Bytový dům Janáčkova

Bytový dům Janáčkova, v centru Ostravy, odhaluje již svou fasádu.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Sanju :

  Heh, chystal jsem se udělat nějaké fotky, až budou na místě i další prvky fasády. Osobně mě trochu zklamalo, že skleněná zábradlí nemají ten vzorek, který byl na vizualizacích. S čirým sklem to vypadá tak nějak… víc tuctově.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 2. David :

  Tak na těch vizualizacích byl samozhřejmě hlavní prvek to zábradlí. které rozhodně nemělo být jen čiré sklo, holt rozpočet!
  https://www.msstavby.cz/bytovy-dum-janackova-vizualizace-05-01-2017/
  Naprostá škoda, kdybych byl zubař – otevřu si tam dentální kliniku, architekti se do tohoto konceptu zařadili….

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. balde :

  každý rok jeden takový v centru aspoň

  Thumb up 21 Thumb down 0
 4. Mx :

  Klasická ostravská ojebávka. Nejen že supedesignové skleněné zábradlí tam není, ale chybí dokonce i desítky drobných skleněných designových lamel na boku každého okna. My si tady fakt necháme “dělat” na hlavu a investoři a další se nám jen smějí, jak my se necháme vždycky odrbat. Opět si někdo namastil kapsu, je blbost, že nevyšel rozpočet. V rozpočtu to buď bylo a někdo si přivydělal do kapsy úsporou anebo nebylo a pak to nemělo co dělat ani na schválené vizualizaci, resp. na co dělají, když se pak staví něco jiného? Město je totálně neschopné tady něco udělat pořádně a dneškem jsem ztratil poslední iluze. Je naprosto neuvěřitelné, že opět někdo dovolil úsporou jednotek procent nebo mnohem méně silně odrbat vzhled další ostravské důležité stavby, kterých vzniká poskrovnu.

  Thumb up 10 Thumb down 6
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Mx: Nějaké svislé lamely, kolmo na fasádu, tam asi ještě budou. U ostění oken jsou nějaké úchyty. Ale ne u všech.

  Zábradlí je škoda.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. David :

  Mx:
  naprostý souhlas! Architekt má dbát na tom aby byla realizace podobná návrhu do toho nejmenšího detailu, tohle nejsou ani detaily ale zásadní prvky a je to naprostá ostuda pro ně, ani si to nedokážou prosadit…. Už teď s hrůzou přemýšlím jak dopadnou Lauby nebo Koncertní hala, když není někdo schopen postavit rohový 5ti podlažní domek :((((
  PS: KOHL Architekti, styďte se

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. Slosor :

  Těžko pochopitelné. Drobnost jako zábradlí je v tomto případě rozdíl mezi architektonickým průměrem a nadprůměrem. Hlavně, že se ušetří pár korun.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Mx :

  Martin (msstavby): pokud boční lamely budou, tak jsem se unáhlil v závěru. Bohužel však trvá můj názor obecně kvůli nedodržení zásadního prvku designových skel. Navíc, jak píšete, držáky nejsou na celém tom horním černém patře (2 patra) pod střechou i dalších mnoha oknech

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. VU :

  Kazdopadne plus za to, ze zmizely sloupy trolejoveho vedeni na chodniku a nahradilo je uchyceni na fasade.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 10. Sanju :

  Mx: S tím nemůžu nesouhlasit, z toho co vidím každý den, se mi jeví, že držáky jsou u všech oken, jen to možná není na fotce dobře vidět.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Tomáš :

  Na skla přijde ještě polep, který tam nyní není….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Winter :

  Koukám, že tady je to opět samy architekt s desetiletou praxi v realizaci. Lol

  Thumb up 6 Thumb down 5
 13. Mx :

  Winter: koukám, že některým lidem je to putna, zda se budou stavby dělat kvalitně a podle návrhu

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. TJ :

  Fasáda ještě není dokončena, pouze proběhla demontáž lešení, takže na fotkách není finální stav…
  Takže prosím diskutující (Mx, Sanju, David), aby případně kritizovali až bude opravdu hotovo :-)

  PS. Lešení muselo jít dolů, protože v chodníku podél ul. Janáčkovy povede přípojka NN pro stavbu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 15. Sanju :

  TJ: Já se budu rád mýlit, pokud ten vzorek na skleněných zábradlích nakonec skutečně bude :) Jen mi z laického pohledu nedávalo moc smysl dávat tam nejprve čiré sklo, pak sundat lešení a pak tam ještě něco dolepovat. Jak jsem psal, udělám nějaké fotky domu, až bude fasáda hotová, včetně lamet, které se tedy ještě zjevně chystají připevňovat (ale v tuhle chvíli ještě nemají dokončený ani nátěr fasády ve dvoře, tak kdoví, kdy to bude).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Mx :

  Tj: nedokončenost není zjevná, budu rád, když jsme se zmýlili. Je skutečně nelogické sundat velmi drahé lešení a pak montovat lamely a polepy, což je jistě práce max. na jednotky dnů. Takže si opravdu počkáme, jaký bude finální stav. Nic zde není zatím ještě jisté

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. TJ :

  Sanju:
  Ty lamely jsou dost velké a z lešení by se daly osadit jen za jeho souběžné demontáže a to by ji pak asi hodně prodloužilo… Další důvod byla zřejmě ta přeložka VO, která už v místě lešení probíhá. No uvidíme, jak to nakonec bude vypadat…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. David :

  TJ:
  také se nechám rád překvapit, snad ten polep nebude jen šedá folie…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. Ambry :

  Dnes jsem jel kolem – ty polepy na zábradlí jsou už všude a lamely s motivem se taky montují. Myslím, že dle vizualizace OK. Mně se to líbí.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.