Komunikace Avion sever

Cesta byla dokončena a otevřena.

Související články


Komentáře

 1. Davidb :

  V úterý jsem si to projel. Super zrychlení.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. balde :

  jsem zvědav zda se bude rozšiřovat dále AVION

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. pc :

  Ta cesta je otevřena již delší dobu.. a co se týká rozšíření, tak jsem četl, že AVION měl projekt na rozšíření, ale to bylo zatrhnuto kvůli bezpečnosti přistávání vrtulníků..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Marián Kyral :

  Pokusil jsem se to zakreslit do OSM. Můžete na to mrknout, že to odpovídá?
  A taky mi není jasné, co se stalo s tím discgolfem, co těmi místy vede. Byl nějak přeložen, nebo si tam prostě skrz postavili cestu a hotovo?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Fred :

  No co se týče rozšíření. Asi by Avion zbytečně neinvestoval do cesty, kdyby nebylo v plánu rozšíření. V těsné blízkosti heliportu jsou stejně vysoké budovy. Avion nemůže vadit. Někde k tomu bylo i vyjádření úřadu pro letectví…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Fred: Tak tak, heliport https://mapy.cz/s/nefehohelu má dané parametry, rozměry, označení a ochranné pásmo, vrtulníky přistávají kolmo a Avion není charitativní organizace, dělají všechno jen pro zvýšení kšeftu. Takže bych se nebál, že ten získaný plac zůstane nevyužitý :-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. pc :

  Crazym: Bydlím na Horymírově ulici, na AVION vidím z okna, často tam tudy chodím pěšky. Ani jednou jsem neviděl přistávat vrtulník kolmo, vždy nalétával od dětského hřiště, přes zatím zelený prostor. V místě původní cesty vedoucí do podzemních garáží je v nižší výšce než je objekt AVIONu. Asi je to takhle pro ně bezpečnější, ale to by chtělo znát názor pilota vrtulníku..:-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. pc :

  Tady jsem našel článek na iDNES, je tam i vyjádření pilotů.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lide-ze-sidliste-i-piloti-se-boji-rozsireni-ostravskeho-shopping-parku.A101026_1473054_ostrava-zpravy_sot

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Fred :

  „Podle Úřadu pro civilní letectví, který se našimi připomínkami zabýval, je vše v pořádku. Stavba vyhovuje i přísnějším evropským předpisům,“
  Jak říkám. Nestavěli by cestu, kdyby dostavba Avionu nebyla „na spadnutí“…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Crazym :

  pc: Já tomu houby rozumím ale vždy jsem měl za to, že u vrtulníku je právě ta nejlepší vlastnost možnost kolmého startu a přistání na omezeném prostoru. Ten článek starý deset let je srandovní stejně jako odpor těch lidí s NIMBY syndromem. Já tam v té dupě bydlet, tak parkoviště pod barákem jen uvítám a vesele toho zneužívám :-) Viděli jste to tam někdy, vždyť ty svoje plechovky tam nemají kde odstavit a je to tam auto na autu zvláště kolem těch paneláků na Markově ulici a to přes to, že od dob výstavby kdy soudruzi s žádným velkým parkováním nepočítali tam mají celkem velké parkoviště https://mapy.cz/s/cularetake

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. pc :

  Crazym: Určitě je to výhoda vrtulníku, že může přistávat a vzlétat kolmo, ale já jen říkám, že jsem je tady neviděl kolmo přistávat a asi to dělají z nějakého důvodu.. Co se týká „mít parkoviště pod oknem“, tak je docela velký rozdíl mezi parkovištěm určeném pro rezidenty a parkovištěm pro obchodní centrum.. Další věc je, že podle územního plánu tam má (měla?) být plocha pro sport, aspoň na části toho plánovaného parkoviště..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Martin z Ostravy :

  Mě spíš zaráží či spíše překvapuje, že je ještě vůbec poptávka po rozšiřování Avionu. A pokud opravdu je, tak bych spíš uvítal, kdyby to udělali na úkor stávajícího parkoviště, které by hodili pod zem, než zase zastavovat další plochu. To ale narazí na ekonomiku, kdy to v excelu nehodí černá čísla :(

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. David :

  Já zase nechápu proč ta cesta musela vézt prostředkem a rozdělit už fungující dětské hřiště a park u něj, proč to nemohli natáhnout až za to hřiště podél toho lesa a další otazník – proč tu cestu nenapojili na Markovu ulici když už tak se tam ti místní nemají autem jak napojit… Je tam vůbec dodělaný nějaký pořádný chodník jak se na to hřiště dostat – z fotek není vidět vůbec.

  PS: parkoviště se vůbec nemusí házet pod zem, stačí když se obchodní plocha vybuduje nad ním, to si ale babičky budou stěžovat že musí po eskalátorech do prvního patra nakupovat tak jak jsem je posledně slyšel proč chodí raději do Avionu než do Karolíny – prý až moc eskalátorů…. :)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. pc :

  Fred: Předpisy / normy jsou kus papíru, který snese všechno. Další věta z článku: „Upozornili jsme už loni na problém, který stavba budovy těsně pod vzdušným koridorem způsobí záchrannému vrtulníku. Může se stát, že nebude moci bezpečně vzlétnout za tmy,“ říká šéf krajské záchranné služby Roman Gřegoř.

  Takže co je důležitější?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. pc :

  Crazym: A co se týká lidí s NIMBY syndromem jak říkáš, tak neznám nikoho tady z okolí, komu by vadilo, že se v těchto místech vybudovalo integrované výjezdové centrum se dvěma heliporty a dvěma vrtulníky..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Pezos :

  David: Karolinu ani tak netrápí moc eskalátorů, jako spíš jejich poněkud chaotické rozmístění mezi jednotlivými patry.
  Ale pokud chcete opravdu hodně eskalátorů a k tomu naprosto debilně rozložených, doporučuji žilinský Mirage. Tam bylo nejspíš záměrem, aby návštěvníci co nejvíc bloudili, to už se snad ani nedá vysvětlit nekoncepčností.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. aggu :

  Vím, opakuji se. Komplikace pro zástavbu není ochranné pásmo heliportu, ale spíše tohle:
  https://bit.ly/2SXvwjE
  V polovině minulého století zde čile probíhala těžba slévárenských písků pro Vítkovice, a po jejím ukončení sem tam opět čile navozilo všelicos v množství větším než malém. Může tam být 10 m navezeného odpadu, i víc. Kam přesně sahal maximální okraj pískovny nevím. Neříkám, že je to neřešitelné, ale už to trochu zkomplikuje plány a rozhodně provětrá peněženku na spodní stavbě.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.