Přístřešek tram. zastávka Elektra

Po letech začal na tramvajové zastávce Elektra růst přístřešek.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Borekstavitel :

  Klasicky pidi pristresek na tak frekventovane zastavce…uz vidim jak se tam vsichni budou mackat kdyz bude prset. Hnus :)

  Thumb up 31 Thumb down 1
 2. rasta :

  Přesně takovýma vidlema bych hnal ty, kteří to nechali dojít do téhle podoby…

  Thumb up 30 Thumb down 0
 3. Balde :

  To je upe stejna zastavka jako jinde jen ji natreli na černo ???

  Thumb up 20 Thumb down 0
 4. Cyril :

  Vypadá na první pohled jakoby vzešla ze soutěže…

  Thumb up 2 Thumb down 4
 5. Marek :

  Diletanti!!! Ta původní bylo mnohem lepší, kapacitnější a hlavně nebyla bariérou…

  Thumb up 25 Thumb down 0
 6. Moon :

  Dost mi to připomíná ten přístřešek z původní vizualizace, o kterém prohlásili, že centrum města si zaslouží důstojnější vzhled. Pak skoro 2 roky vymýšleli nový a tohle je výsledek? :D To je vážně smutné

  Thumb up 31 Thumb down 0
 7. Pavel :

  To je evidentně součást velkorysého konceptu úprav prostor před Domem umění a renovace pěší zóny na Umělecké ulici. Bude to navíc ekonomicky výhodné, bo město vydělá na pronájmu dalšího reklamního prostoru, který u původního přístřešku nemělo. Proč ta pozitiva nechce nikdo vidět? :-)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Pavel :

  A pro zajímavost, co jde leckde jinde:
  https://www.intelligenttransport.com/transport-news/20437/st-peters-square-tram-stop-MANCHESTER/
  https://www.broxap.com/case-studies/centro-BIRMINGHAM-tram-stops/
  https://www.molon.de/galleries/Germany/DRESDEN/Prager/img.php?pic=9
  https://railgallery.wongm.com/albums/ADELAIDE-trams/E112_7725.jpg
  https://www.archdaily.com/1809/tram-stop-in-ALICANTE-subarquitectura/500ecc2f28ba0d0cc7000599-tram-stop-in-alicante-subarquitectura-image
  http://yarratrams.com.au/using-trams/accessible-journeys/using-accessible-stops/print.aspx
  http://www.galinsky.com/buildings/bohl/index.htm

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. Pavel :

  Opravuju a omlouvám se:
  https://www.molon.de/galleries/Germany/Dresden/Prager/img.php?pic=9

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. rom :

  přístřešek hodný třetího tisíciletí, toto jsou slova primátora
  původní varianta asi měla být jiná, ale zjistili, že je drahá – to tedy rychle )
  zajímalo by mě kolik bylo vyhozeno peněz za původní myšlenku, kterou nahradila tato unifikace

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. D-r :

  ubožáctví

  Thumb up 13 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Moon: ano, meli velke oci. ze se jim stary pristresek z projektu z 2008 nezdal, kdyz jsme o 10 let jinde, na tom neni nic spatneho (byt Nadrazni podle toho opravit se nezdrahali). ale nez se vyprsim do medii s tim, jak to bude super adekvatni 21. stoleti, tak bych si za tim bud mel stat, anebo mel mit zjistene, co to bude stat.

  Nasledne zjistili, ze to bude stat 3,5 milionu a couvli. Pokud mam spravne/kompletni informace, tenhle (neboli verze 19. stoleti – sklo+ocel) stal 750.000..

  Je otazka, jestli opravdu mmcite je jedina spolecnost, ktera umi na svete delat „chytre“ zastavky (se na mne nezlobte, ale z pohledu programatora nejsou USB porty na dobijeni nic chytreho a delat pripojku na wifi primo na zastavce, kdyz jednotky metru vedle je infocentrum, mi prijde taky trosku ujete. a o nejake displaye, kde by jiste behala akorat reklama, ja osobne treba zajem nemam). Mame tady VSB, same inovacni centrum, inkubator, ale zastavku radsi nakonec udelame takovouhle..

