Bytový dům Janáčkova

Aktuální fotografie výstavby bytového domu v centru Ostravy, ulice Janáčkova.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. balde :

  kazdy rok jeden takovy v centru a bylo by 😀

  Thumb up 39 Thumb down 4
 2. Karel :

  balde: Jako každý rok za veřejné peníze postavit 26 bytů?

  Za 10 let jen 260?

  Dům pěkný, ale město tu není od toho, aby si hrálo na delepora, ale stavělo startovací / sociální / nízkonákladové byty.

  Thumb up 12 Thumb down 17
 3. Kurt :

  V rámci Ostravy neuvěřitelné! 👍 Ad. Město jako developer, neděje se to nijak v masovém měřítku, takže za mě rozhodně plus! Anebo by bylo lepší čekat a čekat jako doposud?

  Thumb up 25 Thumb down 2
 4. Tom :

  Společně s jatky se celý prostor zkulturní.

  Thumb up 22 Thumb down 0
 5. thvari :

  jsem zvědavý na zbytek těch projektů, které budou ještě ambiciózní než tento. v roce 22 by měl začít růst dům na Biskupské podle výsledků architektonické soutěže. jsou tu i Nové Lauby, kde soutěž bohužel neproběhla. A nakonec: pan primátor tento týden tvítoval, že příští týden představí bližší detaily k opravě výškové budovy na Ostrčilově ulici, na němž pracuje paní Jiřičná. vzhledem k tomu, jaká je to dominanta, by to mohla být bomba. no máme se na co těšit…:-)

  Thumb up 24 Thumb down 2
 6. Mx :

  Thvari: byla by to bomba, fakt vážně. Dotaz: jsou na to ale schválené nějaké peníze, ví o tom někdo? nebo jde o vizualizaci od této skvělé architektky, jejíž dílo by bylo fakt vážně super? Trochu narážím na tradici šuplíkových plánů

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. thvari :

  Mx: Samozřejmě vám nikdo nezaručí, že to všechno neskončí v šuplíku. Dokud se to nestaví, tak to není. Zdá se ale, že si začalo vedení města v tomhle směru věřit. Ostatně jsou tři stavby, které současně už vznikají – 2x fakukta OU (bez architektonické soutěže a bez vyzvání kvalitního architekta), Jatka (soutěž proběhla) a tento dům (opět bez soutěže nebo arch. návrhu). K tomu opravy několika historických domů v centru (ul. Husova apod.). To je na Ostravu skoro heroický a historický výkon, všichni víme, jak to tady v letech kolem krize a po ní (ne)chodilo.

  Z toho si dovoluju usuzovat, že město najelo na nějaký trend a ten hodlá držet. Tomu napovídá i to, že se nebojí dál odvážně plánovat a aktivně to komunikujou. Takže pokud v tomto řekněme pozitivně-stavebním rozpoložení zadáte paní Jiřičné a jejímu týmu úkol překreslit výškovou budovu, asi si to nehodláte jenom připnout na stěnu pokojíčku. No, nechme se překvapit. Ale klidně ten dotaz položte přímo panu Macurovi, zajímala by mě i jeho odpověď.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Budovy OSU na Černé louce nefinancuje město.

  Stavbu dvou budov chce Ostravská univerzita financovat z prostředků Evropské unie, ze kterých by mohla získat téměř 900 milionů korun. Projekt musí na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podat do konce června. „Evropské finance jsou jediná možnost financování tohoto projektu v horizontu následujících deseti let, proto jsme museli jednat velmi rychle. Navíc jde o finance s pouze pětiprocentní spoluúčastí, což je pro univerzitu velmi výhodné,“ uvádí rektor Ostravské univerzity Jan Lata a doplňuje, že v tomto ohledu patří velké poděkování vedení Statutárního města Ostravy, které darováním pozemku celý projekt umožnilo: „Spolupráce města a naší univerzity je výjimečná v rámci celé České republiky a my si toho velmi vážíme.“

  https://www.osu.cz/22322/nove-budovy-ou/

  Thumb up 5 Thumb down 5
 9. Johnny :

  thvari: K těmu budovám OU je samozřejmě špatně, že to bylo bez soutěže, budova fakulty sportu je shit, ale co se týče klastru umění, jeho finální podobu zpracoval Kamil Mrva, a ten je kvalitním architektem, dokonce navíc i regionálním.

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.