Termín dokončení dostavby skeletu posunut

Rada města souhlasila s prodloužením termínu na dostavbu „skeletu“ do konce srpna 2015. O návrhu rady rozhodnou zastupitelé na svém zasedání 26. června 2013.

 Zastupitelé města Ostravy budou rozhodovat o prodloužení lhůty společnosti RED HOUSE DEVELOPMENT a.s. ke stavbě nového objektu či dokončení tzv. „skeletu“ naproti Domu kultury v  Ostravě.

„Máme zájem o využití této lokality a dostavbu skeletu, protože známe situaci na trhu a společnost se na nás obrátila s žádostí o prodloužení termínu na realizaci jejich záměru, jako radní, jsme s uzavřením dodatku smlouvy, který prodloužení lhůty umožní, souhlasili,“ řekl primátor Petr Kajnar.

Město Ostrava v roce 2008 prodalo společnosti RED HOUSE DEVELOPMENT a.s. nemovitosti v Moravské Ostravě, pozemky a rozestavěnou stavbu, známou pod označením „skelet“ za 32 936 247 Kč.

Společnost se zavázala zrealizovat výstavbu objektu na nemovitostech, tj. buď dostavěním skeletu, nebo vybudováním nové stavby na jeho místě ve lhůtě do 5 let ode dne uzavření kupní smlouvy, tedy do 16. července 2013.

Společnost RED HOUSE DEVELOPMENT žádá o prodloužení lhůty k realizaci objektu do 31. srpna 2015.

tisková zpráva Magistrátu města Ostrava

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  I tak mi to připadne nerealne…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aggu :

  Tomas T.: proč? krize končí, vedle Tieta se bude stavět nová budova, vedle OC Karolina další…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  i když bych tam nejraději viděl Ingot: http://www.msstavby.cz/studie-ingot-25-02-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: to nelze odhadnout. kdyby to bylo nerealne, tak to prece pusti..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  aggu: No krize konci tak z pohledu prahy, ale jinde v CR si jeste pockame nez se to rozjede a vrati aspon na uroven roku 2008.

  Dalsi budova vedle tieta je na paire, ale ze se uz bude stavet jsem tedy zatim nikde necetl, a dokud nebude najemce, tak si myslim ze do zeme nekopnou. Karolina ma kancelarskou budovu prazdnou. Nevim sice jestli si tam jiz nekdo neco pronajal, ale i kdyby, tak dokud to nebude aspon z poloviny zaplnene, tak dalsi budovu nebudou stavet.
  Ingot je uz minulost, bohuzel….

  No myslim ze je to lukrativni plac a drzi se ho zuby nehty. Sehnat misto pro stavbu v takoveto lokalite dneska neni bezna vec.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Sanju :

  aggu: Myslím, že Ingot bychom tam viděli rádi všichni.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Ingot neměl stát na místě skeletu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  martin [msstavby.cz]: jj kousek na východ k Tietu, ale ve stejné lokalitě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Sanju :

  martin [msstavby.cz]: Ano, to je z vizualizací více než zřejmé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Summerboy :

  Tomas T.: Na Karolíně v kancelářské budově je podle stránek pronajato asi 30 m čtverečních, tedy lékárna u zastávky. Zatím teda nic moc :-/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Sanju: Ano, ale někomu to mohlo přijít matoucí. Jen pro ujasnění.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. thrpst :

  Ta společnost je dost podezřelá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Chátrající skelet: smutná připomínka minulého režimu“ na denik.cz: http://goo.gl/If2OwC

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Oasis :

  +článek: „Ještě pět let. Developer chce více času na dostavbu betonového skeletu“ na ostrava.idnes.cz: http://goo.gl/VE7LPq

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Oasis: at se na mne nikdo nezlobi, ale tohle monstrum tam dela ostudu uz dost dlouho a mira te ostudy podle me davno prevysuje nejake naklady na zbourani, nebo nerealizovany zamer. clovek vyleze z kulturniho domu(!) a profacka ho tohle.

