Skelet – foto z výstavby

Fasáda vypadá dokončeně, probíhají práce na úpravě okolních ploch a uvnitř se už nejspíš taky finišuje.

Související články


Komentáře

 1. JohnnyKrabák :

  Docela zdařilé, ale vždycky jsem si myslel, že tupě napojovat chodníky je výsadou města, a on i soukromý investor si nedokáže uvědomit, že když udělá přístup kolmo k budově a napojí ho kolmo na chodník, kde člověk bude muset zahnout o 90° a jít na stranu od které přišel, dříve nebo později začnou lidi chodit po trávě. Mluvím o chodníku na předposlední fotce, ten je umístěn tak, že vede přesně doprostřed tramvajového ostrůvku oploceného zábradlím, zrovna včera jsem na to koukal a říkal si, co to toho architekta napadlo. A to zcela pomíjím fakt, že na vizualizaci žádné schody nebyly, teď tam jsou a pro vozíčkáře je uzoučká „skluzavka“ ohraničená vysokým betonovým rantlem.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. MareK :

  JohnnyKrabák: vizualizace toho snese a až dojde na projekt a objeví se normy, tak pak dojde ke korekcím. Je třeba si uvědomit, že studie a jejich vizualizace nikdy dopodrobna nereflektují realitu-normy. Je to jen jakési vodítko.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. JohnnyKrabák :

  MareK:
  Jasně, vizualizace a projekt je rozdíl, jenže ta vizualizace je takový „krásný ideál“ ne vždy to jde provést, ale čím více se od vizualizace odchýlí, tím spíš to bude k horšímu.
  Ad moje první připomínka: Pochybuju, že existuje norma, která říká, když jsou dva přechody od sebe vzdáleny 50m, udělejte chodník přesně uprostřed mezi nimi, aby si lidé museli zajít, ať si vyberou kteroukoli stranu.
  Ad druhá připomínka: Norma je vždy jakési minimum, které se musí dodržet, pokud norma říká, že nájezd pro vozíčkáře musí být min 100cm široký a sklon může být max 6° (přesné hodnoty neznám), nic projektantovi nebrání v tom udělat nájez širší/mírnější. Když jsem se tam na to díval, tak schody jsou předimenzované, rampa poddimenzovaná, nechápu proč není dvojnásobně široká, aby se tam mohli dva minout.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Honza :

  Ono je to taky v lidech. Já se vždycky musím smát, když vidím jak si lidé zkracují cestu po tom trávníku u finančního úřadu. Zvláště když je mokro je zábava pozorovat, jak tam hopsají v tom bahně a kalužích. V případě, který popisujete by si to snad mohli odpustit a ty tři kroky navíc na zastávku udělat.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. Petr :

  Honza: Já se zas „směju“, že město (pozemek je města) tam za desítky let není schopné udělat chodník (i kdyby tam v budoucnu plánovali cokoli). Tady se to vysloveně nabízí.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 6. MareK :

  JohnnyKrabák: Ad jedna a dvě: krom norem do toho vstupuje investor se svým požadavkem, aby za co nejméně získal co nejvíce a dále projektant a jeho kvalita (někdo splní normy a nepřemýšlí, jiný hledá a nalezne nejlepší řešení). A nakonec, po bitvě je každý generál ;-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. balde :

  uz se ví kde budou sídlit ??? https://www.novinky.cz/auto/488494-porsche-otevira-v-ostrave-vyvojove-centrum.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Zajímavé, ale i pro tyto zprávy zde máme offtopic…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Danek :

  balde: Hledal jsem na netu ve clancich nic.Ale nasel podle jobs.cz…adresa prokesovo nam…byvala budova sidla OKD.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Čerstvá dnešní momentka

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. jrz :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jel jsem kolem v neděli v šest večer a makali tam taky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. balde :

  zajímavy článek
  https://ekonomika.idnes.cz/kancelar-nemovitost-najem-cena-dostupnost-vystavba-firmy-pnl-/ekonomika.aspx?c=A181212_203746_ekonomika_mato

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  balde: Fakt by mě zajímalo čím je tak zajímavá ta snůška blábolů? Autor stvořil jen zbytečnou nomáčku k třiatřiceti nesmyslným fotografiím aby vykázal činnost. Otázkou je na čí objednávku a za čí peníze :DD

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. MM :

  Ten spodní parter domu je opravdu odporný. To nikdo nevidí tu obrovskou bílou plochu nad vstupem? Jsem rád, že se dostavělo, ale k chlubení to není.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.