  Mozna budu prechytracely, ale za ty dva roky to klidne na objednavku mohla vyvinout VSB a studenti by se alespon neco naucili. Ale to bych chtel moc. A je fakt, ze nevim, co by to stalo, pokud ale vic nez 3,5m od mmcite, pak je to asi dobra cena.

  Thumb up 17 Thumb down 0
 13. robert :

  Za mě ten design nevypadá špatně, ale průser bude, jestli ta zadní strana bude celá zasklená – zbytečná bariéra na dost nevhodném místě. Jsem dost zklamaný.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 14. Tomin :

  Tak nějak jsem opět naivně doufal, že tento přístřešek, který měl být „hodný třetího tisíciletí“ bude daleko odvážnější. Že se nad tím někdo zamyslí a příjde na to, že i na druhé straně by mohl být přístřešek a zkusí navrhnout např. určité propojení obou přístřešků překlenutím tramvajoveho pásu obloukem s vyosenim obou přístřešků. Tak trochu tančící přístřešek. Místo toho vzniknul unifikovaný pidi přístřešek, který není ani omylem „hodný třetího tisíciletí“ a už vůbec ne jedné z nejfrekventovanejších zastávek v centru města. Vím, že moje představa byla značně nadnesená, ale proč si klást malé cíle. Už mě ta malost ostravských politiků začíná lézt na nervy. O kolik více by stála moje představa? Určitě ne o tolik, aby to městský rozpočet nějak pocítil, navic když se pořád chvástají přebytky. Zajímalo by mě, jestli si ti naši politici uvědomují, že tento přístřešek tam bude desítky, ne-li stovky let, tak proč nemohl povznést celý tento prostor na jinou úroveň. Kdy už konečně pochopí, že v detailech je síla a městským mobiliářem lze dát prostoru úplně jiný rozměr. Ach jo…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 15. Tomin :

  V době, kdy politici neustále mluví o synergii a bourání bariér si jednu krásnou bariéru postaví přímo do prostoru, kterým denně projdou stovky lidí. Už pomalu přestávám chápat uvažování těchto politiků.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Hihi :DD A co jste čekali? Umělecké dílo? :DD
  Tak hlavně, že tato velkokapacitní sériová sra*ka přetřená na šedo aby nedráždila svou původní modrou city estétů je kvalitně odvodněna :DD http://www.imagehosting.cz/?v=p31162yky.jpg přeci jen, ta střecha je obrovská a nutně to potřebuje (čti: zas tak levné to nemůže být) :DD Jo, a na tohle http://www.msstavby.cz/vitezny-navrh-umelecke-ulice-06-04-2017/ můžete zapomenout snílkové :DD

  Thumb up 5 Thumb down 4
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  mmch to tu vsichni opakujete a nejsem si jisty, ze vyrok byl o tretim tisicileti. vim o vyroku s 21. stoletim. to jen tak, aby se zas s nama nekdo nehadal, ze si vymyslime….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. PetrBD :

  Já jsem nic nečekal, takže zklamaný nejsem :-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 19. emmm :

  Vypadá to, že to bude stejný přístřešek, jako v Mariánských Horách, zast. Strmá.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Tomm :

