Předprostor skeletu

Předprostor dokončeného „Skeletu“ byl dotvořen širokým schodištěm do zdi a výsadbou zeleně. Uvnitř začalo zabydlování.

Související články


Komentáře

 1. john :

  Ať už výsledek můžeme hodnotit jakkoli, tak dokončení této stavby je pro mě osobně obrovským milníkem v životě jednoho ostravského „S“ymbolu. Když se řeklo a řekne skelet, tak každý věděl, o které místo a stavbu se jedná. Já jen doufám, že život a údržba této stavby bude mít méně pohnutý průběh než tomu bylo u stávajících etap.

  Thumb up 30 Thumb down 1
 2. Jana :

  Je až neuvěřitelné, jak se v Ostravě rezignovalo na veřejný prostor. Skelet ve stylu 80. let minulého století byl prodiskutován pod jiným vláknem, ale ta dlažba člověka až uráží. Ale na Ostravu dobrý, že?!

  Thumb up 19 Thumb down 22
 3. Mx :

  Okolí – v podstatě pěkné, ale zase trpíme jen průměr. Sorry, ale tak to vidím

  Thumb up 14 Thumb down 3
 4. Tom :

  Dostavba odpadla dle očekávání. Dlažba vážně mohla být lepší, trochu podprumer. Ale nemyslím si,že tam jsou nedostatky typické jen pro Ostravu. Spíše je to celorepublikový standard.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 5. Jana :

  Tom: Málokteré ambiciózní město (nehovořme hned o městech typu Prahy apod.) připustí tak nekultivovanou a hlavně lacinou dlažbu od centrálního náměstí až po ten námi popisovaný předprostor nedávno dokončeného skeletu. Stáčí navštívit nesrovnatelně menší místa / města – Příbor, Nový Jičín, ale i Rožnov ad. a člověk vidí ten rozdíl. Ostravě schází vize a elity. V Ostravě je nezbytné vytvořit nový strategický plán a přestat si něco nalhávat.
  P.S. Nalití si čistého vína je sice bolavé, ale pro Ostravu navýsost potřebné!!!

  Thumb up 27 Thumb down 5
 6. Petr :

  já spíš nechápu až rigidní a nesmyslnou aplikaci, zábradlí na první fotce, které je jak vystřižené z vyhlášky o požadavcích na bezbariérové užívání staveb

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. Jana :

  Petr: Tomu zábradlí ještě schází bílo červená barva a je vymalováno.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 8. Lukáš :

  Budova se mi líbí. Ano je typická 80 tka. Ale těch tu tolik není, ne v tomto stylu. Tak proč ne. Své nájemníky si najde. Já mít firmu, jdu tam.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 9. volnoběh :

  Lukáš: Proč ne, je to otázka subjektivního vkusu. Ale u takových budov je naprosto klíčová údržba a pravidelné čištění, jinak se na fasádách velmi rychle objeví první rezavé skvrny a už to jde z kopce. Uvidíme, jaká tam bude kvalita údržba.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. Migi :

  Výsadba zeleně… těch pár stromků… já nevím kolik má ten objekt kapacitu.. 300-500 lidi? Tam klidně mohl vzniknout nějaký minipark s lavičkami ať si nejen Ti zaměstnanci ale i kolemjdoucí můžou sednout… něco zajimavého.. živý plot od cesty atd.. tolik nápadů…
  Tam prakticky žádný veřejný prostor nevzniknul! Ta trávička je velmi dog-shit friendly :)

  Thumb up 31 Thumb down 0
 11. Hrdy Ostravak :

  Chce se mi brecet. To je Ostrava. Nekteri zdejsi ztraceni imbecilove chteji zborit Ostravici, tak neco podobneho, jako zde, muze vyrust rozvnez misto ni. Ostrava jede, don’t stop Ostrava… nebo donut stop Ostrava?

