Skelet – přístavba

Plánovaná přístavba objektu začíná nabírat poněkud neplánované rozměry. Navíc zde vlastně vzniká místo centra elektromobility centrum fosilní stability.

Související články


Komentáře

 1. MareK :

  Ten popisek je mimo mísu. Co má s rozměry běžného auta a potřebou parkování to, jaký je v tom autě pohon? Snad si autor nemyslí, že elektroauto je rozměrově menší než auto s fosilním pohonem? Když už tam měla být narážka na automobilismus, tak leda vůči MHD/cyklistice…

  Thumb up 25 Thumb down 6
 2. Garaznik :

  Vo co gou? Co je spatne?

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  MareK: Pokud se podíváte na vizualizaci tak tam mělo stát centrum elektromobility (jak jsem napsal) které mělo mít poloviční půdorys (toliko k rozměrům velikost vozidel tady nikdo nezmiňuje) a nyní tam bude patrové parkoviště které předpokládám nebude určeno jen pro elektromobily (které navíc nepatří ke zdejší většinové osobní přepravě) takže co tam asi bude parkovat. Proto můžu směle napsat že ten váš komentář je mimo mísu.

  Thumb up 5 Thumb down 11
 4. Migi :

  Dívám se na ten skelet a říkám si, je ještě v plánu tu spodní fasádu zatravnit jak to bylo navrženo?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Garaznik :

  No…na jednu stranu je asi spatne, ze tam je neco jineho nez co melo podle projektu byt, ale zse na druhou stranu v tenhle lokalite je zalostne parkovani, lide co denne prijizdi do Tieta, Krajskeho uradu a na socialku nemaji kde parkovat…navic se tam bude zavadet rezidentni parkovani. Nejak se tam parkovani resit musi.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 6. MareK :

  acdlcia [msstavby.cz]: ok, uznávám, ale na obranu by v tomhle článku měla být i ta vizualizace, aby to bylo zřejmé.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Rado :

  acdlcia [msstavby.cz]: Benzín je benzín, to nezměníte. Elektro je jen pro vybraný, velmi úzký okruh lidí, drtivá většina obyvatel potřebuje auto na ježdění, ne pro nějakou zelenou image. Evropa si snižováním emisí a zeleným šílenstvím kope sobě hrob.

  Thumb up 17 Thumb down 9
 8. O. :

  Takze tam vznikaji tolik potrebna parkovaci mista? Navic kryta (schovana) a vypada to, ze i v patrech nad sebou. To je snad dobre, proc tedy tak negativne ladeny clanek? Asi nebude problem tam udelat i nejake to nabijeni pro elektroauta.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 9. thvari :

  Rado: „Benzín je benzín, to nezměníte.“ No to úplně nemůžete/nemůžeme vědět, věda, pokrok, naše civilizace je kouzelná v tom, že se zkouší spousta věcí a nikdy dopředu přesně nevíte, co se chytne. Pamatujete na první mobily s dotykovém displejem, jak jste museli mít takovou tu plastovou tužku? To byla solidní blbost a stejně se nakonec dotykový displej chytl. A bylo to skrz předražené ajfouny pro horních deset tisích. ale pak to všichni zkopírovali a už to jelo.

  Jasně, můžeme vést ideové války, to je normální, Apple jako firmu jedni milují, jiní ze srdce nenávidí, a s tou elektromobilitou to asi bude podobné. Teď je elektromobil drahá hračka, ale možná se protrhne pytel nějakým chytrým vylepšením a začnou to z ničehonic vyrábět všichni, najednou budeme mít trh plný elektroaut a ani nebudeme vědět jak. A nejspíš se dál budou vést ideologické války jako mezi androidem a applem a půlka lidí bude jezdit s benzínem a půlka s elektrikou :-)

  Thumb up 8 Thumb down 3
 10. David :

  Garaznik:
  Černá kostka má zelenou a myslím, že tam je navrženo dostačující parkování tak si každý může počkat…

  Thumb up 0 Thumb down 7
 11. Miv :

  Rado: „Benzín je benzín, to nezměníte“, ted jste mi otevrel oci!

  Thumb up 0 Thumb down 5
 12. O. :

  thvari: „půlka lidí bude jezdit s benzínem a půlka s elektrikou“, ale parkovat asi muzou ve stejne garazi, asi neni duvod delat garaze vylucne jen pro elektroauta.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  MareK: Vždyť se tam o ní nepíše tak co by tam dělala. Nemůžeme přece dávat do každého článku všechny staré fotky a vizualizace byly by ukrutně velké. Od toho jsou tagy pod nadpisem.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  O.: Co je na tom článku negativního? Pouze popisuje stav a změnu bez přiklánění se na kteroukoli stranu. Nikde tam není napsáno že je to špatně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: „Evropa si snižováním emisí a zeleným šílenstvím kope sobě hrob.“

  Já si vždy myslel, že myšlení lidí v Ostravě je tak cca lehce druhá polovina 20. století. Očividně je to století 19.

