Přístřešek na Elektře stále není

Stále nekončící příběh o tom, kdy konečně bude na tramvajové zastávce Elektra přístřešek.

Měl být hezčí než ten starý. Designový, vybavený moderními technologiemi, třeba USB vstupy. Jenže není žádný. Řeč je o přístřešku na zastávce u Elektry v centru Ostravy. Původní nechalo město odstranit při loňské rekonstrukci Nádražní ulice.  Radní Ostravy slibovali, že se vyplatí počkat. „Přístřešek by měl stát na svém místě nejpozději do června. Budeme se ale snažit proces co nejvíce urychlit,“ tvrdil začátkem roku primátor Tomáš Macura. Jenže je červenec a přístřešek nikde. Investiční náměstek primátora Břetislav Riger říká, že situace ho mrzí.

„Mysleli jsme to dobře, ale netušili, jak komplikované to bude. Původní přístřešek jsme vrátit nemohli, protože jsou tam nové inženýrské sítě a on se tam nevešel,“ řekl Riger s tím, že teď už je sice konstrukce přístřešku hotová, ale město ji zatím k Elektře postavit nemůže. Důvod? Porucha plynovodu.

„Na místě se chystá kopat plynárenská firma, aby odstranila závadu na potrubí. Podle toho, co vím, to potrvá přinejmenším do konce prázdnin, takže přístřešek budeme moci k Elektře umístit nejdříve v září,“ nastínil Riger. „Zatím tam nechám umístit aspoň lavičky,“ doplnil náměstek.

zdroj text: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Garaznik :

  A to Macura tvrdil, ze se tam ted nejmene 10 let nebube muset kopat…taky me zajima, jak dlouho vydrzi ten zvlneny asfalt mezi kolejema.

  Thumb up 17 Thumb down 0
 2. Technik :

  Na 100horní zastávce také není přístřešek a všichni žijeme, ale každopádně pro komfort cestujících by tam tedy měl být.
  Nicméně je tu jedna otázka: Chceme přístřešek hned a okamžitě, takže dáme typizovaný z Karoliny a nebo „něco extra“, protože „je to přece Elektra“? :-D
  Na jeden takový „extra“ přístřešek musela díky řvoucím kritikům nejdříve vzniknout architektonická soutěž, podléhající výběru (veřejností, samosprávou – týdny). Tu však teprve nedávno vyhrál se svým patvarem „nějaký blázen“. Tento většinou „chorý výmysl“ nějakého architekta musí po technické stránce existenčnosti zpracovat inženýr, neboť tramvajové přístřešky jak známo nejsou „levitující věci“ v představivosti jediného kresliče, ale musejí mít svou reálnou nosnou konstrukci a základ v zemi. Pro kopnutí do země potřebujete souhlasy síťařů (další měsíc) a konečně schválení stavebního úřadu (termíny budou i zde jak znáo dlouhé…) Teprve pokud má vše razítko, může někdo tento jinde nepoužitelný atyp začít vyrábět… a protože chceme transparentnost a ne výběr soukromé firmy jednoho nejmenovaného zastupitele, kde máme samotné výběrové řízení na dodavatele????
  Opravdu se chcete chovat jako kritici všeho úřednického a nepřemýšlet předtím trochu!?!?

  Thumb up 4 Thumb down 9
 3. Marián Kyral :

  > „Zatím tam nechám umístit aspoň lavičky,“ doplnil náměstek.

  Nic proti, ale to nešlo udělat dříve? To ty lavičky nebyly na skladě?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Rob :

  Počkejte, a co rekonstrukce ulice Umělecké? Kdy se mají začít práce? A bude tento přístřešek v harmonii s tímto vítězným návrhem? Nebo bude pak zase nahrazen?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Jaká porucha plynovodu? Vždyť se tam dělaly sítě úplně nové. Co to tam položili za plečku. Bylo to zavřené dva roky a rok na to to zase rozkopou? To snad není pravda.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  Technik: Ja k urednikobijcum nepatrim, ale nemeli se nad tim vsim, co jste napsal, spis zamyslet ti, kteri prohlaseni o terminu ucinili? Ti na to meli myslet v prvni rade! A az pak se muzete poustet do laickych diskutujicich.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Moon :

  Heh, ta jejich lavička, co tam šoupli, to je teda dílo… Obyčejná betonová lávka. Snad toto není ten jejich slavný nový mobiliář. :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Pomalu se to „zlepšuje“, lavičky přibývají, už jsou dvě na každé straně :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=p8135370.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p8135377.jpg
  Navrhuji akci typu guerilla spolku Krásná Ostrava na naměstí E. Beneše, ať tam mezi ty lavičky picnou nějaký ten reklamní restaurační slunečník a nějaké ty zelené květináčky a bude vytoužené „estetické zastřešení“ :DD Několik superestetických jich stojí u Zámecké kavárny, tak když se dva ztratí… :DD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Moon :

  Tak co, bude to někdy? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. thvari :

  Moon: Přístřešek zrušen, Nádražní opravena do podoby té nejsprostší silnice a před Domem umění rekonstrukce jak ze sídliště, a to urážím sídliště. Ideová studie v šuplíku. Ostravo, srdce rudé, zpečetěný osude.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Tak když budete hodné milé ovečky, tak v dubnu se budete mít kde schovat, už se na tom maká, teda zrovna jak jsem fotil se moc nemakalo ale důležité je, že už se začalo :DD http://www.imagehosting.cz/?v=0803201866.jpg Ostrava(k)!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Jsem ani netušil, jak komplikovaná stavba je a co vše potřebuje takový přístřešek pro čekající na MHD :-) http://www.imagehosting.cz/?v=p31162yky.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Crazym :

  „Budou to v podstatě dva spojené přístřešky. Ustupujeme od modrého designového provedení, prosklené části doplní elegantní kovová šeď,“ Moje zvědavost stoupá, po té co jsem si tohle dnes přečetl zde https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/konecne-po-dvou-letech-budou-mit-lide-na-elektre-zase-strechu-nad-hlavou-20180314.html přemýšlím co je „relativně standartní provedení zastávky“ Jestli tohle https://im.novinky.cz/mynews/307/43073-gallery1-col08.jpg jen natřené na šedo, tak se smíchy neudržím když si vzpomenu na starou zastávku https://www.ostravainfo.cz/images_firmy/336_1-palacelektra-jpg.jpeg :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. aggu :

  Crazym: Pokud to má dodávat mmcité, tak by to nemuselo dopadnout až tak zle. Ale v tom případě nechápu ty tanečky kolem.
  Každopádně by bylo dobré, aby si na městě, pro začátek, alespoň zjistili, co znamená slovní spojení „městský mobiliář“. A „pomalu“ s ním začali něco dělat. Pomalu, ať to nepřepálí, samozřejmě :-/
  Aby se pak třeba takový Rykala nechvástal, jak radikálně obvod pomohl zlepšit veřejný prostor na zastávce rondelu v Hrabůvce. A přitom tam stojí to, co tam stojí. Paznechti.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.