Rekonstrukce objektu Velín koksovny Dolu Hlubina

Objekt Velína koksovny Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovice projde rekonstrukcí.

Autor projektu: CHVÁLEK ATELIÉR s.r.o.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v celkové revitalizaci Budovy zásobníků (velín koksovny) v rámci projektu „Revitalizace objektu Budovy zásobníků (Velín koksovny)“, reg č. projektu CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_036/0017346. V rámci plnění veřejné zakázky budou provedeny vyklizovací a bourací práce, stavební úpravy, připojení na inženýrské sítě, odstranění přístupových bariér, vybudování sociálního zázemí a zabezpečení objektu. Po dokončení stavebních prací bude tento objekt zpřístupněn veřejnosti v rámci pravidelných prohlídek.
Budova zásobníků je dle přílohy nařízení vlády č. 337/2002 Sb., o prohlášení a zrušení prohlášení některých kulturních památek za národní kulturní památky, ve znění nařízení vlády č. 422/2005 Sb. a nařízení vlády č. 94/2012 Sb. pod písm. e) označena jako součást národní kulturní památky s názvem: „Důl Hlubina a vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren“.

Umístění v rámci Dolní oblasti Vítkovice a areálu dolu Hlubina

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  U aut jsou veteráni, tj. auta maximálně odpovídající původnímu stavu. V poslední době sleduji, že jsou v módě tzv.restomody, to je automobily , které mají upravenou karoserii původní vozu a moderní podvozek a motor. U stavebních památek sleduji podobný trend.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 2. HÚ 190-12 :

  „Rekonstrukce objektu Velín koksovny Dolu Hlubina“- Toto označení v textu článku je absolutní nesmysl. Podle popisu a označení šipkou na foto se bude rekonstruovat/opravovat velín „uhelné služba“, nikoliv velín koksárenských baterií a už vůbec to nemá nic společného s dolem Hlubina. Pod důl Hlubina patřilo jen a jen uhelné prádlo. Takže to označení v článku „Velín koksovny Dolu Hlubina“ je neskutečná slátanina, jako by jste zkřížili psa s banánem apod. Ale jinak chvála za snahu alespoň něco dál ukázat a zpřístupnit veřejnosti z bývalých prostor koksovny VŽ. Za mne bych ale raději nejdříve zpřístupnil prostory velínu koksárenských bateriíí, kde by bylo možné vidět i např. „měnící vrátek“, což chybí teď při prohlídce na tzv. uhelném okruhu na DOVu a o možnost se také podívat i pod uhelnou věž. Ale to je asi hóóódně vzdálená budoucnot.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  HÚ 190-12: Ta slátanina je oficiální název veřejné zakázky.
  „Název zakázky Stavební práce – rekonstrukce objektu Velín koksovny Dolu Hlubina“.

  Můžete kontaktovat zadavatele zakázky, kterým je Dolní oblast VÍTKOVICE, z.s. :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.