Bytový dům Janáčkova

Letecké pohledy na novostavbu bytového domu Janáčkova v centru Ostravy.

zdroj: FB STŘEHY MAJER

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Ale to se panecku podivejme! Velmi vydarene!

  Thumb up 52 Thumb down 0
 2. TJ :

  Myslím, že je to po dlouhé době novostavba, která se až na drobné detaily neodlišila od původního záměru. Teď jen dokončit Jatka, zahájit prodlouženou Masnou a zastavět tu proluku od novostavby směrem ke Stoldolní a zase bude kus centra vypadat k světu :-) Vizualizace na to jsou.
  Mimochodem, jsou to nájemní byty a zdá se, že jsou všechny zadané. Podle stránek města se mají nájemníci do konce 07/21 nastěhovat…

  Thumb up 25 Thumb down 0
 3. rom :

  také jsou pronajaté za luxusní ceny v novostavbě – cca 140 za m2 je hodně pod tržní cenu, sice se to soutěžilo, ale i tak mi to připadá opravdu ujeté takto dělat bytovou politiku

  takové byty by mělo mít město pro hostující umělce, vědce, učitele atd.

  Thumb up 2 Thumb down 20
 4. Dan :

  Cenová politika pronájmu bytů města neodpovídá tržním cenám pronájmu. Avšak město staví byty za tržní náklady.

  Kdyby to aspoň byly byty, pro sociálně potřebné, svobodné matky, mladé rodiny. Ne. Tady stačí když kdejaký exot s SPZ „agent 007“ na svém SUV za několik mega trefí nabídku a může levně bydlet v centru města…

  Thumb up 9 Thumb down 14
 5. Lip :

  Nevíte zda se bude ve vystavbe pokracovat, aby vznikla cela ulice? Dekuji za odpověď!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. David :

  Musím uznat, že toto je nad očekávání. Opravdu potlesk…
  tohle bych si představoval právě na Karolíně, mix různých materiálů, barev a hlavně konečně něco jiného, zajímavého…
  na původních vizualizacích té černé tolik nebylo viz zde https://www.msstavby.cz/bytovy-dum-janackova-vizualizace-05-01-2017/ ale až tak mi to nevadí a taky by mě zajímalo, jestli se začne s výstavbou toho vedlejšího domu

  Thumb up 9 Thumb down 1
 7. MM :

  Musím realizaci pochválit, stavba se povedla, tleskám! Druhá věc je výše nájemného. Zdejší web navštěvují politici za MOaP, takže snad není tajná informace, jaká cena za m2 byla vysoutěžena. Jestli je pravda výše uvedené, tedy 140,- Kč za m2, pak je to skandální…

  Nechci zbytečně spekulovat, prosím tedy kompetentní osoby, napište transparentně průměrnou výši nájmu za m2 bytu 2+kk. Veřejnost má vědět za kolik se bydlí ve stavbě, kterou v podstatě financuje ze svých daní.

  Děkuji

  Thumb up 12 Thumb down 1
 8. Mx :

  Skvělé, že se konečně jakštakš dodržela pěkná vizualizace a to i v detailních prvcích. Je to sice odlišné jako vždy (mnohem více černé), ať jsme spravedliví a přesní, ale tentokrát jen trochu a celkový výsledek je skvělý. Moc pěkné.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 9. rom :

  nájmy jsou vidět ze zasedání rady – jsou různé, liší se také u Střelniční a Janáčkové. Tam stanovilo město aspoň min. výši. Každopádně je to pod tržní cenu.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 10. Crazym :

  Barák se fakt povedl ale jestli Heimstaden běžně nabízí centru byty za 250 kč na m2, tak tady těch údajných 140,- je na oznámení za nějaký ten trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku nebo jak se to nazývá :-)

  Thumb up 3 Thumb down 10
 11. Tomek :

  Hosi,fakt vam nerozumim.Chapete,ze obecni byty maji byt protipol trzniho najmu vy si jeste stezujete?..i tech 250kc/m2…neni trzni,ale lichvarsky…bohuzel stat s tim neumi zatocit…ale naopak toto dopustil…ruznymi doplatky na bydleni atd….jen kdyby je zrusil cena by sla okamzite dolu…

