všem úspěšnější ten Nový rok 2019 pokud možno bez trablů s nezodpovědnými jedinci :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Infoš :

  To že Residomo vše dělá jen kvůli penězům je snad jasné, ty kecy kolem jsou jen omáčka. Celkem bizár ale je, jak probíhá celá ta akce revitalizace bytového fondu na Residomu. Jako projektant jsem nedávno dělal projekty na rekonstrukce dvou bytových domů, i když se jednalo spíš o zateplení fasády, než rekonstrukci. Důležité je aby to vypadalo zvenku dobře (to že uvnitř domů to vypadá jako squat bezdomovců nikoho moc nezajímá) a moc to nestálo. I když to je hodně relativní.. Soutěže na projektanty a stavební firmy dělají technici zodpovědní za správu a investice a vedení firmy dostává jen nějaký report o výsledku. Samozřejmě že výběrová řízení jsou zmanipulovaná, soutěží se třeba 20 domů, každý zvlášť, a soutěží tak 6-8 projektantů, tzn, dohodnou se ceny a každý projektant pak dělá 2-4 domy, dle dohody. To že ceny jsou tak 2 – 3x přestřelené nemá cenu říkat. No a projektanti jsou pak kontaktovaní výrobci materiálů, třeba zateplovacích systémů, aby bylo jasné jaké materiály tam navrhnout, protože je vše dopředu domluvené s techniky Residoma a stavebními firmami, jejichž výběr je stejný jako v případě výběru projektantů. Všude lítají provize a všichni jsou šťastní. I vedení Residoma, protože výsledný report je vždy pozitivní, i když za ty prachy by se dali opravit ty domy i zevnitř, nebo udělat 2x tolik fasád. Ale to už vedení tak úplně neví. A nebo ví a já nevím že to ví… Každopádně výsledek je ten že je okradený majitel Resodomo, což mě až tak nebolí, ale také jsou okradení ti lidé, kteří tam bydlí, protože za své nájmy by mohli dostat kvalitnější bydlení, ale nedostanou. No a de třetice jsme okradení my všichni, protože Residomo si čerpá na revitalizaci svých domů dotace z veřejných rozpočtů.. Kdyby nebyly podepsány smlouvy s tvrdými sankcemi, tak tu práci v půlce odpískám a pošlu je do pr-ele. Každopádně už jsem otevřeně avizoval že s Residomem nechci mít v budoucnu nic společného, protože celá ta skupina – technici + stavební firmy + dodavatelé materiálu jsou solidní mafie. Jo a teď mě můžete odsoudit, že jsem se na tom podílel..

  Thumb up 9 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Infoš: Je moc dobře, že se o tom mluví aspoň tady.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.