Další detaily revitalizace řeky Ostravice

Stavba několika objektů na březích řeky Ostravice v centru Ostravy je součástí projektu města Ostravy „Revitalizace řeky Ostravice“ a navazuje na jeho ostatní stavby.

Necelých sto metrů pod soutokem Ostravice s Lučinou po proudu řeky vyroste Vodácký přístav. Umožní přístup k řece pro vodáckou veřejnost a nacházet se bude na pravém břehu toku Ostravice. Přístav navazuje i na samostatný investiční záměr Vodáckého spolku Campanula – vybudování loděnice s výletní restaurací, který je rovněž zahrnut do „Integrovaného plánu rozvoje města“.

Na Ostravici dále najdeme tzv. Horní a Dolní stupeň. Účelem této stavby je vytvoření vodního zrcadla vzdutím hladiny a tím nastavení podmínek budoucím rekreačním aktivitám a odpočinku obyvatel a návštěvníků města Ostravy. Břehy kolem stupňů budou upraveny pro pohyb a rekreaci občanů kamennou dlažbou a dřevěnými platy a doplněny vhodnými vegetačními úpravami. Horní stupeň je umístěn cca 170 m nad mostem M. Sýkory (proti proudu řeky), spodní stupeň je umístěn cca 165 m pod lávkou na Kamenec (po proudu řeky).

Chybět nebudou ani tři slunící plochy – vodácké zastávky mezi spodním stupněm (pod lávkou na Kamenec) a pěší lávkou u Památníku rudoarmějců, z toho dvě na levém břehu v přímé vazbě na Komenského sady a jedna na pravém (slezském) břehu v sousedství sídliště na Kamenci. Hlavním prvkem této plochy bude plató celkových rozměrů 5×25 metrů z bezúdržbových voděodolných desek na bázi dřeva a PVC. Ve směru od řeky je vstup na plató proveden kamennými stupni nasazenými na stávající upravené kamenné patce, jejíž spodní část zůstane zachována. Ve vrchním stupni budou zakotvena pacholata pro ukotvení lodí.

Stavět se začne 11. července a hotovo by mělo být do února 2013 s tím, že zhotovitel a město Ostrava budou dělat vše pro to, aby byla stavba hotová na podzim roku 2012.

zdroje: svcampanula.cz, ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.