  Developer, co to nedokaze doresit od roku 2008.. Prozatim mu konkurenti stavi u nosu.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 16. Rado :

  Uvidíme, zda se nechá primátor opít rohlíkem, nicméně pokud chce developer 5 let času, tak bych se na něj vybodnul. Anebo slož na účet 20 mega, a pokud něco postavíš, dostaneš je zpět, pokud ne, propadnou peníze městu. Opravdu těch slabých developerů v Ostravě už mám plné kecky. Papír snese všechno a čekání na nějaké oživení, sorry. Buď na to máš nebo táhni. Přijde mi, že Ostrava kdysi brala vše, co se zamanulo a taky to podle toho vypadá, teď je, myslím si, na čase doba, kdy už je nutné si vybírat. Je velice neseriózní něco chtít po městu, když mám prázdnou kapsu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  jsem byl na socialce a z okna budovy CSSZ je to dost jine kafe, nez od cesty…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: HUMUS!!! Mohli by tam poslat nějakou úklidovou četu z programu veřejně prospěšných prací.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Ales :

  25 let stará stavba v centru města se mění v brownfield – za moudrého pokyvování plešatých hlav všech politických barev. Stejný osud následují tradiční budovy, léta zakompovované do městského organismu – Ostravica, Polský dům, Palace.

  Naproti tomu je vždy dostatek investičních pobídek a dotací na projekty ve střihu Karoliny, Park Inn, Tieto – bez soutěže, bez veřejné obhajoby, urbanistického plánu – a megalomanské cochcárny typu DOV.

  Ostrava forever.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 20. Rýša :

  Ales:Ano, Polský dům mne taky začíná děsit. Už tolik let neudržovaná nádherná stavba. Jak to s ním dopadne? Ostravica?

  A co skelet naproti Ostravské brány? Ten zatím radnici nezajímá? Proč?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Třeba proto, že skelet u Ostravice je soukromý majetek a město tu není od toho, aby skupovalo rozestavěné stavby?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 22. Danek :

  Rýša:Polský dům. Už jsem to kdysi psal. Chtělo by to požádat o vyjádření majitelku(fa. CK Favorit), která do tisku uváděla, že se chystá rekonstrukce a zprovoznění objektu.Myslím že 2-3roky uběhly a pořád nic.Taky by se mohli zeptat novináři třeba Msdeník.Pokud na opravu nemají, tak ať to prodají a nenechají chátrat,firmě která má prostředky, aby to realizovala.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Martine město musí pokud stavba stojí hledat řešení.V tomto případě tlačit na zmíněnou firmu at staví.Samozřejmě jí koupit je nesmysl.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Tlačit půjde těžko, pokud nemám peníze (?). Město může jen využít to, co umožňuje zákon.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 25. Ales :

  martin [msstavby.cz]:
  Martine, je pravda, že jak nedostavěné stavby, tak chátrající stávající budovy jsou soukromým majetkem. A veřejná správa na ně má vliv jen tehdy, hájí-li veřejný zájem (např. pokud jsou budovy památkově chráněny) – a i pak je ten vliv velmi omezený.

  Na druhé straně je pravda, že je přetlak investičních peněz – potvrdí to každý investor, každý bankéř. Investoři zoufale vyhlížejí rozumnou možnost zhodnotit peníze. Což ale předpokládá kvalitní projekty – nemyslím ve smyslu stavebním, ale ve smyslu byznysplánu. A těch je zoufalý nedostatek, protože pro ně není vhodné prostředí. Pokud byste měl miliardu nebo dvě, investoval byste ve městě, jehož reprezentanti nejsou schopni formulovat, čím má toto město být za 10 – 15 let? Kde staré zaměstnanecké příležitosti zanikají a nové se omezují prakticky pouze na realizaci technologií, které vznikly jinde, bez vazby na zdejší technické a intelektuální kapacity? Kde je vysoké technické učení a strojírenské firmy, avšak neexistuje zde venture kapitál nebo podnikatelské akcelerátory (mám na mysli reálné, nikoli ty naleštěné parodie VTP a VTCO)?

