OC Odra v roce 2018

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny aktuální informace o výstavbě Obchodní centra Odra v Ostravě-Výškovích.

Obyvatelé Ostravy-Výškovic i okolí se nejpozději v roce 2018 dočkají nového obchodního centra, které nahradí loni zbourané a již nevyhovující Obchodní centrum Odra.  „V těchto dnech konečně nabylo rozhodnutí o stavebním povolení právní moci,“ řekl ředitel správy majetku společnosti 3E Projekt Martin Výtisk. Právě 3E Projekt je investorem celé stavby.

OC Odra nebude kopírovat podobu a filozofii nových obchodních center v Ostravě. „Těší mne, že tato lokalita opět plnohodnotně ožije a zpřístupní občanům především služby a provozovny, které potřebují, například lékárnu, prodejnu potravin, kadeřnictví, květinářství či restauraci,“ vítá záměr společnosti starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

Původní projekt na stavbu Odry se v minulých letech změnil – z bezmála půlmiliardové investice je nyní polovina. „Ekonomika v Ostravě se změnila, původní velký projekt jsme přehodnotili, v současné době bychom nesehnali tolik zajímavých nájemců,“ uvedl Martin Výtisk.

Upozornil, že stavba nebude jednoduchá. „Budeme stavět na sídlišti, kde je mimo jiné trafostanice a také předávací teplovodní stanice – čekají nás jednání, jak a kdy tyto distribuční kanály budeme moci přeložit,“ uvedl Výtisk. Dodal, že podle současných odhadů by se mohli obyvatelé Výškovic a okolí dočkat otevření nového obchodního centra v roce 2018.

3E Projekt plánuje, že v centru umístní také svou vlastní restauraci. „Máme řetězec pivnic Šatlava, ale v Odře by měla být restaurace ještě na vyšší úrovni s kvalitní gastronomií a samozřejmě s naším pivem,“ dodal Martin Výtisk.

odra

odra

odra

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  „OC Odra nebude kopírovat podobu a filozofii nových obchodních center v Ostravě.“
  Ne že by bylo co kopírovat, možná s výjimkou Karoliny, ale má pravdu chlapec. Nic otřesnějšího v Ostravě zatím nestojí.
  Člověk se tak nějak podívá na ten kvádr na křivých sloupech, barevné čárky na fasádě a řekne, aha, Odra.
  I to logo muselo dát práce.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 2. Ubrblanec :

  Je super, že myslí i na ty, co přijedou vozem. Těch zakreslených 20 parkovacích míst určitě nebude ani zdaleka využito. A kdyby, tak naštěstí hned vedle je parkoviště, které zeje po celý rok prázdnotou…

  Thumb up 10 Thumb down 2
 3. jiří :

  no a kdy začne vystavba jinak pěkna budova aspon nemá stejnou barvu.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 4. O.O :

  Nebylo by lepsi dat tam parkovaci dum, plus par malych kramku v prizemi?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Ubrblanec:Nevím no, na prvním obrázku je vidět vjezd do garáží…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Pavel :

  martin [msstavby.cz]: asi jsem slepý, vjezd do garáží na prvním obrázku nevidím, pouze východ z podchodu (za černým sloupem s reklamou)

  Thumb up 0 Thumb down 4
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Asi ano. Co třeba pod nápisem parking? http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2016/08/ScreenShot2359-1.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 2
 8. rasta :

  1. NP objektu je počítáno s parkovacím prostorem o vel. 2940m2. Mimoúrovňové přesuny osob zajištěny travelátory a výtahy. Vjezd do parkingu je z obslužné komunikace na jihovýchodní straně objektu. Stačí se zeptat:)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Pavel :

  martin [msstavby.cz]: děkuji za upozornění. Vy budete z gruntu příjemný člověk, jen co je pravda…

  Thumb up 2 Thumb down 4
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Jsem velmi příjemný a společenský. Pokud chceš, můžeš se přesvědčit sám. Ale než spustím vlnu tvrzení o něčem, pořádně si přečtu a podívám se na materiál.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 11. Eva :

  Těším se až to bude. Dívám se přímo z kuchyně?. Eva.Moje děti by uvítaly KFC.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 12. Tino :

  Ta Hruška tomu nasazuje korunu. Z dalších nájemců tipuju galanterii, levné oděvy a podobné srandy :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Pamětník výstavby „staré ODRY“ :

  Radostně vítám lékárnu (v okolí jedna,u Kotvy dvě) dále prodejnu potravin, protože ta stávající (Hruška) už opravdu stávajícímu náporu nestačí. Rovněž kvituji přítomnost restaurace s ještě vyšší úrovní a s kvalitní gastronomií a otevírací dobou nejlépe non-stop. K pobavení mladé nepracující mládeži schází už jen herna a zastávárna, rovněž s provozem non-stop. Pokud by však byly pane řediteli správy majetku společnosti 3E Projekt nějaké problémy s financováním této stavby(určitě by byla hodnocena jako stavba roku) navrhuji zde postavit jiný kulturní stánek. Např. kostel či mešitu. Ale to rozhodnutí nechám až po volbách.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 14. Anna :

  Skvělý plán! Ale jen tak čirou náhodou neblíží se volby? To se to ovčanům slibuje,že? No posuďte sami:
  http://portal.cenia.cz/eiasea/download/RUlBX01TSzEyMzBfb3puYW1lbmlET0NfMS5wZGY/MSK1230_oznameni.pdf
  nebo
  https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/aktualne/chatrajici-odra-bude-zbourana
  nebo
  https://www.novinky.cz/vase-zpravy/moravskoslezsky-kraj/ostrava-mesto/4643-26929-prvni-vysledky-rekonstrukce-obchodniho-centra-v-ostrave-vyskovicich.html
  a spousta dalších slibů!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Eva :

  Mně ve Výškovicích chybí jiné obchody, např. KVALITNÍ řeznictví, pekárna , železářství (domácí potřeby),i pěkná malá kavárna.
  Ale hlavně ať se tam nedává název shopping center , ale pěkně česky OBCHODNÍ CENTRUM ! I když dle mého je i toto zbytečné. Úplně by stačil název ODRA.
  Už ať se s tím ale začne, protože chodit kolem a koukat tak dlouho na ten oplocený zanedbaný pozemek není vůbec příjemné.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Jp :

  Zrejme to po letech zabalili

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.