  Je smutné že ty nejdůležitější zastávky jsou nejvíce odfláknuté, tramvajová a trolejbusová zastvávka na ostrava hl.n. ( i když zde je problematické technické řešení což se řešilo pod články k ní, ale stejně se člověk těžko smiřuje s tím že potencionální přestupní uzel byl takto udušen). Zastávka Ostrava svinov h.z. – která není nejhůř provedená ale jako přestupní uzel ve špičce je vražedná ( neuvěřitelně často pokažené pojízdné schody, a podobně),nedořešený prostor před mosty ( neříkejte že prostor kudy denně projdou tisíce lidí kteří jsou potencionální zákazníci je nevyužitelný a nikdo o něj nemá zájem, a místo něj je trafika s rohlíky a stánkový prodej sýrů). Náměstí republiky- vymalováno ( spíše vybarveno) doasfaltováno ( esteticky vyřezané pruhy po popraskaném litém asfaltu) a přestupní vazby 0, i když vede vedle výpadovka na fm a dvě železniční zastávky prakticky za rohem ( taky se to řešilo, pardon za OT). Přestupní uzel Karolina ( omlouvám se že ho tak nazývám ale přesně tím se stal, přestupuje se zde nejen ze směru hl.n. a hranečník ale přebral i roli od předchozího nám. republiky ( bezpečnost, rychlost přestupu…..)). Karolina má klasické zastřešení naprosto nedostatečné, nevyřešené přecházení ( kdo by čekal na zelenou když mu mezitím ujedou dva spoje) a přitom si zrovna karolina zasloužila řešení jako je plánované na hlubině, kompletní zastřešení a tím oddělení od IAD a další upravu, protože to není obyčejná zastávka ale uzel, kterým projde množství lidí, který má být nejen funkční ale i esteticky a umělecky hodnotný. a teďka Elektra – bráno jako brána do centra – významná ne tuctová zastávka kde čeká větší množství lidí na spoj… místo estetického a uměleckého přístřešku je zatarasený pohled na galerii klasickou ( pardon vlastně šedou) zastávkovou čekárnou patřící zcela někam jinam…. Jen tak dál… co překopem příště?

  Thumb up 13 Thumb down 0
 21. rasta :

  Crazym: ty jsi taky odvodněný :DD to je ztracené bednění pro betonové patky a jedna elektro chránička. … každopádně si tímto řešením nakáleli konšelé na vlastní hlavy..

  Thumb up 0 Thumb down 2
 22. Michal :

  Je to normální, obyčejný přístřešek, ale věčně nespokojení rozežranci se podle očekávání zase ozvali. Fakt byste potřebovali proliskat pomerančema v ručníku.

  Thumb up 1 Thumb down 35
 23. Adam Třetí :

  Prvně bych chtěl konstatovat, že za tohle nemůže až tak politická garnitura, jako spíš veřejné mínění ve vztahu k veřejnému prostoru v ČR, které se v politických rozhodnutích zrcadlí. Podívejte se třeba na Prahu. Když se po ní projdete, taky nenajdete žádné honosné či umělecky navržené přístřešky pro cestující MHD. A v centru, které je turistickým lákadlem, přístřešky v podstatě chybí úplně, protože by svou přítomností kazily pohled na to, co vynáší prachy, tj. památky. Proč? Protože MHD je přece „socka“, ne? Normální člověk (či „ne-socka“) přece jezdí autem, ne MHD. Proč vyhazovat třeba 3 miliony na nějaké socky? Neberou už socky dost? Lepší dát 300 milionů korun (tj. tolik, za kterých by se postavilo 100 luxusních přístřešků ;)) za 1 km dálnice, která se během roka změní v tankodrom, než udělat něco pro „socky“. Však ty socky tím jen jezdí otročit do práce, tak vo co go ;-DDDDD

  Thumb up 7 Thumb down 3
 24. davidb11 :

  Tomm:
  Když jsem viděl odkazy od Pavla výše, tak jsem si řekl, že ta Karolina mohla být taky vyřešena takto:
  http://yarratrams.com.au/using-trams/accessible-journeys/using-accessible-stops/print.aspx
  Bylo by to na přestup o dost bezpečnější a lepší. (myslím tím ostrůvek uprostřed).
  Ale to by jsme museli mít všechny tramvaje s dveřmi oboustranně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. skelet :