  Thumb up 15 Thumb down 1
 12. TJ :

  Tak kritiky nízkého nájmu můžu uklidnit, za 140,-Kč/m2 není pronajatý ani jeden byt. Podle info z rady byl velký zájem a jsou tam i ceny přes 200… Rozhodně je z toho vidět, že i o městské nájemní byty v novostavbě byl zájem a možná je chybou, že se rovnou nestavěl i ten dům vedle. Vzhledem ke stoupajícím cenám stavebním prací byla celá stavba „levná“, když se to porovná s tím, co se na stavebním trhu děje teď.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 13. thvari :

  TJ: taky to ukazuje na to, jak moc chybí ještě daleko větší nabídka bydlení v centru. Cokoli se dostane na trh, tak se po tom zapráší.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 14. Ina :

  Palec nahoru všem, co dům pochválili!!!
  Občas to tu je jako smetiště osobních urážek a negativismu.
  Já dávám body hlubokým lodžiím a ne jen opatření dveří zábradlím.

  Thumb up 15 Thumb down 1
 15. Ambry :

  A teď by mě zajímalo, kde jsou všichni ti kritici, co psali o nedodržení vizualizací, hodnotili ještě nehotovou akci,zábradlí je tuctové,…
  Mohli by alespoň napsat něco v tom smyslu, že se mýlili. Ale český člověk umí jenom kritizovat a všichni všemu rozumí a všechno vědí.
  Více takových projektů v Ově!

  Thumb up 15 Thumb down 3
 16. Mx :

  Ambry, Ina: jsem jeden z těch, co kritizovali nedokončený stav, i když po informaci, že se to bude dodělávat, názor už minule změnil, ano mýlili jsme se předčasně. Podstata je ale jinde. Obrovské nešvary nedodržování vizualizací jsou velkým problémem, v Ostravě určitě. Tady nejde o omluvy nebo o kritizování, ale upozorňování na to. Seznam zásadních odchylek, při kterých Ostrava přišla o kvalitu, by vydal na tlustý časopis. A tento server není na to, aby pochleboval investorům a městu, ale aby nastavoval zrcadlo, občas nepříjemně.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 17. David.Witosz :

  MM:
  Zdravím ve spolek.
  Reaguji na podnět a pokusím se odpovědět = bude to delší a i tak příliš krátké :)

  1) Je potřeba rozlišit bytový fond městského obvodu MOaP a MMO. Bytový fond MOaP představuje cca 1550 bytů, z toho cca 350 neobsazených.
  MMO tak veliký bytový fond nemá, v tomto roce však rozšířil své portfolio o 3 domy v centru. 2 rekonstruované, 1 novostavba.

  2) Bytový fond MOaP a bytový fond MMO v centru má jiné parametry a tedy i jinou strategii. Bytový fond MOaP má široké portfolio od malometrážních bytů v panelové zástavbě, po velké byty v centru z dob první republiky. Nabízí tedy různé byty v různé cenové hladině dá se říci od „dělníka po ředitele závodu“, jsme schopni tedy nabídnout širokou paletu. MMO zvolilo strategii kdy byty jsou spíše nadstandardní, zaměřují se tedy spíše na nájemce kteří jsou ochotni si připlatit za větší, lépe vybavený byt v atraktivní lokalitě. V rámci portfolia MOaP tedy jde o skupinu nájemců z části spektra od strany „ředitel závodu“.

  3) Byty na MOaP se cenově pohybují (minimální vyvolávací částky, zájemci nabízejí více) od 65 Kč do 110 Kč, na MMO je minimální částka 140 Kč. Realita je taková, že na MMO v některých top bytech je nájem vysoko nad 200 Kč (finální vysoutěžený).

