Skelet – přístavba

Přístavba skeletu, parkovacího objektu, se blíží k svému finále.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. FM :

  A nevíte náhodou někdo, kdy by měl být dokončený samotný skelet?

  Thumb up 0 Thumb down 3
 2. LoLec.CZ :

  Stavba se mi líbí (k „novému“ skeletu pasuje), jen tu hloubku moc neodhadli. Buď postavili kanál moc vysoko, nebo garáže moc hluboko (na druhé fotce sledujte terén u skeletu a u garáží). Má někdo zodpovědnost? Nebo je to snad „na Ostravu dobré“?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. Jana :

  Bohužel, tohle je další variace na téma „oprášíme projekty z 80.let aneb na Ostravu dobrý“. Stačí si stoupnout před DKMO a při pohledu na dnes již bývalý skelet dlouze kroutit hlavou. Ale protože trošičku znám ostravskou mentalitu už slyším argumenty typu „co se vám na tom nelíbí“, „vždyť to není špatné“, „když jste tak chytrá, proč nejste architekt“. No nic. Za sebe říkám, další promarněná šance. Kolikátá už v řadě?

  Thumb up 14 Thumb down 18
 4. thvari :

  Mi se to libi. I s tou garazi za tim. Rozhodne to neni „na Ostravu dobre“. Jestli nekde cekam fakt architektonickou spicu a dusledny dohled mesta a obcanu nad realizaci, aby nam to zas neskoncilo v suplicich, pak u trojlistku Cerna kostka / Koncertni sin / Jatka.

  Thumb up 19 Thumb down 1
 5. Daniel :

  Víme co ve skeletu bude? Už je to nějak obsazené? :) díky

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Rado :

  Jana: Souhlas. Na Ostravu dobrý. Skelet se měl strhnout dolů a mělo se čekat na opravdu kvalitní stavbu. Vedle toho postavíme Černou kostku a bude to jako celek kýč jak bič. Dvě stavby, které od sebe nebude dělit mnoho let, ale architekturou jedna těžce nepolíbená a druhá ano. Spíš je otázkou, když už někomu dojde, že tímto ta atraktivita Ostravy jde dolů. Furt se plácáme na místě a je to stále OK.

  Thumb up 9 Thumb down 17
 7. rom :

  lokalita bude těžce předimenzovaná – kostka patří jinde – třeba na Karolinu, ale to nikdo z ostravské kavárny nechce slyšet

  Thumb up 5 Thumb down 28
 8. balde :

  rom: za mě stačí když se pod černou kostu dají dve tři patra podzemního parkingu, bude to super záchytné parkoviště, plus kulturní akce budou OK co se týče dojezdu, vůbec mi nevadí když kraj a město ty peníze na ty podzemky dá

  Thumb up 14 Thumb down 1
 9. MM :

  rom: Kam na Karolinu? Já tam prostor nevidím nebo chcete takovou stavbu utopit někde za obchodním centrem u vstupu do podzemních garáží? Taková stavba musí jít vidět! Jo a prosím nechejte si ty prupovídky o kavárně. Za chvíli začnete psát o lepšolidech, sluníčkách… Má smysl takové nálepkování a urážení? Nemá. Děkuji

  Thumb up 25 Thumb down 4
 10. David :

  Ten skelet je teda dokončen? A ta „zatravněná“ fasáda v přízemí existovat nebude jak chápu..?
  Poslední patro taky vypadá nějak nedokončené tou převislou fasádou nebo co to tam jde vidět a vůbec na to jak málo máme nových kancelářských budov v Ostravě je tohle hodně pod průměrem nějaké estetiky… Stavba roku to snad nebude!

  Thumb up 9 Thumb down 1
 11. rom :

  MM: např. na tu volnou stráň u Trojhalí, náměstí se uzavře, mimořádné panorama, běžte se tam podívat. Není to lepší lokalita? Celý projekt kostky je úplně na začátku, Ostrava dnes je jiná než před 10 – 15 lety co do volných ploch!

  Thumb up 11 Thumb down 12
 12. Daniel :

  rom: Prestaňte, prosím, nálepkovat. To si nechcete na nějaké přihlouplé fórum SPD nebo podporovatelů Zemana.

  Ke kostce: za mě je plánované umístění více než v pořádku. Hodí se tam a zakryje z části ty panelové domy vzadu. Doufám, že si dají záležet i na okolí budov(y).

  Thumb up 19 Thumb down 6
 13. volnoběh :

  MM:

  Taková stavba určitě musí jít vidět, to jo, ale na druhou stranu si myslím, že by taky měla být co nejvíc v centru. Z tohoto pohledu okolí DKMO není ideální. Na Karolině by taková stavba také vhodně doplnila stávající komplex (včetně Trojhalí) i budoucí univerzitní komplex na Černé louce, takže ta poznámka o Karolině podle mě není až tak úplně od věci. (I když to už samozřejmě není reálné, to jsou čistě hypotetické úvahy. Škoda.)