  Chci tím říci, že město je na svém území vždy tím rozhodujícím investorem. A rozhodující investor udává tón, vytváří prostředí. A stav budov, o kterých se zde bavíme, je tohoto prostředí výmluvnou ilustrací.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 26. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Myslím Martine, že Ales odpověděl na Vaši odpověď s otazníkem.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Myslím, že odpověď ještě poznám :D :D
  Ales: Ano, město by se mělo snažit, aby vytvořilo kvalitní místo pro investory a samotné město z jeho vlastní podstaty investory lákalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Oasis :

  +článek: „Firma chce další roky na přestavbu skeletu, městu dochází trpělivost“ na ostrava.idnes.cz: http://ostrava.idnes.cz/firma-chce-z-byvaleho-sidla-komunistu-udelat-bydleni-a-kancelare-p81-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150611_2169429_ostrava-zpravy_woj . Ve zkratce: údajný začátek výstavby bude březen 2016, konec výstavby prosinec 2017.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Rado :

  + článek: Firma chce další roky na přestavbu skeletu, městu dochází trpělivost, odkaz: http://ostrava.idnes.cz/firma-chce-z-byvaleho-sidla-komunistu-udelat-bydleni-a-kancelare-p81-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150611_2169429_ostrava-zpravy_woj. Snad město nevyměkne a konečně se slabým investorům vystaví stopka. Se skeletem se nehlo ani o píď a další sliby? Těmi je Ostrava za posledních x let přeplněna. Za mě bych viděl jako řešení skelet zbourat, protože to je problém, který nemá za stávající situace na trhu, řešení. Anebo by klidně taky mohl, kdyby někdo přemýšlel, posloužit jako základ pro krajskou knihovnu. A zaplácly by se dvě mouchy jednou ranou. Ale už je to soukromý subjekt, takže uvidíme, kam to dospěje. Za sebe bych už budoucím investorům pozemky neprodával, resp. prodal bych je až poté, až na daném pozemku postaví to, s čím přijdou na město. Ale co mě udivuje, tak ta dlouhodobá, bezbřehá naivita vedení města.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 30. Hynek [msstavby.cz] :

  telepatie online :))

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. Tomas T. :

  Rado: Jako knihovna tezko. Takovy napad tady uz samozrejme byl, ale bylo jasne ze je to nesmysl. Nekdy mi prijde ze vsichni kde vidi problem, tak ho vyresi tim ze tam daji knihovnu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. Rado :

  Tomas T.: Když se měla knihovna stavět o cca 20 m vedle, tak proč by to nemohlo jít. Samozřejmě problém ostravské architektury spatřuji v tom, že zde chybí invence a nápad a takové prazvláštní držení se šablon. Takže se mnozí architekti i v případě skeletu drželi toho, co si tam narýsovala kdysi KSČ a přes to jaksi nejede vlak. Ale ne, uznávám, skelet je problematický, a to oběma částmi. Tou dostavěnou, hodně nemastnou, neslanou a nehezkou a částí, která je prázdná. Tak či onak vzniknuvší něco bude kočkopes. Dvě nesourodé části, to nemůže fungovat. Ale vrátím se k té knihovně. Ono i řešení ve skeletu by bylo lepší než řešení stávající, tedy to polosklepní. A vůbec nejlepší bylo se skeletem zatočit jak s Německým domem, který byl ovšem krásný a byla ho škoda. A taky se tím uzavírala jedna éra.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Když máš statiku objektu a únosnost podlaží navrženou na kanceláře, neuděláš z toho objekt pro knihovnu. Navíc pochybuji, že pod skeletem je dostatek místa pro skladování knih, to bys musel postavit objekt nový.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. Tomas T. :

  Rado: Navic knihy musi mnit urcite klima pro skladovani. A pod zemi se udrzuje snaze nez nad zemi (nizsi naklady na provoz).

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.