  4) Nelze srovnávat město a soukromou firmu podnikající v nájemním bydlení. Mají totiž naprosto jiný základ na čem stojí a tedy i rozdílnou strategii. Zatímco soukromá firma čerpá prostředky pouze ze samotného nájmu, město má v případě nájemního bydlení několik rovin ze kterých čerpá benefity. Jde jak o rozšíření palety pracovní síly a tím i nabídky pro potenciální nové firmy ve městě, tak zdroj přijmu pro malé a střední podnikatele díky útratám těchto nových obyvatel. V neposlední řadě, jeden obyvatel s trvalým pobytem na území města představuje cca 25 tisíc korun v rámci rozpočtového určení daní.

  5) Strategie soukromníka je pak obecně taková, že nejraději má co nejvíce bezproblémového a nenáročného nájemce (v Ostravě zejména lidé v důchodovém věku). Z nájmu který tento nájemník platí a v případě mnohých důchodců často k němu ještě přispívá stát, tak z tohoto nájmu se zaplatí pracovní síla firmy, údržba, správa a zbylý zisk jde (pokud jde zahraničního vlastníka) mimo město Ostrava. U města je to právě naopak. Krom bydlení pro starší a hendikepované, chce také přilákat rodiny s dětmi, kvalifikovanou pracovní sílu, studující mladé lidi atd. Všechny tyto skupiny mají různé nároky a proto uspokojit jejich poptávku je o dost náročnější. Pokud se to však povede pak nájem zůstává ve městě, město má další daňové příjmy protože například jedna čtyřčlenná rodina znamená cca 100 tisíc Kč do rozpočtu z rozpočtového určení daní, tito lidé pak vytváří větší poptávku po službách atd. atd.

  Vše co jsem napsal prosím brát jako obecné principy o kterých dál lze hovořit hodiny a hodiny. Zejména je tato diskuse zajímavá když ji má člověk celou zarámovanou konkrétními čísly. Proto se taky tento rok, poprvé v porevolučních dějinách MOaP, chystáme vydat bytovou ročenku která v číslech přenese co se děje v majetku který je nám svěřen, majetek v hodnotě miliard Kč je myslím toho hoden. Věřím, že pak bude diskuse mnohem záživnější. A pokud by někoho zajímaly čísla již nyní, zde link na video ze zastupitelstva MOaP v tomto roce kde hovořím o vývoji v roce 2020 a celé dekádě 2010-2020.

  https://youtu.be/5ZmB0lHpizQ?t=4941

  https://www.msstavby.cz/vyvoj-hospodareni-bytove-spravy-moap-19-02-2021/

  Závěrem sem dám čísla pro nás nejdůležitější.

  Změny počtu obyvatel mezi lety 2018 / 2021.

  Poruba = mínus 2294 obyvatel (z 65.908 na 63.614 obyv.)
  Jih = mínus 3059 obyvatel (z 105.417 na 102.358 obyv.)
  MOaP = plus 48 obyvatel (z 38.998 na 39.046 obyv.)

  Zdravím z dovolené, kterou trávím v Ostravě a přeji všem hezký pátek.

  Thumb up 26 Thumb down 3
 18. rom :

  Pane Witoszi, šáhněte si na nos. Vy chcete přilákat nové obyvatele do centra a dávat jim byty na ceny pod tržní nájem? Co jste udělali pro obyvatele Karoliny – je tady skoro 400 nových bytů, lidé s nadstandardními příjmy, desítky zahraničních rezidentů, top management nadnárodních firem atd. Co je pro ně odměnou – zničená dlažba, všude možně parkující auta, špína, kriminalita, bezdomovci, přemnožení potkani, veřejný prostor k zblití – nechalo se to zničit absolutním nezájmem a neschopností úředníků a městské policie!!! Toto je vizitka města – myslíte si, že ti lidé si to nechají pro sebe?

