Areál Colours of Ostrava 2014

Mapa Colours of Ostrava 2014 odhaluje, jak bude vypadat opět rozšířený areál. Doplňujeme o stručný popis změn v oblasti Nových Vítkovic oproti předchozím ročníkům.

* aktualizováno 12.7.2014: oficiální mapa pro veřejnost.
Z ulice Ruské byly vstupy zredukovány na jeden, jinak se na první pohled oproti původně zveřejněné mapce nic nezměnilo.

mapa_colours_of_ostrava_2014
odkaz na původní rozlišení: (pdf)

původní článek:

mapka-colours-of-ostrava-2014-1000

odkaz na původní rozlišení: (2362x1989px)*

Na první pohled lze oproti loňskému ročníku vidět rozšíření areálu o Velký svět techniky – budovu se zrcadlovou čelní stěnou, která byla loni ještě nepřístupná za plotem. V ní bude probíhat filmová, literární a diskuzní scéna. Zřejmě vestibul bude ovládat scéna České televize, kde by mělo být vytvořeno speciální vysílací studio. Návštěvníci se tedy seznámí na první pohled s tím, co všechno takové vysílání obnáší.

stc-vitkovice-1

Více k budově a webkamera ve vestibulu: Science and Technology Centrum.

Dalším obřím prostorem, který je na letošní mapce novinkou, je plac označený předběžně jako „sportoviště“, tedy velká zelená plocha v pravém spodním rohu areálu.

Mírné změny proběhly i v oblasti Dolu Hlubina, kde v předchozích letech byly dvě menší stage a na „dvorku“ za halami byla workshop stage. Ta se přesunuje do blízkosti zmiňovaného „sportoviště“ a na její původním místě je uvedená alternativní Fullmoon stage. Vnitřní prostory, které tam známe z předchozích ročníků přístupné nebudou z důvodů probíhajících prací na rekonstrukci.

Jednou z dalších příjemných změn je tzv. Jantarová stezka – rekultivovaná alej mířící od Nádraží Ostrava-střed, kterou ovšem zřejmě opět obloží stánkaři, takže tam si pořádně změnu nejspíš ani neuvědomíte.

Nutno dodat, že v celé oblasti tzv. Nových Vítkovic bylo za poslední rok docela slušně velké prostranství zalito asfaltem a vydlážděno dlažebními kostkami. Tedy pamětníci hrubé strusky z roku 2012, pokud náhodou loňský ročník vynechali, se budou jistě divit.

(pohled: nalevo hlavní stage, napravo hlavní vchod)
vítkovická 2

Více v článku Prodloužená Vítkovická otevřena

V neposlední ředě bych rád upozornil na fakt, že v přízemí bývalého plynojemu Gong začala loňského listopadu provozovat Galerie města Ostravy PLATO – platformu pro současné umění Ostrava. V rámci festivalu tam proběhnou nejen komentované prohlídky, ale i diskuze a workshopy na umělecké téma. (plato-ostrava.cz)

A na konec pro srovnání můžete kouknout na mapku prvního ročníku po přestěhování z areálů Černé louky a Slezskoostravského hradu: Mapa Colours of Ostrava 2012.

*mapka slouží k orientaci pro stánkaře – mapa pro veřejnost zatím zveřejněna nebyla.
zdroj: archiv, FB ostravaci.cz, orientalcz.cz

Související články


1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    *pridana finalni mapka pro verejnost

    Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.