Proměny Ostravy #385

Ulice Janáčkova v centru Ostravy. Pohled směrem k Nádražní ulici.

2017

zdroj historické foto: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Lepší ten nízký dům než ta proluka. Kdy se už konečně centrum dočká zastavění těch příšerných proluk? Stále se jen o tom mluví, nic víc.

  Thumb up 23 Thumb down 2
 2. adamous :

  Rýša: Jojo, rikal jsem si to same, skoro kazde Ovastory ukazuje spise pribyvani proluk

  Thumb up 9 Thumb down 3
 3. Rado :

  Když si člověk vezme, že zastavět proluku, to není jak stavět bytový dům, tak těch peněz moc nepotřebujete. Kupř. tam, kde je teď parkoviště, by postavit dům vyšlo jak stavět RD či něco málo víc. Ale pokud se v Ově hledají už ty první milióny, tak Ostrava moc bohaté město asi není.

  Thumb up 2 Thumb down 19
 4. adamous :

  Rado: Ono by klidne stacilo tady presunout nektere statni instituce a zastavet alespon nektera mista ze statniho eraru.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 5. Rado :

  adamous: Máte pravdu, ale myslíte si, že sem dostanete nějaké úředníky z Prahy? Když se bojovalo o úřady, kde byla Ostrava? Nikde. Nicméně zpátky. Nemyslím si, že by zastavění proluk musel být takový problém. Když město má peníze na šílenosti typu vítkovický stadión nebo tréninkové centrum na Bazalech, taková proluka, jedna, dvě, tři je proti tomu nic. Odkoupit pozemek a zastavět ji. Není nic jednoduššího. To je činnost, kterou mohlo město dělat od začátku. Proluka je jakýsi barometr toho, jak radním záleží na vzhledu města.

  Thumb up 10 Thumb down 11

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.