RD Nýdek

Fotografie a popis novostavby rodinného domu v Nýdku.

Autor: b3 atelier | Marta Balážiková,Ondrej Balážik
Spolupráce: Katarzyna Bubik

Travnatý jižní svah pod hlavním hřebenem Slezských Beskyd s nejvyšší horou Čantoryjí. Hradba vzrostlého stromořadí na severní hranici pozemku, jedinečný panoramatický výhled otevírající se směrem na východ, jih a západ.
Dvorek, průjezd, stodola, venkovní pes a žádné ploty.
Pohledově betonová východní fasáda domu obrácená k sousedním pozemkům je trochu přísnější a nepřístupnější než ostatní, aby bylo jasno, přesto prolomena širokým vstupním otvorem s navrženými dřevěnými vraty.
Do údolí projevuje stavba svoji přívětivější modřínovým dřevem obloženou tvář. Modřínový strop terasy prochází skrze prosklenou stěnu do interiéru centrálního obytného prostoru a pak dál do všech místností.
Severní vstupní fasáda s krytým závětřím je zvoucí, ale sebevědomá, přístupná přes malý dvorek se skladem palivového dříví, umístěným při západní zdi garáže. Betonové lícové zdivo se zde prolíná s dřevěným obkladem tu fasády, tu stropu.
Garáž pro dvě auta tvoří samostatné křídlo objektu, umístěné na severní straně pozemku v blízkosti veřejné komunikace kolmo na hmotu obytného domu.
V krytém prostoru mezi garáží a domem je umístěna venkovní kuchyně s letním posezením.
Střecha i střešní svody jsou o něco masívnější, než bylo původně zamýšleno. Dali jsme si říct od místních mistrů, co znají zdejší zimy.

zdroj + celý článek: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.