  Jinak s tím nálepkováním souhlasím. Obvykle to dělají lidé, kteří mají problém se orientovat ve světě, který je mnohotvárný a složitý – a ani nejsou schopni kloudně vyargumentovat nějaký vlastní individuální postoj. To nálepkování jim umožňuje schovat se v davu; navíc to vytváří takovou jednoduchou virtuální realitu, kde lidé patří buď do jednoho tábora, nebo do opačného tábora. Najednou získá všechno tak krásně jasné obrysy – hned se člověku orientuje líp.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. volnoběh :

  rom:

  Taky mi přijde, že tam ta volná strana by byla ideální. Je to skvělá příležitost dotvářet celé okolí Karoliny a přidat na kvalitě.
  Ale obávám se, že už je v podstatě rozhodnuto.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 15. davidb :

  rom: volnoběh:
  To myslíte tady? https://mapy.cz/s/3rkGv
  Nad podzemní garáže, které už teď jsou přeplněné!
  Kde se bude parkovat?
  Já jsem rozhodně pro lokalitu naproti DKMO- vyřeší se ta nevzhledná parkovací plocha a je to z centra kousek.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 16. rom :

  volnoběh:

  a je to pozemek města – nepředpokládám, že by se tam zrodil architektonicky cenný objekt – třeba přijde zázrak

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. MM :

  volnoběh: Dovedu si knihovnu představit na Černé louce pokud by celé území bylo řešeno komplexně. Bohužel se tak neděje viz. hrůzy Ostravské univerzity, které se tam plánují. Lokalita Černé louky umřela. Centrum potřebuje obyvatele, proto tam měla vyrůst bytová zástavba doplněná právě o významné stavby. Bez lidí není život, bohužel si to vedení města neuvědomuje a centru absolutně není využité.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 18. volnoběh :

  davidb:
  Ano, myslím tam. Podzemní garáže jsou víc na východ a na sever (pod náměstím a pod OC, nikoliv pod označenou plochou). Parkovalo by se ve stávajících podzemních garážích (které během týdne nejsou nijak přeplněné) a v nových garážích pod novou stavbou.
  Pokud tam nebude kostka (což nebude), bude tam něco jiného. Konkrétně se uvažuje o administrativní objekt, který bude mít své vlastní podzemní garáže (aspoň to je současná, ehm, vize ÚHA na MMO). Ta plocha nezůstane tak, jak je – prostě kousek ničeho uprostřed centra. Bude se tam stavět.
  Já osobně taky nejsem nijak vehementně proti lokalitě u DKMO, pouze mi přijde, že je škoda umístit něco takového mimo centrum města. Ano, není to daleko do centra, ale centrum to není.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 19. volnoběh :

  MM:
  Ano, přesně o to jde. Černá louka je celá desetiletí spíš taková podivná černá díra na mapě. Většina stávajícího areálu nemá žádnou architektonickou nebo urbanistickou hodnotu, takže celé to představuje úžasnou a skoro nevídanou příležitost přesně pro takové projekty, jako je ta kostka (samozřejmě jako součást komplexnějšího řešení, jak píšete). Ale vedení města snad ani nevidí v Černé louce žádný problém, asi jsou na to už zvyklí, takže jim to přijde normální. Přitom když to naše zoufale nevyužité centrum přímo volá po takových ambicióznějších projektech, přijde mi to jako naprostý nesmysl umístit „ikonickou“ stavbu úplně mimo centrum.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 20. davidb :

  volnoběh:
  Ano máte pravdu, tam garáže opravdu nejsou.
  Ale i tak se mně to zdá příliš natěsnané- Karolina, Kostka, Trojhalí.
  To raději tady- https://mapy.cz/s/3rl3E

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Ralw :

  Ano, přestante nálepkovat po vzoru totalitní ČT apod.

  Thumb up 7 Thumb down 18
 22. volnoběh :

  davidb:
  Tam hned vedle se bude stavět poslední část rezidenčního projektu (https://www.msstavby.cz/nova-karolina-bytovy-dum-a1-2-26-02-2019/). Je otázka, jestli by na tu kostku pak zbylo dost místa. I tak asi máte pravdu, na západní straně náměstí by to bylo dost natěsnané. Na Černé louce by bylo místa dost…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 23. Pavel :

  Prosím vás, na tom baráku je tak strašně vidět, že investor neměl peníze… jak typická stavba pro náš region razovity – dejte mi drát a hřebik….