  Adam Třetí: dovolím si nesouhlasit. Ono to není o „sockách“, ale o zamrznutí některých lidí v letech osmdesátých. Prostě ten prostor něčím zaplátovat. Nicméně to se neodvíjí přímo od politiků, ti jsou správci/dozorci/objednatelé. Tím hlavním na kom to leží a padá jsou lidé, kteří jsou placeni za architektonický a urbanistický rozvoj daného města, či lokality.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 26. DavidX :

  A mohlo to být něco jako tohle:
  https://thebeautyoftransport.com/2017/05/24/the-unicorn-stable-piotrkowska-centrum-tram-station-lodz-poland/
  Jak napsal Tomin, přes celou cestu

  Thumb up 2 Thumb down 1
 27. Crazym :

  rasta: Nemám jak ti to ukázat, jinou fotku nemám, zvětši si to, jde tam trochu vidět ty šedé vývody, které byl napojeny na ty kolmé šachty a ty byly propojené spádem někam vlevo za tou hromadou kostek. Elektro by mě tedy nenapadlo :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. R. :

  “Ustupujeme od modrého designového provedení, prosklené části doplní elegantní kovová šeď,“ nastínil Břetislav Riger” https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/konecne-po-dvou-letech-budou-mit-lide-na-elektre-zase-strechu-nad-hlavou-20180314.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Tomas T. :

  Když se jednou vysoutěžil nějaký projekt, tak se měl také realizovat. Ty soutěže jsou opravdu vyhazování peněz, když se pak stejně udělá úplně něco jiného.
  A to sklo zezadu samozřejmě bude, už tam jsou na něj přichystané patky. Prostě toto je jedno velké zklamání, a ukázka že v Ostravě nejde udělat ani jeden přístřešek na tramvaj. Nevím čím jednodušším by jsme měli začít, když nejde ani to.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 30. Crazym :

  Tak zrovna se v TV ten slavný radní města pro dopravu chválí, že pořídili tramvaje Stadler (Švýcarsko) za cca 1,2 miliardy, takže nějaká zastávka je nezajímavý prd :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 31. aggu :

  Tomas T.: Popravdě řečeno, moc nechápu ten „povyk“. Budovaná zastávka je cajk, pochází od vcelku renomované české firmy, které bych klidně svěřil všechny lavičky a zastávky (a zábradlí) ve městě:
  https://www.mmcite.com/vyrobky#!zastavkove-pristresky/aureo
  Myslím, že se kolem toho zbytečně moc žvaní. A ti, kteří by měli mít mobiliář v centru a jinde ve městě na starosti, nedělají ani to (náš drahý ÚHA).
  Proč to trvalo tolik měsíců, aby si pak vybrali z „katalogu“ je mi „záhadou“ ;)
  PS: myslím, že čím méně nápadné a cool řešení tím líp. Extravagance je v téhle mini ulici už dost. Spíš by měli opravit tu kašnu. Ten kdo její zasypání nařídil je hrtsgwxld.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 32. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Chtěl jste říct z Polska.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Adamous :

  Na Ostravu predse dobryyy :)

  Thumb up 1 Thumb down 3
 34. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Mě to nemusíš objasňovat https://wwwstadlerrailcom-live-01e96f7.s3-eu-central-1.amazonaws.com/filer_public/99/37/99377f23-db4c-42d2-9bf8-9c56dcfc2ae8/tostr0417cz.pdf :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Patrik :

  No a co, že se dělá v Polsku? Pořád je to Stadler a jeho premiéra. Viděli jste nějaké fotky nebo záběry ze závodu a víte, kam všude jdou vozy vyrobené v Polsku? Je to kvalitou úplně někde jinde, než například KOS Krnov a jejich slavné vozy Vario, které jsou snad nejhorší tramvají nabízenou ve 21. století v Evropě.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 36. R. :