  Thumb up 28 Thumb down 13
 19. MM :

  David.Witosz: Děkuji pane Witoszi za obecné vysvětlení. Rozumím a chápu kam míříte. Pro mě osobně je ovšem nepochopitelní, jak může být nájem v takové novostavbě a na takovém místě okolo 200,- Kč za m2. Protože buďme upřímní, tam se stěhují lidé, kteří by jinak spláceli vysokou hypotéku. Takže příjmově nadstandardní. No a podle mého, tito lidé nemají požívat benefitů z nízkého nájmu, protože se na to skládáme všichni. Dokonce i ti nízkopříjmový. Podle mého a chápu, že mluvíte za MOaP si musí MMO nastavit podmínky a dát v novostavbách minimální cenu úměrně tomu, na koho cílím. Ona i cena 250,- Kč za m2 je úplně v pořádku, protože bydlím v novém a v centru. Stačí se podívat za kolik se pronajímají byty na Karolině a podobně. Běžný člověk tam stejně nepůjde a ti co na to mají, ať si to zaplatí, takové nemá smysl dotovat. Můj názor.

  Pěknou dovolenou.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 20. D-r :

  rom: Musím říct že po tom jak zmlátili toho starého pána, tak policajti jsou tady dost často. Hlavně ať to vydrží furt. S parkováním je to obrovský problém, lidí si rádi zaplatí stovku pokutu a vyjde jím to levněji než celodenní parkování v Karolíně. Ti pokuty by měli byt o hodně vyšší minimálně 500-700 korun, jinak tam ten bordel bude furt. Co se týče odpadu, na tolik lidí co tam furt se pohybují, nejsou na náměstí žádné koše na odpad. Jeden je vedle laviček, pořád plný, pořád bordel vedle něj. Pak velké koše až vedle Trojhalí, ti dětská na to kašlou a házejí to radši na zem, než se projdou těch 100 metrů. Tady už jsme zase u kvality obyvatelstva. Ale smysl v tom že tam má byt nějaký pěkný designový koš každých 10 metrů a za házení odpadu na zem by se měli dávat pokuty, jinak ten bordel tam bude furt.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 21. balde :

  D-r: ještě bych doplnil, že by u vjezdů do té pěší zóny měli instalovat zajížděcí sloupky jako na zámecké, abys se reguloval vjezd.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. petr :

  balde: a burani začnou parkovat před těmi sloupky, jako na Zámecké nebo Puchmajerově. Tady prostě musí být aktivní a viditelná městská policie, a hlavně se konečně musí přestat bát rozdávat botičky a odtahy…

  Thumb up 12 Thumb down 2
 23. D-r :

  balde: Navíc by tam měla být modrá zóna jako jinde v centru.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 24. David.Witosz :

  MM: Zdravím. Těžko můžou požívat benefitů z nízkého nájmu když je nájem soutěžen a ve finále, při celkem značném zájmu se vyšplhal nad 200 Kč/m2. Tuhle cenu určil tedy trh (soutěž byla pro všechny otevřena) a nelze tedy říci, že je to nízký nájem když se k výsledné ceně došlo soutěží.

  D-r: Zdravím. Apropo těch košů, v celém obvodu je 600+ košů. Minulý rok se nám víc jak stovka „ztratila“, škoda cca 200 tisíc. Košů je tedy cca jeden na 65 obyvatel a vyváží se 3* týdně. Minulý rok jsme koupili nový svozový vůz a ten se již nyní používá k posílení sběru odpadu, plus nově se chystá zavést koše na tříděný odpad. Tento rok se tedy vůz dostává do provozu a od příštího roku by měl být doplněn i novými koši na frekventovaných místech. Více ve videu.
  https://vimeo.com/504088433

  Balde: Rovněž zdravím. Jen pro informaci, zatímco Masarykovo náměstí je ve správě obvodu MOaP, okolí Karoliny je ve správě města. Toto nepíši jako výmluvu, jen pro lepší přehlednost který prostor má kdo ve správě.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 25. DRJPJR :

  David.Witosz: Dobrý den Davide, abych reagoval na konec vašeho příspěvku, co máme třeba my tady v diskuzi reálně udělat, aby se problémy na Karolině řešily ? Prim. Macura nebo např. p. Bajgarová jsou velmi aktivní na Twitteru a konkrétně ohledně NEúdržby na Karolině jim tam pár lidí již opakovaně psalo (a předpokládám, že na NK i chodí a vidí to), ale změna stále nikde.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 26. rom :

  David.Witosz:

  Pořád ty samé kecy, toto je město, toto je obvod atd. Ale chlubení tady je, ne? Jste snad v radě města, ne? Máte stejnou koalici, co chcete. Svým přístupem a neschopností ničíte život lidí, kteří platí vysoké daně a utrácí ve městě, místo toho se vytváříte příjemné podmínky pro sociální turistiku.