  Thumb up 7 Thumb down 1
 24. Migi :

  Velmi podobný ale velký kancelářských komplex je v Katovicích a to doslova stejný materiál/zasklení/fasáda… a vypadá dost dobře ale tenhle poskládaný paskvil…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Rýša :

  MM: Ano, také si myslím, že stavby jako ČK by měla být vidět a na hlavní třídě, což 28.října je.
  Z nálepkováním máte pravdu, což ale Rom jen použil slova, která nám tu rozšířil prezident Zeman se svým Ovčáčkem. Asi sledoval jistý účel a povedlo se. Tak rozhádaný národ nebyl snad nikdy, jak za současné éry Zemana a Babiše. Dvojka k pohledání….bohužel.
  A jeví se tady paralela. ČR má takové politiky v čele jako si zaslouží. Ostravy má takové vedoucí kádry v čele jako si zaslouží. Bhužel si je volíme MY! Jsme nepoučitelný národ!!!

  Thumb up 3 Thumb down 4
 26. aggu :

  Rýša: V tvé argumentaci se skrývá drobná vada. Aby mohlo dojít k „hádání se“, potřebuješ minimálně 2 (slovy dvě) strany, které si konkrétně v ČR model 2019 můžeme označit jako ZemBab a AntiZemBab. A poněvadž „hádání se“ má obecně negativní konotaci (slovy klasika, hádá se jen blbec), jsou pachateli „rozhádaného národa“ svorně a nerozlučně obě strany. V jejich projevech demence, kterých je plný internet, není žádný rozdíl.
  Nemáš zač.
  Ohledně „kdysi-skeletu“: kdo jste se okolo stavby pohyboval, je tam teda ten komunistický bunkr nebo není? ;)

  Thumb up 3 Thumb down 3
 27. aggu :

  Pavel: Ano, třeba hned vedle na OC Forum na Karolině je vidět, jak investor neměl peníze. A proto postavil, typicky pro náš region, nejluxusnější OC v ČR.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 28. aggu :

  PS: a to jsem nezmínil Černou kostku, která sice ještě nestojí, ale mezi novými knihovnami v ČR nebude mít rovnou. NTK se přestala počítat, protože z ní padají desky a je obehnaná dřevěnými fošnami. Bo Praha je region razovity.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 29. Rdm :

  aggu: vážně nejluxusnější OC? třeba Palladium v Praze mi přijde vnitřně mnohem lépe řešené a z venku je Karolina horší než sídlištní zástavba…

  volnoběh: rom: kostku nechat tam kde je plánována, možná by bylo i lepší místo, ale Karolina to rozhodně není

  Thumb up 6 Thumb down 8
 30. Mark :

  Rdm: Palladium že je vnitřně řešené mnohem lépe? :D Větší bludiště už je snad jen Chodov po rekonstrukci. Jestli je zrovna Palladium v něčem dobré, tak je to integrace do stávajících budov, ale jinak je to k nakupování absolutně tragický obchoďák. A z venku je Karolina jedno z nejlepších, ne-li nejlepší OC v Česku. Má jasný vizuální styl, který se dodržuje, nemá žádné nové přílepky, které vypadají úplně jinak než původní stavba, není tam žádný vizuální smog díky skrytí všech reklam za sklo atd.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 31. volnoběh :

  Rdm:

  Máte pravdu, v pražském Palladiu je opravdu krásně řešené atrium. Forum NK je celkem povedené (myslím uvnitř, samozřejmě…), ale v tomhle na Palladium bohužel nemá.

  Jak Karolina, tak i Černá louka jsou podle mě lepší lokality než tam někde zastrčené u sociálky – na můj vkus je to tam zbytečně periferní, prostě nevidím důvod něco umístit zrovna tam, když centrum je stále nevyužité. Asi je to ze setrvačnosti – tam to vždycky mělo být, tak tam to bude. Ale stejně jsou to jenom řeči pro pobavení – pokud se to vůbec postaví, tak se to postaví tam vedle skeletu a basta.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 32. aggu :

  Rdm: Trochu offtopic ;)
  Palladium je v mnoha ohledech odstrašující případ, jak se nechovat k historické zástavbě. Co myslíš, prošlo by Palladium dnes?
  A co máš na mysli tím „vnitřně lépe řešené“? ;)
  U mně je to Karolina, které je lépe řešená, protože u ní, jako u jediného OC u nás, investor nemyslel jen na efektivitu každého m2 a proto je tam spoustu místa a rozhledů. To jinde nenajdeš, každý obestavěný prostor něco stojí. Takže ve výsledku všechny OC vypadají stejně. Včetně Palladia. Kromě Karoliny.
  Ano, vnějšek je kompromis a má mnohé mouchy. Hlavně mrtvý parter a vztahy k okolí. Ale rozhodně to není typická česká železobetonová montovačka, nebo fake typu Vaňkovka.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 33. Rdm :

  aggu: Mark: u Palladia nehodnotím vnější vzhled, protože souhlasím, že není nejlepší, ale vnitřní prostory a ty mi přijdou mnohem přehlednější než ten chaos v Karolině. Z venku je Karolina prostě nechutná krabice, dle mého, bez kousku architektury a ta jednotnost vizuálního stylu je tak možná jediné co se jí nedá upřít, ale třeba vánoční výzdoba nebo ta světelná střešní šou, té „kvalitě“ hodně ubírá.

