Nová náplň pro bývalou třídírnu v DOV

Moravskoslezský kraj vypsal veřejnou zakázku „Zhotovení PD, výkon IČ, BOZP a AD „TPA – Inovační centrum pro transformaci vzdělávání“

Předmětem veřejné zakázky je zhotovení projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti, autorského dozoru a koordinátora BOZP v přípravě stavby – TPA – Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Podrobná specifikace předmětu plnění veřejné zakázky je uvedena v obchodních podmínkách (viz příloha č. 1 zadávací dokumentace) a ve studii (viz příloha č. 6 zadávací dokumentace). Předpokládá se, že předmět veřejné zakázky bude spolufinancován z Operačního programu Spravedlivá transformace.

Projektová dokumentace bude zpracována dle studie, kterou vyhotovila architektonická kancelář Kamil Mrva Architects.

Studie řeší stavební úpravy budovy a další prostory bývalé třídírny uhlí v areálu Dolní oblasti Vítkovice a přilehlého okolí třídírny uhlí pro potřeby sídla Technologické a podnikatelské akademie a institucí MS PAKT, KVIC a StarUp GATE. Kde jsou jednotlivé funkční celky charakterizovány takto:

TPA (Technologická a podnikatelská akademie)
Sídlo společnosti výukové, školící, tréninkové a konferenční prostory – cca 2450m2

KVIC (Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum)
Vzdělání pedagogů MŠ, ZŠ a ostatních SŠ. Sídlo, zázemí a školící prostory organizace – cca 800m2

MS PAKT zaměstnanosti (vzdělání zaměstnanců)
Sídlo, zázemí a školící prostory organizace – ca 444m2

StarUp Gate (MSIC) – inkubátor pro začínající mladé podnikatele sdílené, samostatné kanceláře, jednací, „výrobní“ prostory – cca 2750m2

Dokumenty znázorňující návrhový stav objektu pocházející z veřejně dostupné studie, která je součástí veřejné zakázky

Současný stav

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Komentáře

 1. Robur :

  Nová atraktivní budova v Ostravě, oživení DOV, architekt Mrva…. Jasně vše má kladné znaménko, ale dovolím si jednu rouhačskou otázku. Je potřeba, aby vzniklo nějaké TPA, MS PAKT nebo snad KVIC? Ano, grant EU na školení pedagogů předškolních zařízení na stavbu vlaštovek z papíru je celkem fajn, ale nebude stačit využít například učeben v krásně uceleném areálu VŠB-TU Ostrava v Porubě?

  Thumb up 15 Thumb down 4
 2. balde :

  Robur: za mě, ty parkingy zbytečné, jinak super že další budova bude zachráněna, je jasné že ta náplň je taková diskutabilní, ale pokud díky tomu dojdou EU peníze na záchranu, tak jsem pro.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 3. Tom :

  Robur: A proč si myslíte,ze se učitelé učí dělat vlaštovky? To je asi,jako by někdo řekl,že hasiči si hrají s ohýnkem. Nebo se nějakých školení klíč ucastnite?

  Thumb up 6 Thumb down 7
 4. Meister_War.py :

  Některé náplně těch budov jsou vskutku diskutabilní ale s tím inkubátorem jsem nadmíru spokojen. Jsem rád, že Ostrava podporuje začínající podnikatele výstavbou inovačních center a prostorů pro různé start-upy za zvýhodněnou cenu. Jen je důležité, aby zůstali v kraji a neodešli pryč nebo nepřidali svůj projekt do zahraničí.

  Jinak je samozřejmě super, že se bude rekonstruovat další budova. Jen se pořád nemůžu zbavit takového toho pocitu, že tím přichází DOV o své kouzlo. Pomalu se z toho stává moderní čtvrť. Ale tak hádám, že je to lepší, než to nechat dál uzavřené a mít z DOV jeden velký depozitář.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 5. Robur :

  Tom: Ano, různých vzdělávacích školení a kurzů (i pro učitelky a učitele MŠ) je velké množství a část je na měkké dovednosti, tzv. zvýšení kompetencí pedagogů, environmentální výchovu apod. ale část je skutečně i na tvorbu her, polytechnickou výchovu a i tvoření – např. i těch vlaštovek. Podstatou mého příspěvku bylo nastolení otázky, zda nevyužít pro tyto účely i hotové prostory ve městě, které vlastní jiné vzdělávací instituce.// Tvrzení, že si hasiči hrají s ohýnkem bych jistě nepoužil, protože není pravdivé.// Ve školkách jsem díky svým dětem strávil mnoho, mnoho let.

  Thumb up 9 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.