Proměny Ostravy #103

Villa Eisner na Českobratrské ulici.

Obytná vila juristy dr. Julia Eisnera, sekretáře důlního úřadu Severní dráhy Ferdinandovy, na ul. Císaře Josefa. Dekorativní dům v secesním stylu s výraznými rostlinými motivy byl postaven v roce 1903. Na fasádě objektu se plně uplatnila tzv. rostlinná secese v maximální možné míře. Rozmanité okenní otvory, arkýře, štíty či rizality jsou případ od případu řešeny individuelně.

1905
promeny ostravy

2012
Eisner

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Škoda toho obludného propojení se sousedním panelem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Marian L. :

  Proč používáte ty odporné snímky z nových map od seznamu?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Marian L.: ony jsou novejsi, ale pokud se ta lokalita nejak extra nezmenila, pak je to asi zbytecne (je fakt, ze se divim, ze to seznam vubec pusti na verejnost v takovem stavu..) ale je to teda prehozene, at oko netrpi ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Koupili nějakou levnou kameru a fotili v nevhodnou dobu, proto jsou ty fotky jenom levnou napodobeninou. Google má více peněz, ale taky obhospodařuje větší plochu, takže zase pokulhává ta aktuálnost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Ross :

  Je tato krásná stavba vůbec obydlena?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: ja si nemyslim, ze to vyzaduje nejaky extra special nedostupny fotak a i kdyby, tak predpokladam, ze to pri vyvoji zjistim a ve vysledku koupim jiny vhodnejsi a ne, ze mam na konec celou republiku nafocenou takhle.. ale to je jedno, koukat se na to neda, pri druhe varce to snad vychytaji.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: No 360° kamera asi nebude jen tak nějaký foťák.
  http://goo.gl/sHav1l
  Je ovšem taky potřeba fotit okolo poledne a ne pozdě odpoledne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: vybastlit pouzitelny fotak pro tyhle ucely mi proste neprijde jako nejaky rocket science, jen to chce asi nelajdat/nejet na cenu. to z toho trosku cucham. (je mozne, ze se sekli obchodnici a technikum pak nezbylo, nez si u toho rvat vlasy, se taky stane). seznam s tim spokojeny nebyl a asi se nikdo nedivi, jsem zvedavy, jak to dotahnou svepomoci.. kazdopad skoda penez. http://goo.gl/llk3Ru

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.