Revitalizace panelových domů ul. Cholevova

V Ostravě-Hrabůvce probíhá revitalizace dalších panelových domů patřících firmě Residomo. Všechny opravené vchody dostaly stejný vzhled.

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  stal se zázrak

  Thumb up 46 Thumb down 0
 2. balde :

  nice

  Thumb up 25 Thumb down 0
 3. Pat :

  Takhle to má vypadat , jen tak dál .

  Thumb up 27 Thumb down 1
 4. Winter :

  Residomu totiž bylo líto vyhodit 10 tisíc za příplatkové barvy :D

  Thumb up 10 Thumb down 12
 5. Tano :

  A teď si vemte, kdyby takto vypadaly úplně všechny domy v Ostravě, tak zase budeme nadávat, jaká to je nuda :-)

  Thumb up 4 Thumb down 19
 6. Cyril :

  Tano: Zlín má jeden styl a nudný není. https://www.trekearth.com/gallery/Europe/Czech_Republic/Moravia/Zlinsky/Zlin/photo1533815.htm

  Thumb up 11 Thumb down 0
 7. aggu :

  Tano: Bylo by to přesně naopak. A pokud by se někdo na Jihu vzpamatoval a začal se s péčí řádného hospodáře starat i o veřejný prostor před těmi paneláky, tak považuji za takřka jisté, že jen prostá a defakto levná změna barvy domů v uliční síti by měla hmatatelný pozitivní efekt v podobě zvýšení atraktivity dotčených čtvrtí = zvýšení ceny nemovitostí. A to se netýká jen soukromých osob, Jih má na ostravské poměry velké množství bytů v majetku…
  Když chci vydělat musím pustit korunu….
  Ovšem tak tragický přístup jak mají ke své historii Vítkovice, na Jihu ještě nemají. Aktuálně – kdo se chce pozvracet, projeďte se na Výstavní kolem budovy dopravního inspektorátu. Ta budova byla kdysi pýcha Vítkovic a prodávala pohlednice. Za chvíli bude vizitkou přístupu ministerstva vnitra k ostravským památkám.
  Právě probíhá rekonstrukce. Plastová a polystyrenová.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 8. Infoš :

  Winter: Kdyby jste se toho procesu účastnil, věděl byste, že u stávající vlny revitalizací Residomo rozhodně nešetří za každou cenu, spíš naopak a dělají to tak, aby to mělo hlavu a patu. Takže raději mlčte 😉 Jinak do roku 2022 má Residomo plán na revitalizaci cca 120 domů (odhadem cca 400 – 500 vchodů) po celém kraji a utratí ročně něco přes 350 milionů. Takže ať je ta minulost příběhu ohledně privatizace domů atd. jakákoliv, tak v tuto chvíli je asi nikdo nemůže obvinit, že by se nestarali a jen rýžovali… To, že ta sídliště vypadají jak cirkus je tím, že o vzhledu fasád a výběru barev rozhodují vedení SVJ, které většinou tvoří starší lidé, bez vkusu a estetického cítění a nenechají si poradit. Lidé bydlící v těch domech a schvalující revitalizace na schůzích vlastníků se chtějí odlišit od sousedních domů a trumfují se, kdo bude mít lepší barvy. Jeden blok domů tvorí několik vlastníků (klidně i 15 SVJ). Města, která stavby povolují nemají a ani nechtějí mít nástroje na regulaci a nedokážou tak tvořit směr jakým se bude vyvíjet veřejný prostor.

  Thumb up 17 Thumb down 2
 9. thvari :

  aggu: nemůže to někdo nafotit a dát sem? – tu Výstavní

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Winter :

  Infoš: kdybyste v residomu bydlel, tak byste moc dobře věděl, jaký má standard :D. V nově zrekonstruovaném bytu mi během tří let odešlo všechno, až na okna a nosné zdi (tzn, obklady opadaly, nátěr se loupe, podlaha se rozpadla, slaboproud nefunguje, do střechy teče, odpady netěsní a karma koroduje. Zase to šetří problémy při opravách, protože namísto toho, abych si lámal hlavu, jaký nahradní díl potřebuji, tak je to naprosto vždycky ten nejlevnější.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 11. Winter :

