Studie pro lokalitu mezi DOV a Karolinou

Město Ostrava podepsala smlouvu pro zhotovení studie řešící lokalitu mezi Karolinou a Dolní oblasti Vítkovice.

Bohužel zhotovitel studie nebyl vybrán z architektonické soutěže.

Řešená lokalita:

celá smlouva ZDE

Související články


Komentáře

 1. FlakY :

  Architektonická soutěž může probíhat na samotné stavby. Další obrovská plocha s velkým potenciálem, tak snad to půjde rychleji než karolina a dov.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Jp :

  Omlouvam se za maly OT, dneska jsem zaregistroval, ze se za 750 mil. ma zacit sanovat Aglomerace na jih od DOV, vite nekdo nejake podrobnosti ?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jp: Když jsem jel v neděli kolem tak jsem zahlédl probíhající demolici ale zatím nic nevím.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. nototo :

  Děkuji za zprávy, pánové. Chce se mi říci „konečně“. Vyčistit, osít trávou, vysadit pár stromků a okrasných bylin, vybudovat rozumně rozložené chodníky, dodat mobiliář, záchodky a hlavně pravidelně (!) udržovat a budeme mít i s jezírkem krásnou plochu na procházky a rekreační sportování. Klidně bych to po vzoru západních měst pěkně ohradil vysokým ozdobným plotem od DOV až po Hrabůvku, udělal tři čtyři prostorné vchody, namontoval lucerničky a v noci (třeba od 23. do 6. ráno) to pěti šesti hlídači se psem střežil, nějací lidi by aspoň dostali práci a v parku by neřádily podivné existence, po kterých by ráno zůstávaly lahve od kdo ví čeho (což je třeba případ Bělského lesa, sadu Milady Horákové nebo lesíku u Globusu, který se, co jsem viděl v sobotu, doslova topí v navátých igelitových sáčcích…). Mít takové nové Komenského sady ve velkém formátu by nebylo na škodu. Nejlepší by pochopitelně byla i stavba nějakých pěkných obytných domů okolo této zóny, ale to už je asi moc sci-fi.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. nototo :

  A zde ještě příklady, jak by to mohlo vypadat:

  http://www.hrusa-atelierbrno.cz/en/city-spaces-gardens-and-parks/the-dekanska-pole-city-park-ceske-budejovice/

  S golfovými hřišti jako v New Orleans:
  https://cdn.theculturetrip.com/wp-content/uploads/2016/11/horizontal.png

  Nebo atrakce, která funguje i večer:

  http://backstage.su/v-moskve-otkrylsya-verevochnyj-park-sky-town.html

  Nápadů je spousta…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Jp :

  nototo: Ja porad doufam, ze tohle bude jednou na halde u nas v Hrabuvce, ten zeleny prostor je neskutecne obrovsky, dlouho jsem tam nebyl, ale jak koukam na „nove“ snimky z google map, tak to jezero musi byt uz asi napustene. O to vic me zarazi, ze mesto k tak rozsahlemu uzemi mlci a ignoruje ho, vetsinou se objevuji aspon plany „coby kdyby“, ale tady ani ťuk. Ta aglomerace bude taky zajímavý prostor, kdysi jsem tam byl několikrát a má to až takovou hororovou atmosféru, nic příjemného, jsem zvědavý jestli se s ní bude něco dít a taky jestli nechají komín na svém místě.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. nototo :

  Jp: taky bych si přál, jenže když vidím, jak zeleň v Ostravě chřadne čím dál více a pod Svinovskými mosty i za hlavákem vesele rostou skládky (to jsou prý vstupní brány do města, na to bude arabský šejk z dotovaného letu Travel Service jistě zvědav…), tak se bojím, že rekultivovat a hlavně udržovat takto velkou plochu je nad schopnosti našich konšelů. Přitom jsme mohli dát práci desítkám zahradníků, údržbářů, metařů, a teď nemyslím jen dlouhodobě nezaměstnané, ale i lidi s hendikepem, kteří by si práci jinde jen těžko našli…

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.