  Thumb up 11 Thumb down 5
 12. volnoběh :

  Jana: Bíločervené zábradlí bude až potom, jako hlavní náplň připravovaného projektu „Estetizace veřejného prostoru před tzv. skeletem (2. etapa)“ (doba přípravy: 12 měsíců, doba realizace: 12 měsíců, celkové předpokládáné náklady: 250 mil. Kč).

  Thumb up 13 Thumb down 2
 13. MM :

  Low cost od A do Z. Točíme se v bludném kruhu.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 14. balde :

  napsali jste to tady pěkně, stačí se podívat jak vyřešil předprostor Orchard, to je úplně jiná liga teda v Ostravě, jinde je to standart

  Thumb up 11 Thumb down 0
 15. panakis :

  MM: … cim to ale je? je to dano tim ze to neumime? nebo ze nemame sikovne ruce co to umi udelat? anebo se nam nechce udelat neco jinak? anebo si musime priznat ano je to tak, protoze nemame na nic lepsiho penize? anebo je to pekne a nam se to vsem takto libi a tak to chceme?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. rom :

  Tak ať město z těch uplatnenych smluvních pokud v radu mil udělá veřejný prostor

  Dávalo by to smysl

  Nebýt toho developera, tak je tam pořad nic

  Thumb up 6 Thumb down 1
 17. Adam K. :

  Je fajn, že je to trápení u konce. Nicméně výsledek je velmi průměrný a venkovní prostory jsou špatný vtip. Resp. žádný venkovní prostor nevzniknul. Velká škoda, že i na ten nebyly požadavky města (pár set tisíc by se snad našlo).

  Thumb up 10 Thumb down 0
 18. panakis :

  pro hlupe hlavy si postikejte schody zlutou barvou.. bo.. bo je to moderni… uplny dylinakov!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 19. MM :

  panakis: Očividně pronajímatel cílí na jinou skupinu nájemců. Těžko uvěřit, že si mezinárodní společnost pronajme prostory v takovém projektu. Podle všeho řešili každou korunu a předprostor dostal na seznamu priorit jedno z posledních míst. Korunu tomu nasadí chodník, který neústí do budovy, šílené zábradlí nebo dokonce reflexní prvky na schodišti. Výsledek je tristní. Kdo za to může? Město. Například tím, že dává příklad soukromému sektoru jak se to dělá. Konkrétně ulice Nádražní, která je neskutečným paskvilem. Opravdu i menší města jsou kultivovanější než Ostrava. Myslím si, že dělnická historie Ostravy se přenesla i do budoucnosti. Pokud bydlí většina obyvatel v paneláku, který má cirkusovou barvu, tak je lidem veřejný prostor ukradený. Tady na webu je poměr opačný. No a na městě to asi nevadí nikomu, když postupuje v mnoha věcech podobně jako investor skeletu.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 20. aldik :

  Sice takové obyčejné, ale aspon něco a hlavně, že to konečně dokončili :D ale i před Albertem v Zábřehu na Tylové ul. je hezčí dlažba, tady v centru zase taková obyčejná, nejlevnější :D

  Thumb up 8 Thumb down 1
 21. thrpst :

  Kvalitní veřejný prostor před budovou na hlavní městské ulici je úplně něco jiného. Sorry.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 22. JohnnyKrabák :

  A to ještě (nejspíš) nevíte, že na příchodu na první fotce byla původně „Zatravňovací dlažba betonová 60 x 40 x 8 cm šedá“, která ovšem byla zasypána až po vrch štěrkem. Tzn špatně by se po ní chodilo a ještě k tomu by z ní tráva nerostla.

  Zábradlí na levé straně první fotky taky mohli „zahnout“ stejně jako zábradlí pravé strany.