  Ale abych teda nebyl tak negativní: je třeba, že se k většině svého šlendriánu staví čelem, i když ten domovní zvonek jsem už po třech a půl letech reklamací vzdal.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. D-r :

  aggu: Tohle je ubohost. Vždy když jsem jel vedle té budovy jsem si říkal že bylo by super kdyby vypadala jako Vítkovická radnice. Asi se to ne stane. Potomci!!! Posrat takovou možnost.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. Infoš :

  Winter: Tak upřímně, když se vám tam nelíbí, tak tam nebydlete. To že si stěžujete, jak jste tam dlouhé roky a stojí to za prd, ale zároveň tam stále bydlíte, nevypovídá nic pozitivního primárně o vás. A hlavně mi tu nezkoušejte tvrdit, že v Ostravě jiný byt neseženete. Takže to tam zase až tak hrozné nebude, co? Já ty revitalizace pro Residomo projektoval, ty domy jsem procházel, nejen v Ostravě, viděl jsem jak tam ti lidé žijí, jak se k těm věcem chovají, neváží si ničeho a jaký po nich kolikrát zůstává nepořádek… Ne, nejsou takoví všichni, ale taky ne vždy je pronajímatel ten špatný. Zkrátka každá mince má dvě strany a já při této spolupráci s lidmi, kteří to v Residomu mají na starost, viděl že většině z nich záleželo na tom, aby to bylo provedeno kvalitně a vypadalo to dobře i vizuálně. Takže za mě jen plivat na ně není fér, stejně jako by nebylo fér z jejich strany plivat na všechny nájemníky.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 14. Winter :

  Infoš: nemám s tím problém, dejte mi čistej příjem čtyřicet a jedu na hypotéku. Bohužel se živím architekturou, tak to moc nejde no. Ale alespoň nedělám pro přátelský korporát. Takže a děkuju za urážku, ale abyste věděl, že jsem nezahořkl, tak vás klidně pozvu na kafe a můžeme spolu obdivovat asi nejhůř provedenou laminátovou podlahu, kterou jsem kdy viděl.

  Spíš mě sejří jedna věc: já jsem z oboru a asertivně si všechno vyreklamuju, vypojistkuju a vyřvu, ale ne každý je takový a z těch lidí, kteří mají mnohem horší starosti než já, residomo žije. Ostatně stačí si spočítat poměr obratu a zisku, který residomo zveřejňuje k počtu bytů a zjistíte, že v každý jeden byt je podfinancovaný o cca 3000 korun měsíčně.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 15. adamous :

  Libi se mne to. Skoda, ze takhle nevypadaji vsechny domy v Hrabuvce kolem noveho namesti, pekne by to tam ladilo.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Winter: Já nevydělávám ani polovinu toho co tady požadujete a koupil jsem si na jihu byt 2+1 bez toho abych si půjčil. Prostě jsem si na něj našetřil a jestli mi někdo říká že není schopen ušetřit tak je rozežraný.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. Winter :

  Kdo mi tvrdí, ze 5 let nekupoval benzin, neplatil nájem, nejedl, nezasel si na pivo a nepredplaci si netflix, aby si koupil nejlevnejsi byt z kategorie, ktera ani neumoznuje rozmozovani lidskeho druhu, budto lze, ma partnera, zacinal s penezi od maminky nebo šetřil alespoň tak 20 let.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 18. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Takže to jsi tak cca 7 let poctivě odkládal desítku z Tvých devatenácti čistého měsíčně a pak jsi si šel na Jihu koupit byt 2+1? Teď tu Červené karkulce :-) Tuším nějaké ale…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 19. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Bylo to méně peněz delší dobu – stavební spoření bylo v té době nejlepší zhodnocení vkladu – nejezdím na dovolenou nepotřebuju nejmodernější auto televizi počítač mobil… asi nezapadám do dnešního standardu roztočit všechno co mám a ještě si půjčit na dovolenou vánoční dárky a bazén.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 20. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ale no tak, umím počítat a jsem ten, co bydlel 8 let v nájemním bytě s matraci na zemi, s kempingovou soupravou místo nábytku a žárovkou u stropu než se na něco vzmohl, protože jsem taky ten co si nepůjčuje, nepotřebuje nijaký komfort, nepije, nekouří a na vše si nejdříve našetří. Auto jsem sice musel mít ale ojeté kvůli práci, PC jsem neměl, Tv starou Teslu a dovolenou ani omylem. Ty nám sice nelžeš ale sděluješ nám počítám jen půl pravdy :-)

  Thumb up 9 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.