Bývalé koupelny na dole Hlubina se změní

Představitelé sdružení Hlásím se k továrně našli vhodnou budovu pro své zázemí na bývalém dole Hlubina, proto začali na začátku loňského roku spolupracovat se sdružením Dolní oblast Vítkovice, které má tuto Národní kulturní památku v nájmu od Moravskoslezské­ho kraje.
Budova Hlubiny má šestnáct set metrů čtverečních rozdělených do čtyř prostorů ve dvou patrech. V prvním patře vlevo je velký sál, který se nabízí k pestrému využití. Může se tam zkoušet divadlo, pořádat semináře či workshopy. Další místnost v prvním patře obsadí výtvarné ateliéry. V temném prostoru mezi světlíky má být fotokomora.
„V přízemí pak bude část věnovaná zvuku a hudbě. Budou zde odhlučněné zkušebny, kde budou zkoušet kapely, chybět nemůže zvuková laboratoř a nahrávací studio. V galerii na chodbách se budou velmi často obměňovat krátkodobé výstavy aktuálních mladých zajímavých umělců z regionu. Nebude chybět ani infoshop, zázemí a prostor pro různorodé volnočasové aktivity,“ přibližuje Marta Pilařová.


celý článek: denik.cz
web sdružení: myspace.com/tovarnanasny
fotky z akce z daných prostor: mrtvykenny.com

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.