Prodejna smíšeného zboží – Lidl

Na místě bývalého obchodního centra Odra v Ostravě-Výškovicích vyroste prodejna Lidl.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Adam (ten hodný) :

  Další má být někde v Přívozu …. někde na Hlučínské. Ale možná to je jen fáma, čas ukáže

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. aldik :

  Z toho popisu to chápu tak, jak kdyby parkoviště mělo být pod prodejnou. Že by aspon trochu dostali rozum a změnili plány? Otázkou je, co se pak stane s Hruškou vedle. Že vedle Lidlu nepřežije je snad každému jasné, včetně pana Hruzíka, proto tam ten Lidl nechtěl :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Hans :

  parkoviště pod lidlem :o tomu fandím

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Hrdý Ostravák :

  Hruzikova Hruška je ostudou tohoto kraje již drahných 30 let. Snad ten postsocialistický hnus už nebude mít dlouhou budoucnost.

  Thumb up 8 Thumb down 21
 5. Dr Kohn :

  Hrdý Ostravák: Jediné co má Hruška dobré, je pečivo. Jinak je to hrůza a děs. A vnější vzhled obchodů…. to je ještě horší.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 6. Rdm :

  Dr Kohn: by mě zajímalo jaký rozdíl je třeba v Coca-Cole z Hrušky a z Albertu :) Každý z řetězců má své pro a proti, Hruška na tom není o nic hůře než třeba Penny, samozřejmě záleží pro co jste přišli, třeba „ostře sledované maso“ v Albertu je taky věčně zkažené.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 7. aldik :

  Hruška jen na pečivo (as to ještě musíte přijít ráno, nebo brzo závozu), nebo jako taková nouzovka když něco doma chybí a je to nejbližší obchod. Ten řetězec má spoustu prodejen zaseknutých v čase, nic extra.. jen prostě na pečivo a nouzovka. I když některé prodejny vypadají lépe (třeba nová velká Hruška v Klimkovicích, Bílovci.. atd., možná že stojí za prd jen ty malé v Ostravě).

  A na maso v Albertu nešahejte, třeba zrovna v tom Výškovickém se teplotní řetězec poctivě dodržuje a nevím že by si někdo stěžoval na maso (jednou za čas se někdo najde, bůh ví kde ho ale on skladoval :D)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. davidb :

  aldik:
  Na druhou stranu vůbec nemá rozpékané pečivo, jako je to ve většině jiných řetězců.
  Hodně u Hrušky závisí na vedoucí prodejny. Máme ve městě dvě Hrušky a každá je trošku jiná. Záleží jak a co objednávají.
  Na každodenní nákupy v pohodě.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. Rdm :

  aldik: vy se na to díváte z pohledu designu, ale z pohledu sortimentu má Hruška většinu toho co ostatní obchody, alespoň co se baleného zboží týče. Můžeme se bavit o tom, že je tam třeba problém se zeleninou nebo pultovým prodejem, ale to taky záleží, protože každá Hruška je svým způsobem unikát :)

  Albert převáží maso mezi prodejnami, nejhorší je pak to, kde vidíte strhané nálepky z akce, to je maso, které bylo v některé z prodejen v akci a to neprodané převezli jinam. To převážení, ale i skladování celkově to maso znovu zabíjí. Že jste neviděl nikoho si na maso stěžovat, vy tam pracujete? Já si třeba nestěžoval proto, že nemám ve zvyku brát účtenky (teď už s aplikací nemusím :) a hlavně, že jsem neměl nikdy chuť běžet na prodejnu a hádat se tam s manažerem, který by se stejně pak jen otřepal, maso omyl a znovu prodal…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. O. :

  Rdm: Mozna kupujete kazdy den Coca-Colu, tak tam fakt rozdil neni. Nekdo zas pravidelne kupujte ovoce, zeleninu, a to je v Hrusce velky spatny.
  A jestli staci, ze „Hruška na tom není o nic hůře než třeba Penny“, tak se nedivim, ze to tady tak vypada. Hruska zamrzla kvalitou i designem v devadesatkach, naprosto tragicky obchod. Stejne jako Penny.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. Rdm :

  O.: možná kdybyste byl pozornější a hlavně si přečetl můj poslední příspěvek, tak v něm píšu, že neposuzuji obchod podle designu a že se zeleninou a pultovým prodejem tam opravdu problém být může. Opakuji může, protože nekvalitní ovoce/zeleninu naleznete v každém obchodě a zároveň i v Hrušce narazíte na dobré kousky, je to prostě individuální. Nicméně je pravdou, že když jdu „po zelenině“, tak nejdu do Hrušky, ale i kvůli toho, že ten výběr je omezenější než jinde.

  Design je samozřejmě taky důležitý, ale v případě venkovního vzhledu obchodu ho určitě neřadím na první místo a v případě interiéru to není taková katastrofa, možná až na ty většinou původní komunistické podlahy :) Takže nevím proč pořád řešíte design, ostatně nedávná vizualizace OC v Novém Jičíně, kde bude Lidl, taky není žádná hitparáda.

  Myslím, že celý problém je v tom, že se Lidlu povedlo (a v tom mu tleskám) lidi přesvědčit, že je vrcholem kvality a nikde nic lepšího a levněji neseženete. Pak je samozřejmě všechno ostatní špatně…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. davidb :

  Rdm:
  Tak Lidl je obchod sám pro sebe.
  Tím, že ho vůbec nemám v dosahu, tak se tam stavuji jen sem tam, ale třeba tu Coca-Colu jsem tam nenašel.
  Mají tam některé zboží mně, naprosto neznámé.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. O. :

  Rdm: Ja Vam to neberu :) Respektuji, ze pro Vas neni design to nejdulezitejsi. Pro mne naopak patri k tem dulezitejsim aspektum. Kazdy na to mame jiny nazor a to je v poradku.

  S tim Lidlem s Vami souhlasim, nejakym zpusobem dokazal lidi nalakat. A pritom, jak je uvedeno o prispevek vyse, nemaji tam ani tu „blbou“ Coca-Colu. Asi staci, ze „Lidl je levny“ a lidi se tam muzou prehrabovat v lacinych suntech, asi taky pozustatek z devadesatek :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. jan blahut :

  Dobrý den všem.
  Vy se tady dohadujete jestli je lepší jeden obchod s rohlíky než druhý :-)))
  Radnice se holedbá jak myslí na občana,že mu zajistí stavbu dalšího obchodu s rohlíky.
  Režim co vše kolem dokola postavil,veškerou občanskou vybavenost byl velmi hanebný ..já vím..musí se na něj plivat.
  Ale vy magoři..vzpamatujte se…byl tam kulturní dům,knihovna,byla tam restaurace,byla tam spořitelna,holičství,květinářství,bufet s teplým jídlem..nevím na co jsem ještě zapomněl.
  A vy se necháváte oblbovat současným režimem,že myslí na občana :-)
  Poklonte se za každý kousek opraveného chodníku a řetš,kde mají lepší rohlík

  Thumb up 5 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.