  Dle komentáře pana Rigera bych to tipoval na Mmcité Aureo se zadní stěnou z perforovaného plechu. Otevřená varianta Mmcité Regio je podstatné estetičtější a praktičtější, blížící se původnímu přístřešku co tam stál. A taky je tam méně co rozbít. Argument, že tam musí být stěna aby nepršelo/nefoukalo z boku je podle mě lichý. Vždyť tramvaj jezdí co pár minut a pokud si to někdo neumí načasovat, aby tam čekal minimálně méně, je to spíše jeho chyba. Já bych tam nejraději nedělal přístřešek žádný a udělat z toho krásnou promenádu k domu umění.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 37. Petr Veselý :

  Takovéhle přístřesky jsou opravdu na dvě věci – na nic a na houno. Vůbec nechrání před větrem a před děštěm jedině za předpokladu, že je bezvětří. Je vidět, že tohle nevrhnl někdo, kdo to v životě nemusel použít. Jako by nestačil ten paskvil na Hranečníku, tak se to musí dorazit u Elektry. A to umístění co nejdále od zastávky je taky skvělé, proč nemohl přístřešek zůstat na svém místě? Vždyť místa ta je dost.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 38. kdojekdo :

  37 komentářů u normálního přístřešku. Dost tupecké.

  Thumb up 0 Thumb down 20
 39. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: On by ten povyk nebyl takový, kdyby město nenaslibovalo něco, co teď nerealizuje.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 40. panakis :

  Kdo si kde ci jak se menujes. sam si tupecky! ta zastavka je dost na hovn.. a vsichni to vime… ty si vemeno co rado stoji v desti, ale to ty maminky s kocarkem a lidi vedle z banky neeeee… zaplat si svoje dane a pak nebrec ze ti prsi na kebuli… boze ty si vemeno.. ale i take se najde. ej veru najde…!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 41. G. :

  Něco tak tupého tam mohlo být už dávno. Rutinérský hnus, který zabíjí výhled k Domu umění a na celé prostranství mezi domy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 42. Ludek :

  Toto neni spatne, jako standart pro zastresene zastavky MHD v Ove, me by se to napr libilo misto te modre prisernosti na Karoline, ale Elektra jako vstup do centra mela mit neco lepsiho – byt v podobnem stylu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 43. PetrBD :

  A na protější straně nic nebude?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 44. jan :

  masakr toto, asi nejhorší věc o mmcite, přitom umií dělat dobře, nicméně toto je 100 let za opicema, kapacitně nedostatečné. Sory to tam měli dat zpět ten stary přístřešek. Myslim že USB pořeba není a wifi může jet z Ička. Dělají se tady horší věci než za komančů. Postu radnice nechápu, jede se jenom na peníze, na zbytek se sere. Takže tady nikdy nic pořádného nevznikne. Polaci nás přejíždějí naprosto neuvěřitelným způsobem. Ostuda tohleto.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 45. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: takovy koment tu myslim jeste nebyl.
  trosku bysis mel dat bacha na to, co pises. to je jedna vec.

  tady byly nejake sliby a pouzivaly se jako argument, proc tam lidi 2 roky nemaji pristresek. a vysledkem je nakonec neco uplne jineho smerem k horsimu. ze to oznacis za „rozezranost“, je tvoje vec. az neco takoveho provede nekdo tobe (treba remeslnik doma), chcu videt, jak se na nej spokojene usmejes a podekujes.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 46. Aleš K. :

  Zaujal mě ten poslední odkaz Pavla: dlouhý přístřešek včetně stánků s občerstvením či novinami. Něco podobného je ve Vídni – na některých zastávkách v centru jsou i stánky s občerstvením a malé kulaté stolky, kde se na stojáka dá to jídlo sníst. U Elektry by na to byl i prostor.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. Dříč :

  Tyto přístřešky jsou dnes v Ostravě nově montovány jaké typizované.
  https://www.mmcite.com/vyrobky#!zastavkove-pristresky/aureo

  Čili kdysi se montovaly obloukové, dnes jsou pro změnu rovné.
  Obojí prakticky nepoužitelné.

