Svět techniky bude mít i velkou zahradu

Nově připravované centrum Svět techniky v ostravských Dolních Vítkovicích nabídne návštěvníkům stovky zábavných, interaktivních exponátů, které budou mít za úkol popularizovaně vzdělávat, a hlavně pobavit jak širokou veřejnost každého věku, tak především studenty základních a středních škol. Svět techniky obsáhne odvětví vědy, techniky, průmyslu ale i přírodních věd. Velkou část expozice zabere také venkovní zahrada, která bude sloužit jak k poznání, tak i k odpočinku a relaxaci.

Zahrada je rozdělena do několika tematických celků, které společně tvoří harmonické seskupení rostlin s nízkými nároky na lidskou péči. Divoké přirozené záhony budou střídat záhony suchomilné, skalka i kuchyňská zahrádka plná bylinek a koření. „Plochu chápeme jako rozvinutý koberec sestavený z mnoha přírodních motivů, které ale celkově působí kompaktně, vyváženě a jejich různost je patrná v jednotlivých detailech při zachování základních principů geometrie.  Myslíme si, že je to poselství o vzdělaném člověku (společnosti), který inteligentní, přátelskou formou ukazuje, jak se dá tvořit, žít a nechat žít v atypických podmínkách konstrukce,“ popisuje svou vizi o zahradě Zdeněk Sendler z Ateliéru zahradní a krajinářské architektury Sendler-Babka.

Těžištěm zahrady jsou tři pohodlná mola, propojené pěšinami. Přednost se dává opět především přírodním materiálům v podobě dřevěných roštů, kamenů nebo štěrkových ploch s rostlinami. Hlavní z funkcí, zahrady je především relaxace a odpočinek, proto zde budou dřevěné, masivní hranoly k sezení, tak aby nijak nenarušovaly celkový obraz přírody uprostřed industriálního prostředí.

 

stc

Aktuální stav z webcam stc

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Pěkná zahrádka :-) Akorát asi nic jedlého :D
  http://www.imagehosting.cz/?v=p9111509.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p9111505.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aggu :

  Mohlo tam být něco zajímavějšího, třeba jako: http://www.beaconfoodforest.org/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Tohle taky není zrovna nuda :)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.