  volnoběh: vždyť je to hlavní třída, tak jaké zastrčení? právě že vzadu za Karolinu, by byla kostka zastrčená a hlavně, by tam už bylo překostkováno.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 34. volnoběh :

  Rdm:
  Je to zastrčené proto, že je to mimo centrum. Ta „hlavní třída“ je zcela obyčejná dopravní tepna směrem na Mariánské Hory a Porubu, nic víc.
  Jak „za Karolinu“? Karolina není pouze OC, je to i Trojhalí a celé okolí. Za Karolinou začíná DOV.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 35. rom :

  Sice se nikam nedobereme, ale pozitivní je, že se zde aspoň diskutuje. Nevím, že by se někdo kompetentní vůbec zabýval nějakou urbanistickou studií s ohledem na aktuální stav města, co je podle mého mínění, lajka, na palici. Tady se řeší projekt za více než 1 mld. Kč, 50 mega se dá na nový projekt, všechno se chce soutěžit a nikdo se nezamyslí nad vhodnou lokalitou.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 36. Mark :

  Rdm: Chaos v Karolině? Bavíme se o tom stejném obchoďáku? Vždyť je to prakticky jen čtverec s propojkama přes prostředek, nic chaotického. Naproti tomu v Palladiu je každé patro úplně jiné, eskalátory jsou na úplně nelogických místech a absolutně na sebe nenavazujou a takhle bych mohl pokračovat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 37. Michal :

  Pokračujte

  Thumb up 1 Thumb down 3
 38. Marián Kyral :

  Mark: Tak mouchy se najdou na obou. Obojí má dost volného prostoru, ale Karolina trochu těží z toho, že je průchozí, takže hlavní směr je jasný. Ale třeba na posledním patře mi fakt vadí, že není průchozí kolem dokola.

  Palladium má sice wow efekt, ale po chvíli člověk zjistí, že to jsou jen hadry a hadry a hadry a jen občas něco jiného. A je pravda, že eskalátory jsou jednou vlevo, podruhé vpravo, jindy zase nejedou do patra kam chci.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 39. Rdm :

  volnoběh: je to skoro centrum, denně tudyma projede víc lidí než Masarykáčem a prostranstvím za fórem dohromady. Karolina bohužel je pouze OC, byty kolem jsou z velké části pronajímány přes Airbnb, docela by mne zajímalo, kolik jich je skutečně dlouhodobě obýváno, řekl bych že moc ne, ostatně kdo by chtěl bydlet s výhledem na obchoďák. Trojhalí je sice super, ale není to objekt každodenního využití pro stovky obyvatel. Co se mne týče, tak celá Karolina je urbanistický fail.

  rom: Urbanistická studie na Karolinu byla, ale město ji nakonec ignorovalo a nechalo Multi development ať si dělá co chce…

  Mark: není to jeden čtverec, ale několik. Zkuste se zamyslet, jak projdete Karolinu, Palladium, Avion… tak, abyste zbytečně nechodil kolem stejných obchodů x-krát.

  Marián Kyral: hadry a hadry a hadry jsou úplně v každém OC, tohle bych vůbec neřešil

  Thumb up 3 Thumb down 7
 40. Martin [msstavby.cz] :

  Rdm: „byty kolem jsou z velké části pronajímány přes Airbnb“

  Bože…. Aspoň fakta. A když nemám fakta a data, raději mlčím.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 41. Rdm :

  Martin [msstavby.cz]: tak stačí se podívat na airbnb, ale sám znám osobně holku, která tam má byt a nebydlí v něm (ale ta ho ani dál nepronajímá). To je ale jedno, podstata je v tom, že je to místo nevhodné pro ČK.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 42. rom :

  Lokalitu znám velmi dobře – jsou tam byty na Aibnb, v cca 50% bytech bydlí vlastníci, zbytek na klasické pronájmy. To jsou fakta. Město má plnou hubu řečí, že do centra se musí dostat lidé – tady je 350 bytů, které obývají bonitní nájemci a okolí je hnus.

  Rdm: myslel jsem, zda se zamysleli urbanisté nad umístěním té knihovny aktuálně

  Thumb up 0 Thumb down 3
 43. Martin [msstavby.cz] :

  rom: Bonitní nájemci… A?

  Rdm: Přes Airbnb mi to našlo jen jeden byt na Karolině.

  Thumb up 4 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.