  Pokud tohle radní měli v plánu od začátku, pravda, nemuseli kolem toho dělat takové směšné a smutné divadlo :(

  Thumb up 1 Thumb down 1
 48. Crazym :

  Bude průchozí!!! To bylo strachu z bariér. http://www.imagehosting.cz/?v=2803201868.jpg Jen bohužel moc nezakryje :DD
  To komplikované zázemí jsem nepochopil, nevidím nic co by svítilo či potřebovalo elektřinu ani odvody vody http://www.imagehosting.cz/?v=280320oio.jpg Ale třeba je to nějak schované v těch krajních a prostřední nožce, netuším, nedostanu se zatím k tomu.
  A zde je vidět kam to zázemí bylo svedeno http://www.imagehosting.cz/?v=280320ege.jpg tak třeba tam je vlez do podzemního kolektoru a já jsem mimo :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. thvari :

  Kdyby vsechny zastavky byly takto sede a ne modre, byl by to pro celou Ostravu esteticky posun vpred.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 50. Rdm :

  thvari: prý se mají všechny přemalovat

  Thumb up 0 Thumb down 0
 51. aggu :

  Rdm: Kdo na to šáhne štětcem s hnusnou modrou ostravskou, tomu do roka a do dne upadne ruka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. Rdm :

  aggu: jako všechny modré zastávky se mají přemalovat na tu šedou :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. Crazym :

  Tak přístřešek funguje, vypadá jak vypadá, brzy bude vypadat jinak soudě podle už teď spousty nastrkaných odpadků mezi šprušle sedaček ale holt lidi jsou takoví :-(
  http://www.imagehosting.cz/?v=040420bdb.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=0404201869.jpg
  Jen jsem opravdu nepochopit do nadimenzování zázemí http://www.imagehosting.cz/?v=p31162yky.jpg pokud bylo určeno jen pro uzemnění či co a protože tomu nerozumím uvítal bych kdyby mi to někdo osvětlil. Z toho co tam je http://www.imagehosting.cz/?v=040420usu.jpg jsem fakt mimo :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 54. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Je to normální dešťová kanalizace. Vnitřkem nohy je veden okapový svod. U některých starších přístřešků je možno si vzadu povšimnout vývodu těsně nad zemí. Tady bylo provedeno napojení na kanalizaci.

  https://www.google.cz/maps/@49.8457728,18.2802705,3a,16y,1.09h,76.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUlnuPSZmP9VdqsH7DpZrTw!2e0!7i13312!8i6656

  Thumb up 1 Thumb down 0
 55. Hynek [msstavby.cz] :

  moravskoslezsky.denik.cz: „OBRAZEM: Přístřešek u Elektry už slouží lidem“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 56. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: 3,5 milionu se jim zdálo hodně a to že zastávka Hlubina bude stát přes 100 mega nevadí? Divné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 57. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Zastávka u Elektry je v pohodě, subtilní konstrukce, decentní barva. Takhle by měla vypadat každá v Ostravě. USB mají děcka doma v pokojíčku. LCD panely taky.
  Srovnávat Elektru a Hlubinu asi moc nejde, že? ;) Pokud teda u Elektry není nějaký podzemní podchod, o kterém nevím.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 58. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Tady jde o to že u jedné zastávky je 3,5 mega moc a u jiné se klidně vysolí 100 mega bez mrknutí oka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 59. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Nevím teda kolik se okolo Hlubiny zatím vysolilo, ale ještě jednou, obě zastávky jsou zcela neporovnatelné. Debata kolik tady a o kolik tam nemá smysl.
  Mimochodem, oranžoví radní z Jihu kdysi tvrdili, že rekonstrukce jedné zastávky u kostela v Hrabůvce nebo Poklikliniky (tedy něco podobného jako je u Hlubiny, akorát bez zastřešení) přijde bratru na cca miliónů padesát.
  O tom co za katastrofu za těch 50 míčů v Hrabůvce vzniklo je samozřejmě zbytečné se bavit. O tom, že obě zastávky (Hlubina i DOV) by už dávno měly vstoupit do 21. století taky. Městský prostor u jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Česku vypadá jako zastávka na kraji vesnice, kde právě zrušili poslední hospodu.
  Rykala na nový dyzajn ostravských zastávek (ten u Hlubiny nebo rondelu v Hrabůvce) říkal, že jakože dobrý, a Vltavský jakože to zvyšuje archytektonickou úroveň města… Ale já si nejsem až tak úplně jistý… Nemělo by se s tím, přece jenom, něco udělat? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 60. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Jeden o voze a druhý o koze. Tohle nemá cenu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 61. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: no ale dyt srovnavas neco, co srovnavat nejde.