  Co se týká těch nájmů, ano, byla soutěž, štěstí přeje připraveným. Šlo tomu trochu zamezit i stavením minimálního nájmu třeba 20% pod trh.

  Jsou tady 2 projekty v centru – Střelniční a Janáčkova. Můžete udělat anonymizovanou tabulku – typ bytu, metry, výše nájmu, zaměstnání. Jen taková sociologická sonda. Jsou to specifické byty – centrum, novostavba – neřeším stávající bytový fond města.

  Ty nájmy mě až tak netrápí, pokud to budou lidé s přidanou hodnotou. Trápí mě ten přístup k rezidentům. Za pár let přijde regenerace sídliště Karolina – ještě chvíli počkat, až se to vše dojebe.

  Thumb up 12 Thumb down 11
 27. MM :

  David.Witosz: Logicky, když je cena od 140,- Kč, tak pak je okolo dvouset. Má se dát cena od 200,- Kč a pak by to šlo výš. Platit za novostavbu v centru třetího největšího města 10.000,- měsíčně je prostě málo. Stačí se podívat za kolik pronajímá Heimsteiden. To je celé. Nejsem závistivec, bydlím ve vlastním a platím hypotéku. Jen říkám, že mít 2+KK za tyto peníze je pro město zbytečný luxus. Každá koruna se hodí, může se pak investovat do údržby.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 28. D-r :

  David.Witosz: Takže příští rok už bordel zmizí:-))). Jé to taková typická odpověď politika: vydržte, bude líp;-). O parkování ani zmínka.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 29. Chlupatýj J. :

  kdy bude dostavĕn komunitní dům v řepištích? Dĕkuji

  Thumb up 2 Thumb down 2
 30. David.Witosz :

  Dámy a pánové. Přišel jsem zde odpovídat na téma „Bytový dům Janáčkova“. Končí to tak, že se tady rozebírá dlažba, parkování, komunitní dům. Rád si o těchto tématech popovídám, ale nyní je to to offtopic a navíc, nejsem mesiáš ;)

  Na radnici jsme 2 a půl roku. Řeší se leta, co léta, desítky let zanedbané údržby. To vše znamená x let zanedbání a taky mnohonásobně větší prostředky na nápravu nynějšího stavu. Nejsme pan Tau a prostředky jsou OMEZENÉ.

  rom: Nikde se nevymlouváme, přímo píšu že informuji. Tedy Váš příspěvek je spíše podpásovka než námět do diskuse.

  Šel jsem do politiky něco změnit a poslední 2 půl roku na tom pracujeme. Co se týče odpadu, vidíte že se na to někam hýbe. Co se týče parkování, v centru města se plánuje-začína stavět 3 parkovací domy v hodnotě přesahující miliardu korun. Pokud tohle není progres, tak nevím co proges v dané problematice je.

  To co se léta zanadbávalo, se nyní řeší. Pokud někdo očekával mesiáše, co léta zanedbáno vyřeší mávnutím kouzelného proutku, tek se obávám, že mu realita sděluje, že má smůlu. Svět takto nefunguje.

  Jsem inženýr a tak přistupuji k problematice věcně. Možná by bylo fajn se zamyslet kdo dovedl centrum města do takového to stavu a nepeskovat ty , kteří se nyní snaží s tím něco dělat.

  Každopádně dík za podnětnou diskusi a hezký pátek, víkend.