  Thumb up 8 Thumb down 14
 16. MareK :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ano, tagy pod články jsou, ale konkrétně pod tímhle žádný neobsahuje (nenašel jsem) zmínku o centru mobility. Co jsem ovšem našel je, že v předešlém článku se zmiňuje parkovací objekt, viz.(Martin [msstavby.cz] : Mělo by jít o SO 04 https://www.msstavby.cz/skelet-zmena-projektu-03-11-2016/ 21.12.2018-14:43)

  Jak vidno z hodnocení mého prvního příspěvků je tenhle článek/popisek zavádějící pro většinu lidí. Chápu, že tohle je „amatérský web“, ale o to více je třeba psát popisky srozumitelně. Mi bylo vždy vštěpováno, že technická zpráva má být napsaná tak, aby ji pochopil člověk, jenž není seznámen s okolnostmi. No nic, trochu jsem se rozepsal Hawk =)

  Thumb up 3 Thumb down 3
 17. Martin [msstavby.cz] :

  MareK: Píše se to hned v #skelet

  „V říjnu 2015 se objevují další vizualizace – tentokrát kombinace kanceláří a bytů a přistaveného Centra Elektromobility v zadní části“

  Další zdroje zde:
  https://stavbaweb.dumabyt.cz/skelet-ostrava-15837/clanek.html
  https://slideplayer.cz/slide/11161487/

  Já vůbec nechápu,jak jsi mohl vydedukovat z textu a fotek, že to má něco společného s rozměry aut?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 18. acdlcia [msstavby.cz] :

  MareK: OK přidám tedy ten technický popis: Pod nadpisem se nachází odkaz #skelet -> na ten kliknu -> a jsem na seznamu článků týkajících se této stavby chronologicky seřazených podle data vydání -> zde je možno sledovat celý vývoj stavby.
  seznam – https://www.msstavby.cz/projekty/skelet/
  článek – https://www.msstavby.cz/finalni-podoba-dostavby-skeletu-02-11-2015/
  vizualizace – https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2015/10/ScreenShot1274.jpg

  A když už zmiňujete ten minulý článek tak je v něm text: „U Skeletu probíhá plánovaná přístavba objektu.“ a na tento text jsem ve svém článku navázal: „Plánovaná přístavba objektu začíná nabírat poněkud neplánované rozměry“. Plánovaná přístavba -> neplánované rozměry – tyto slovní návaznosti jsou v mých článcích naprosto běžné a záměrné. Mají čtenáře přimět k tomu aby se do těch předešlých článků podívali a zajímali se o to jak se stavba mění. Jenže dneska se lidi nechtějí tímto obtěžovat a vyžadují aby jim byly všechny informace naservírovány tak aby to měli bez práce. Je to smutné.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. elektromaniak :

  Vy co bydlíte v paneláku určitě elektroauto mít v příštích 20 letech mít nebudete. Nabíjet auto z prodlužovačky vyhozené z okna fakt nejde.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 20. abc :

  Martin [msstavby.cz]: Co se týče vývoje elektromobility, myšlení 20. století nemá jenom Ostrava, ale celá ČR. Elektromobilita je budoucnost – jde pouze o to, jak rychle bude postupovat technologický vývoj. Samozřejmě že teď to není zrovna praktická volba pro drtivou většinu lidí (sebe do toho taky počítám – moje auto má moderní benzinový motor a zatím nevidím žádný reálný důvod ani praktickou možnost to vyměnit za elektroauto). Nicméně – ta technologie postupuje a postupovat bude dále. A přijde doba, kdy to už pro spoustu lidi reálná a žádoucí možnost bude.
  Ovšem jak je dobrým zvykem, v ČR se žvaní především o naprosto nepodstatných a/nebo imaginárních problémech – a mezitím nám samozřejmě zase ujel vlak. Takže vývoj elektromobility v rámci Evropy mohl probíhat tady, ale nebude. Bude probíhat např. ve Švédsku nebo ve Francii. A ti našinci, kteří teď nadávají na elektromobilitu, budou zase nadávat na to, že makají za almužnu v montovnách švédských a francouzských investorů.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 21. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Vytvářením webů se živím, a doufat že si uživatel klikne na nějaké tagy a bude hledat v historii je naivní. Pokud chci uživatele odkázat na něco jiného, k čemu se vztahuji, tak je nutné tam dát odkaz na danou věc. A on to i Google následně hodnotí lépe a prováže ty články mezi sebou.

  A jen tak mimochodem…. na Wikipedii by jste si také mohl v horním roku vyhledat co chcete, když nějakému výrazu nerozumíte, ale uživateli je mnohem příjemnější když ten výraz je jako odkaz, pod kterým to přímo najdu. Styl který zastáváte je dobrý do tištěné verze, ale v internetu se píše trošku odlišným způsobem.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 22. talage :

  Tomas T.: Tak provozovatele techto stranek jiste oceni Tvou erudici a znalost poslednich technologicktch trendu na webu, ale myslim, ze to je vsem uplne u prdele. Predpokladam ze tento web neaspiruje na Cenu Zlateho ProKliku.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.