  ostatne kdo vi, jak to s tou hlubinou nakonec dopadne. ja zaslechl brabce stebetat, ze ta kofola neni nakonec tak horka, coz je docela zasadni vec (ale bez zaruky. jedna pani povidala)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 62. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Já neřeším zastávky, ale uvažování lidí. Ale to je jedno.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 63. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: tak visjak. jednak urcite to nebylo „bez mrknuti oka“ a druhak zastavka hlubina taky neni zadna periferie uz ted a jeste pokud tam chteji delat centralni parkoviste, tak to bude casem mnohem vytizenejsi.. nemyslim si, ze jsi vybral dobry priklad. ostatne velke mnozstvi turistu ma v pameti jen tuhle zastavku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 64. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Je to stejné, jeden o voze a druhý o koze. Je vidět že ani jeden vůbec nechápete o čem mluvím. Ale jak říkám, to je jedno.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 65. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: tak mozna jsi to blbe napsal, zas tolik informaci tam neni, o cem se teda bavis? nevzdavej to! :)

  se divis, ze nedaji 3,5mega za dve lavicky a pristresek v centru, ale za dve komplet zastresena nastupiste s opravenyma podchodama 100 mega ano (mmch ta castka je odkud?)..

  tzn pokud se bavis o cene, tak to srovnat proste nejde viz predchozi veta. anebo se bavis o lokalite a to taky neni jednoduche – jak rikam, do DOV proudi relativne hodne lidi uz ted a pokud bude parkoviste, je neco takoveho myslim na miste. navic se mozna shodnem, ze porad jeste zastavka elektra vzdy byla v o dost lepsim stavu, nez kdy byla zastavka hlubina…

  zadnou dalsi informaci z te narazky uz nevytriskam, fakt jsem se snazil.. :(

  Thumb up 3 Thumb down 0
 66. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Částka je od člověka co pracuje na projektu.
  Jde mi o uvažování lidí jak jsem psal výše.
  Jak to že je na Elektru nestandardní příliš drahý a naopak na hlubinu standardní moc obyčejný.
  Jak to že na zastávce která je vstupem do centra a nachází se poblíž galerie se plácne obyčejný přístřešek navíc když už tam dříve pěkný byl. (A kam zmizel?)
  Jak to že na zastávku která se využívá jen když je nějaká akce v DOV a bude se využívat pro přestup z auta na MHD se vyprojektuje brutál za nehorázné prachy za které mohly být trochu kulturnější zastávky v celém centru. (Navíc to ty přestupující bude prd zajímat jestli tam bude dvacet velkoplošných obrazovek nebo ne.)
  Jak to že na zastávce Stodolní není přístřešek o rok déle než na Elektře a nikomu to nevadí.
  Takže nalejeme balík do jednoho megalomanského projektu a všude jinde dáme žebřiňák.
  Tohle nechápu.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 67. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: jasne, no. ja vcera odpovidal na podobne dotazy a mam mysli zcela presnou odpoved: na nektere dotazy neni logickych odpovedi. :)

  kazdopad diky za osvetleni.

  //mmch hlubina se mi libi, hlavne ten stavajici stav je tristni.
  a elektru preziju, jen kolem toho nemuselo byt tolik tanecku a kecu. a oproti tomu puvodnimu pristresku to taky beru jako krok zpet, ale co se da delat. pat a mat.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.