  Thumb up 23 Thumb down 5
 31. D-r :

  David.Witosz: Tady ale není problém s nedostatkem parkovacích míst. Toho co je pod Karolínou úplně stačí. Problém spočívá v tom že lidi za to parkování nechcou platit.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 32. Crazym :

  David.Witosz: Ale to mě zaujalo, opravdu má MOaP neobsazeno přes 20% bytů co spravuje? A není to málo Antone Pavloviči :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 33. David.Witosz :

  Crazym: Zdravím. A bylo to ještě horší. V roce 2010 bylo volných 214 bytů, v roce 2015 už 404 neobsazených bytů. Pronajatá plocha klesla z 1.078 tisíc m2 ročně na 822 tisíc m2 ročně.

  Ty leta zanedbávání nyní pracně dotahujeme. Vše je v číslech zde v příloze-linku. Již jsem dával výše.

  https://www.msstavby.cz/vyvoj-hospodareni-bytove-spravy-moap-19-02-2021/

  Zde materiál a jeho projednání na zastupitelstvu.

  https://youtu.be/5ZmB0lHpizQ?t=4941

  V tomto volebním období jsme si dali za cíl přiblížit se stovce bytů vrácených zpět na trh. Polovinu bychom měli (tento rok se vrátíme z 350 pod 300 neobsazených bytů) a budeme dál pokračovat.

  Přeji Všem hezkou neděli.

  Thumb up 18 Thumb down 3
 34. rom :

  David.Witosz:

  jaká prosím podpásovka – květináče na náměstí jste veřejně prezentoval jako velký osobní úspěch, navrhoval jsem vám podobný počin u Karoliny, dokonce jsem nabízel symbolickou finanční spoluúčast, upozorňoval jsem vás na nevyužité sloupky válející se na parkovišti v křoví na Černé louce. Výsledek – nic? Hlavně že rezidenti!!! Ale asi ne ti praví, co žijí v bytech za podhodnocený nájem, není to sídliště atd. Jsou to ti, co se zadlužili na dlouhé roky nebo ti, kteří platí vysoké nájemné odpovídající prémiové lokalitě v centru metropole!!!

  Thumb up 6 Thumb down 9
 35. daz :

  Když už jsme u těch bytovek, neví někdo, jak to vypadá s Lauby? Poslední info jsem četl, že se má v dubnu začít, je skoro srpen a je tam mrtvo.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 36. padickos :

  daz: Ano, dokonce tam roste mini prales. https://imgur.com/a/YwD5zTj

  Thumb up 7 Thumb down 2
 37. Crazym :

  padickos: Hele když to ještě chvíli vydrží, zaroste to a chytí se toho nějací zelení pomatenci a třeba budeme mít v centru další „park“ :D

  Thumb up 3 Thumb down 11
 38. Jana :

  Crazym: Já chci taky park a pana inženýra Witosze, který parádně zvládá rožky různých náměstí – rožek Prokešova náměstí, rožek Masarykova náměstí apod. Ale vážně. Já když se procházím Moravskou Ostravou, tak pouze kroutím hlavou. Ostrava má jedno z nejzanedbanějších center v České republice!!!

  Thumb up 8 Thumb down 24
 39. David.Witosz :

  Crazym: padickos: daz: Zdravím.
  Vypadá to takto. Staveniště předáno, prvně kopli. hezký pátek všem.

  https://imgur.com/a/vVMBY4e

  Thumb up 10 Thumb down 1
 40. vojta :

  David.Witosz: TOP! Díky za info.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 41. Loprais58 :

  Už se na Laubech dělá 😀

  Thumb up 2 Thumb down 0
 42. Ambry :

  Zdravím- tak teď ještě parkovací dům Fifejdy. Jak to vypadá se zahájením. Zatím nic auta parkujo dál. Díky za info.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. David.Witosz :

  Ambry: Zdravím. První vítězná firma ze soutěže odstoupila, odmítla podepsat smlouvu. Byla tedy oslovena druhá v pořadí, také odstoupila od možnosti podepsat smlouvu. Nyní tedy oslovíme třetí firmu v pořadí.

  Specifické okolnosti této stavební sezóny zapříčinily, že tento jev aneb odstoupení od podpisu smlouvy, není nic výjimečného.

