Svět techniky na Archiwebu

Na Archiwebu byl zveřejněn článek o ostravském Světu techniky.

Článek
svet techniky

svet techniky

Související články


Komentáře

 1. Xavier :

  Když to tak vidím, napadá mě jedna věc – Google by měl udělat update svých leteckých map. Ta část Ostravy kolem řeky směrem k centru je k nerozeznání :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. aggu :

  Nejenom G%gle, i Mapy, HERE, http://geoportal.cuzk.cz/geoprohlizec/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  pokud nekdo nahodou nesleduje, tak prave otevreli pro verejnost.. cenik vstupneho: http://goo.gl/1NEe4Q

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Jj, dotace nedotace, humanizmus, altruismus, filantropie a jiné vzletné označování Světlíkových aktivit v Dolní oblasti Vítkovic jde do kytek když jde o kšeft :-) Prý rodinné vstupné :DD

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. aggu :

  Cena je v pohodě, za cca tři stovky tam můžem strávit celý den. Smysluplnější a levnější než kino, akvapark a jiné hlúpiny. Třeba v Bešeňové jsem teď dal za rodinné vstupné na 1 den 46 Euro ;)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. marian :

  Crazym: kšeft jak sviňa :-) vrazit do toho 100mega a pak si dovolit vybírat vstupné! nehoráznost. Crazyme, tohle cos napsal je prostě typické české uvažovaní… úspěch se tu holt neodpouští.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 7. Crazym :

  marian: Pravda vrazili do toho ze svého dokonce víc než 100 mega, dokonce podle jejich stránek 120463094,- Kč přesně :-) Jenže taky na to dostali dotace celkem ve výši 536 189 243,- Kč a ty peníze nespadly z nebe. Tak co, je to dobré či špatné zhodnocení majetku? Myslíte, že nejde o byznys a dělají to pro blaho lidu? Nebuďte směšný, je to sice záslužný projekt a přínos pro Ostravu ale o peníze jde až v první řadě. :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 8. marian :

  Crazym: mě mrzí tenhle čecháčkovský pohled na věc: vám je jedno, že do toho dali svých 120mega, Vás spíš zajímá, že dostali dotaci 500. a že vybírají vstupné…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. Jiřík :

  marian : Máš pravdu a přitom v Praze je to uplně normální tak velké dotace neli větší a nikdo na to nenadává. Buďme rádi, že to vznikají oceňované stavby ! A že z Pleskota se stává čím dál známější architekt a ne jen u nás ale i ve světě !!!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: deal with it. tak fungujou dotace, ne snad? je jedno, jestli jde o zatepleni/okna/kotel nebo objekty, ktere slouzi ke vzdelavani/kulture..

  Thumb up 0 Thumb down 2
 11. Gorodet :

  Cena o něco dražší – desetikoruny, ale srovnatelna například s Varšavou :o) http://goo.gl/Jf581J , tedy pokud správně srovnávávám cca stejné věci, doted jsem přesvědčený , že se jedná o podobný koncept center, doufám že Ostrava bude ještě lepší než Koperník !

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: A náklady na zaměstnance, vytápění, osvětlení budou na dobré slovo? :)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: tak crazym ma pravdu, ze do majetku soukrome firmy proste pritekly stovky milionu korun z verejnych prostredku. to nikdo nezpochybnuje, ale tenhle system si lidi vymysleli, ja myslim, ze muzem byt radi, ze ho nekdo dokaze vyuzit a nekoukame tady na nepouzite brownfieldy..

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. Andy :

  Tak jde o peníze..No co. To je možná na prvním místě..ale za co lidi v dnešní době utrácí prachy.. za nesmyslnosti. Taky chodíte s dětma do ZOO v Ostravě, kde chodí zvířata dokola celé roky zavřena a platíte si za to.. Lepší než kdyby s Vítkovicemi nic nedělali. Buďte rádi, že se Ostrava nějak mění k lepšímu. Važně Češi..řešit několik desítek korun. Nikdo Vás nenutí tam chodit :) .. Mně se to moc líbí a jsem za to ráda. Není komerce jako komerce a třeba mi jako největší kýč Ostravy příjde Forum Nová Karolina..Co už. Každého názor.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 15. Rýša :

