Rekonstrukce Mariánského náměstí

Mariánské náměstí v Mariánských Horách čeká rekonstrukce.

Na Facebookovém profilu Mariánské Hory a Hulváky se objevila situace rekonstrukce Mariánského náměstí, jenž je středobodem obvodu. Víceméně se nedá ze situace toho nedá moc vyčíst a je předčasné podobu po rekonstrukci komentovat. Nicméně návrh tohoto důležitého místa nevzešel z architektonické soutěže. Současný stav náměstí je velmi neutěšený.

zdroj: FB Mariánské Hory a Hulváky

1. thvari :

[falešné dilema:] Dneska pořád slyšíme nářky nad upadající kvalitou škol a absenci soutěže mezi žáky o prestižní místa na univerzitách, klesající úroveň všeho možného i nemožného od řemesel přes vysokoškolské tituly po kvalitu absolventů. A pak se jakákoli veřejná stavba zadá bez soutěže o nejlepší návrh, jakoby se předpokládalo, že to všichni provedou mistrně. Selský rozum má očividně dvojí metr.

2. rasta :

Hlavně, že bude místo pro vánoční strom a mobilní pódium. Zase stejná píseň „chléb a hry“ a jinde bordel a vrcholy nevkusu.

3. acdlcia [msstavby.cz] :

Osobně by se mi líbilo kdyby byla plocha náměstí protažena ve stejném materiálovém provedení i na druhou stranu ulice Přemyslovců a doplněna o stavbu polyfunkčního domu navázaného na původní zástavbu.

4. Pet :

Je to u hlavní tepny, takže moc klidu k pokecu tam nebude. Žádné velké hlukové i sluneční stínění jsem v plánu nenašla, takže zase jenom noční blitky a pitky. Tak to za ty mega mohlo zůstat tak. Jen je zajímavé, že o tomto záměru radnice veřejně informuje a o stavbě té hrůzné budovy naproti ani muk. Žádné školící centrum už nepotřebujeme, máme Dům techniky. A takovou kostku jako pomník paní starostky, opravdu nepotřebujeme!