  Je možné, že i třetí v pořadí odmítne podepsat. Uvidíme.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 44. rom :

  na straně pronajímatele uzavřít na základě výsledků výběrového řízení dle “Všeobecných podmínek pro uzavírání nájemních smluv k bytům v níže vymezených bytových domech, ve vlastnictví statutárního města Ostravy, nesvěřených městským obvodům č. 1/2020”, schválených Radou města Ostravy dne 13. 10. 2020, nájemní smlouvy na pronájem bytů v intenci těchto podmínek, a to v bytovém domě č. p. 3392, který je součástí pozemku parc. č. 1931/1, ve vlastnictví statutárního města Ostravy, a části pozemku parc. č. 1928/1, ve vlastnictví statutárního města Ostravy, svěřeného městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, dle přílohy č. 1 vše v k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava, a to na dobu určitou od 2. 8. 2021 do 1. 8. 2022 s prolongací, s níže uvedenými žadateli a výší nájemného za m2 započitatelné podlahové plochy bytu
  Byt č. 8 (B3) o velikosti 2+kk xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx rok narození xxxx, trvale bytem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx s výší nájemného 135,- Kč/m2 započitatelné podlahové plochy bytu/měsíc
  Byt č. 13 (A4) o velikosti 2+kk xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx rok narození xxxxxx, trvale bytem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx s výší nájemného 155,- Kč/m2 započitatelné podlahové plochy bytu/měsíc
  Byt č. 14 (B4) o velikosti 2+kk xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx rok narození xxxxx, trvale bytem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx s výší nájemného 165,- Kč/m2 započitatelné podlahové plochy bytu/měsíc
  dle důvodové zprávy a přílohy č. 2/1 – 2/3 předloženého materiálu

  Thumb up 0 Thumb down 2
 45. Crazym :

  Tak to mě dostalo, chápu, že to je obálkovou metodou a že se to vyšplhá o dost více ale to si dělají srandu s tou minimální cenou ne? https://nemovitostimoap.cz/nemovitosti/byty-pronajem/janackova-3392-17-byt-c-21-velikost-2-0-50-17-m-2/?
  Ale co mě celkem překvapilo a nikdy jsem nad tím nepřemýšlel je ta dispozice. https://nemovitostimoap.cz/data/images/pages/janackova-17-byt-c.-21.jpg
  Mám rád a oceňuji když je odděleno wc od koupelny a kvituji tam i samostatnou šatnu ale ty místnosti vypadají, že jsou široké tak 2,5 metru, obývák možná o trochu více. V téhle nudli s kuchyňskou linkou bych fakt bydlet nechtěl https://nemovitostimoap.cz/data/images/pages/img-20230330-103446.jpg
  Podle všeho je to tenhe byt https://screenshot.cz/E2M0R/ Nemáte někdo info nebo rovnou půdorysy těch ostatních bytů, zajímalo by mě jestli jsou na tom taky tak děsně nebo to je spíš byt určený jako satrovací pro jednoho maximálně dva mladé a ten maximální počet osob je tam jen pro formu :-)
  Přitom tak atraktivní místo…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 46. Jana :

  Crazym: Tak jistě. S byty na Chelčického to srovnávat nemůžeme, ale je jiná doba. Ale v situaci, kdy nejen v Ostravě služby váznou, jsou vetší byty obrovskou zátěží.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 47. Marthin :

  Mohu se zeptat, proč město nevyužívá u svých nových domů možnost vrstvení funkcí? Proč nemá tento dům ani malý parter pro komerční využití? Četl jsem, že mezi nájemci je zájem právě o co nejmenší provozovny. Dělalo si město analýzu, o jak velké provozovny je zájem? Nemáte obavy, že nový blok domů bude „mrtvý“, pokud zde nebudou kromě bytů i komerční prostory/ve vyšších patrech kanceláře? Z jakého důvodu mají být domy v centru jen jednoúčelové?
  David Sim v knize „Soft City (Pří)jemné město“ zmiňuje, že i s hloubkou komerčního prostoru 25-60 cm jsou ve světě domy s komerčními provozovnami. Jako druhou nejmenší možnost pak zmiňuje provozovny s hloubkou 1,2 m.

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.