  Myslím si, že ceník je přiměřený. Docela mne potěšilo, že se myslí i na osoby ZTP/P a doprovázející má vstup zdarma. Na každou akci se vybírá vstupné a přijde mi to normální. Co mi už nepřijde normální je vybírat vstupné na parkovištích u nemocnic. Tam přece lidé nepřijíždějí na nějakou akci, ale protože musí.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. kdojekdo :

  Realita.
  Je to jednoduché budování, výstavba. Tady nikdo ze svého nic nedává. Vše platí někdo jiný,další. Dotace státu, města, EU, různých fondů. Je to teď v kurzu, je to moderní. Nebuďte tedy naivní. Zeptejte se kompetentních z Dolní oblasti co bude, až se přestane budovat, stavět, bourat, až skončí toto finanční letadlo. Z čeho budou žít, z čeho to budou financovat. Vstupné? Proboha. Znáte vůbec provozní náklady?Ani vstupenka za tisícovku nepomůže. A proto se musí právě pořád stavět……
  A majitel naprosté většny budov a pozemků v Dolní oblasti – Vítkovice, neplatí svým dodavatelům ve výrobě ani za 90 dní……..to jen pro pořádek.
  A ještě…..Až se vše dostaví a postaví budou to zajimavé komerční objekty, které se mohou prodat a prodávat se budou. A kdo na tom vydělá?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 17. Balde :

  Crazym: a co náklady na provoz, to to ma svetlik platit ze svého ???

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. Balde :

  kdojekdo: pokud narazite temi 90 dny na vele vitkovice a.s., tak byste si mel projit rozvahy společností, je pravda že platí az za 90 dni, ale tem kterým prodavá mu platí jeste pozdeji, tudiz ma problem Světlík, protože nemá cash, vim to protože jsem o tom psal seminární práci na VŠ, takze Světlík je jeste dobrosrdecny ze platí tak brzo, protoze jeho partneri kterým prodava on platí jeste pozdeji, to je holt business, zakl pravidlo faktury platit co nejpozdeji

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. účetní :

  Kdojekdo: ty naivo, myslíš, že ti dá někdo z Vítkovic relevantní data pro diplomku. Jestli si myslíš, že je chyba v tom, že zakazníci Vítkovic neplatí a proto neplatí Vítkovice svým dodavatelům, tak si snad neměl studovat ekonomku. Takových blbů jsou ty Vítkovice plné. Samý ambiciózní blbec a kasa prázdná. Na co šáhnou, tam tráva neroste.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. Balde :

  účetní: ty jsi naivni, každá firma musí zverejnovat sve výkazy na justici, a z tech dat jasne vypliva ze mají problém se solventnosti, a nikdo tady nerika ze to je jediny duvot, jen z tohoto ukazatele je jasné, že mají problém s CF

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Balde :

  Balde: důvod

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Martin :

  Martin(MSS): Náklady se samozřejmě platit musí, ale je přeci logické, že vyšší cena vstupného nemusí znamenat vyšší tržby… pokud cenu vstupného přeženete, můžete paradoxně zkrachovat, protože Vám přijde málo návštěvníků. Navíc nevěřím, že Světlík vzdělávací projekty nemá jako investici do budoucích zaměstnanců. V tomto ohledu se mu naopak vyplatí vzdělávání trošku dotovat. Dnešní malý návštěvník světa techniky může být zítřejším perspektivním zaměstnancem holdingu..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Klara :

  Dneska jsem tam byla s dětmi. Vstupné je adekvátní.

  Syrovostí betonu mi interiér budovy připomíná Phaeno od Zahy Hadid ve Wolfsburgu.

  Naštvaly mě nefunkční zámky na hajlzíku – nepodařilo se mi zamknout v kabince v přízemí, ani v prvním patře. Je to blbost, ale vytočí. Nicméně to považuju za dětskou nemoc, kterou provozovatel snad brzy odstraní….

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. skelet :

  opraví, je to v reklamaci ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Nimrod :

  Klara: Zamknout jdou :-) Chce to jen víc síly a času—než se to „ochodí“…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. Nimrod :

  Balde: vyplývá :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  +článek: Svět techniky dostal cenu za novostavbu v historickém prostředí http://goo.gl/9CXHgD

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.