  Široké schodiště, nejen že ústí do zdi, ono i začíná přesně uprostřed naproti tramvajového ostrůvku, takže tam nikdo nedojde (resp. dojde tam jen někdo opravdu odhodlaný)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 23. Jája :

  Já nevím, co tady pořád řešíte.
  Dlažba, zeleň….
  Jediné, co tam mohlo být lepší, je osvětlení. Zábradlí a značení schodu je kvůli invalidům a těm, či hůře vidí, bez toho se k tomu nikdo kladně nevyjádří.
  Dlažba sice není nóbl, ale je jednoduchá a určitě se nestane, že ji za krátkou dobu někdo přestane vyrábět a jak to pak opravit? Pokud na ní nějaký místní cyp nevjede dodávkou nebo ji nebude v zimě solit, vydrží a za mě dobrý.
  Se zelení uvidíme, ale pokud jsou tam inženýrské sítě jako skoro všude, že výkop asi kopali slepí opilci a je to trubka a drát tady a trubka a drát tam, tak vzhledem k ochranným pásmům s tím nepočítám, že budou vzrostlé stromy.
  Úplně postačí, když se to bude udržovat čisté, nebudou tam vajgly, flusance, žvýkačky a psí hovna, protože při sobotní cestě přes Ostravu MHD jsem si připadal místy jako někde v chlivku.
  Nejvíc mě dorazilo Náměstí Republiky. Je jako špinavé muzeum, tam se nic nemění a pokud tam udělají kruháč, tak slovo Náměstí můžou zrušit. No a přilehlé Frýdlantské mosty smrdí jako továrna na moč.
  Takže opravdu na Ostravu dobré, dokud si lidi nebudou vážit veřejného prostoru.
  Už při otevření nádraží Ostrava střed jsem si říkál, že je to házení perel sviním, které jsou na Stodolní.
  Takže omlute moje jiné vnímání těchto míst, ale potom, co tam bylo, je to konečně nebe a dudy.
  A už opravili naproti prostor před Vítkovickým domem kultury? Já se tam už ani nedívám, když jedu kolem. Když opravovali zastávku a okousaný starý asfalt, který navazoval na novou dlažbu opravili jiným asfaltem, to bylo na cenu za stavbu roku.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 24. Crazym :

  Taky jsem ten šíleně nadimenzovaný pruh pro chodce spolu s rampou nepochopil, tam se čeká nějaký velký pohyb lidí směrem do k cestě? A pak kam? Ten prostředek tam nemusel vůbec být a posíleny mohl být sjezdy i chodníky na oba konce ostrůvků k semaforům od té budovy, protože kdo se tamtudy dostane dolů, stejně musí na jednu ze stran a jako bonus bude křížit stávající cyklostezku.
  Jako starý záškvara navrhuji uprostřed ostrůvku udělat v zábradlí díru a dát přechod a třetí semafor, ovečky potřebují mít jasno a ti chudáci hendikepovaní to nebudou mít od rampy daleko na MHD které stejně nepoužívají :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 25. jiří :

  pozor skelet byl dokončen ale žádne byty ani škola či co tam vše mělo byt vudou tam misto toho vědecké firmy.no mužem byt rádi že to konečně po naročných komplikaci dokončili a vypadato celkém dobře i okolí

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. jiří :

  jinák par info ktomu skeletu je hotovo http://www.patriotmagazin.cz/ostrava-uz-tomu-neverila-po-32-letech-byla-otevrena-budova-zvana-skelet

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. jiří :

  jak probíhala rekonstrukce znamého ostravského skeletu-od obyčejného skeletu po celkém slušnou budovu par snímku:https://bagrista2.rajce.idnes.cz/skelet_ostrava_dostavba/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. 109 :

  Nechybí tam už ani potají nainstalované betonové lavičky s reklamou. Přímo v trávě. Opravdu žalostné.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 29. FM :

  Na stránkách skeletu už jsou první nájemci:
  https://sic-ostrava.cz/en/seznam-firem-v-objektu/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 30. Jiřì :

  Na youtube skelet ostrava uvidite jak probihala přestavba skeletu a přistavba parkoviště dal bych odkaz ale na mim mobylu to nejde

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. MareK :

  FM: na vizualizaci jsou přístupové chodníky z kočičích hlav a realita betonová dlažba :-/ Aspoň si je možné udělat představu, jak veřejný prostor působí, když se použije kámen vs. beton

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.