Třídírna uhlí projde proměnou

Z bývalé třídírny uhlí v Dolní oblasti Vítkovice se má stát Technologická a podnikatelská akademie.

„Ostravský Karlštějn“ v Dolních Vítkovicích byl kdysi třídírnou uhlí. V budoucnu tady vznikne Technologická a podnikatelská akademie. Po vzoru Baskicka se zde budou vyvíjet technické obory či předměty, které lépe reagují na místní poptávku. Vše ve spolupráci s místními podniky a inovačním centrem. Peníze na přestavbu budeme čerpat z evropských peněz z Fondu spravedlivé transformace Evropské unie.

zdroj: FB Moravskoslezský kraj

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Nikdy jsem si nevšiml, jak je tato stavba krásná. Bezva, že projde opravou. Klidně by to mohl být i zajímavý hotel nebo kulturní klub.

  Thumb up 15 Thumb down 4
 2. HÚ-190-12 :

  Ostravský Karlštejn ??? – To jako fakt? To má někdo hodně bujnou fantazii.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 3. riltr :

  super zpráva, snad co nejvíce zachovají původní vzhled. Teď ještě zajistit využití pro budovu uhelných mlýnů, která je taky nádherná a +/- je celý areál využitý /pokud Kofola pořád počítá s novými koupelnami/.Jen by to chtělo ještě nějakou další kavárnu, nebo restauraci, možná nějakou obchodní plochu.
  Škoda, že při budování prodloužené Místecké padla IV. energ. ústředna, která mohla klidně rozšířit nabídku sportovních aktivit v areálu…

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.