Komentáře

 1. Summerboy :

  Z tohoto místa mám takovou radost, že ji ani nedokážu vyjádřit. Je to tam super!

  Thumb up 3 Thumb down 1
 2. Jarda :

  Moc pěkné a příjemné prostředí,potvrzuji z vlastní zkušenosti.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Balde :

  a rozhodně se nenaplnily představy našich skeptiku, že kafe si tam bude moct koupit jen horních 10 000, to Julius Meinl u karoliny je drazsi

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Martin :

  Byli jsme se tam podívat: prostředí pěkné, křesla pohodlná, káva „chutná“ stejně jako kdekoliv jinde, takže si platíte hlavně za to prostředí. Dobrou zprávou je, že díky vysokým cenám tam nebývá plno :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Balde :

  no cenove mi to neprijde prahnane, a okolo 4 hodiny uz není kam sednout pomalu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  Martin: To mi moc jako dobrá zpráva teda nepřijde :-/. Každopádně já tam rád chodím, když mám ve všední den čas, a to prostředí stojí určitě za tu cenu. Neříkám, že některé nabízené věci bych neuvítal lacinější, ale celkově je to prostě lepší podnik, takže i vyšší ceny. Je také skvělé, že tam jsou opravdu velké prostory, takže kuřáci si s nekuřáky nevadí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Martin :

  Pokud by tato diskuze byla o kvalitě kávy, tak jsem rozhodně ochutnal lepší a nebylo to v nějakém luxusním podniku, ale v celkem obyčejné vídeňské kavárně. Pokud by měli stejně dobrou kávu, klidně bych si připlatil! Cenu ostatních nápojů a jídel už raději komentovat nebudu, i když chápu, že někteří žijí v „jiných relacích“ a mohou si leccos dovolit. Nakonec se zde vyplatí stolovat asi opravdu hlavně držitelům těch JaT slevových karet.. Jsme ale na webu o stavbách, proto bych komentoval hlavně stavební stránku.
  Líbí se mi, že oproti původní kavárně snížili počet míst, ale přidali gauče, které jsou pohodlnější (jako v Danielovi). Tímhle by se mohla inspirovat většina kaváren v Ostravě, které jsou obvykle malé a neútulné.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  Martin: Já jsem taky pil už lepší kávu. Ale je jasné, že někteří žijí v jiných relacích, já jim to přeju a jsem za to rád, že takový podnik v Ostravě je. Ty gauče jsou perfektní a celkově nižší počet míst tomu prostředí prospívá.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Kavárna Elektra nově jako Jet Set Kavárna Elektra.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Elektra byla top podnik, teď chce udávat styl ve městě Jet Set“ na denik.cz: http://goo.gl/ljWRsa

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Jen reklama, když jsem do diskuze napsal že je to jen reklama pro Buksu, tak to smazali a diskuzi pro jistotu zrušili. Ten pán, http://moravskoslezsky.denik.cz/autor/bretislav-lapisz-727.html bude jeden z těch „akčních“ novinářů. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: urcite, ja jen vzdycky doplnuju souvisejici clanky, na reklamu kaslu, kdybychom pred tim meli nejak klickovat, tak nenapisem ani carku, kazda stavba je svym zpusobem reklama na stavebnika/architekta/investora atd..

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Aby to nebyla reklama, tak na webu není prakticky nic….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Balde :

  skoda, jet set sama osobě byla super,

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Crazym :

  Tak to co se dnes začalo stavět u Elektry jako zahrádka, mě donutilo se stavit pro foťák :-) Zdálky se to nezdá ale zblízka od zastávky je to monstrum už teď a to není dodělané. Sotva zbylo místa na zákonných tuším 120 cm chodníku :-) Uvidíme výsledný efekt ale už teď mě nijak nenadchnul.
  http://anonymni.papricka.cz/crazym-vyzdobena-elektra/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Rýša :

  Tomu monstru se bude říkat zahrádka? To nestačilo před okna postavit pár stolů a stolků, které by ladily s Elektrou? To se fakt musí takhle sprasit?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: To bude nejspíš projektováno i jako ochranný bunkr pro buržousty popíjející kafe, před proletáři venku budujícími novou kanalizaci.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 18. Crazym :

  No každopádně se mi to zdá šíleně předimenzované, nejenom ty kovové konstrukce a i ty složené trámy mi připadaly jak na stavbu malého mostu :-) Uvidíme až to bude celé, doufám, že včil se budou ozývat různí estéti a památkáři co mi vykládali o zasahování do uliční čáry a buzerovali mě při snaze zateplit náš barák ve stejné zóně a to se jednalo o 10 cm, jde vidět, že za prachy lze povolit cokoliv. Holt nejsem J&T ani Buksa :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Možná toto. Reference 2014 http://www.poel.cz/reference
  Více se mi však zamlouvá decentnější návrh od Hrůši a spol. http://www.hrusa-atelierbrno.cz/interiery/jt-kavarna-elektra-ostrava/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Btw. že by šířka zbylého chodníku další ovastory…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Jj,přesně tohle jsem měl na mysli, pár stolů a stolků. nějaké zeleň a vypadalo by to decentně ( Hrůša ). Ovšem to monstrum přilepené k budově je příšerné. Opravdu v Ostravě chybí trochu víc myslet esteticky? Chudák Elektra. Ještě se zcela nevzpamatovala z „Mexica“ a zase tohle!!!
  Mimochodem, Martine, jak jste psal o pojmech, keré byste dal do spamu :-), tak dnes je nebudu jmenovat. neb jsem šel po dlouhé době „zadem“ – Divadlo loutek – Nová Karolina a byl jsem zděšen tímhle koutem Ostravy hned u centra. Bordel kde se podíváš – rozbité chodníky, o cestě ani nemluvě, špinavě zanedbané domy – několik výloh polepených novinami, děs pro rodilého Ostravana. Nedovedu si představit pocit návštěvníka Ostravy. Takže se nemusí jít trasou kol tady skoro už tabu – tedy Ostravice a Ostrava v širším centru je zanedbána na entou….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. Crazym :

  Tak dnešní den odhalil celou tu obludnost a to není ještě nandaná ta hmota na konstrukci, zatím se dělá střecha, výsledný dojem bude určitě ještě mohutnější, neodhadnu přesné rozměry, odhaduji to tak přes 600 kubíků obestavěného prostoru a to už je solidní rodinný dům :-) Že by další, třetí fanzóna pro MS? :DD Vivat Ostrava!!!
  http://www.imagehosting.cz/?v=elektra.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. robert :

  Pokud to nevadí památkářům u Elektry, tak máme velkou naději, že se centrum bude dál úspěšně rozvíjet s noblesou vietnamského bistra.
  Bude to dobře doplňovat tu zámkovku a zábradlí po rekonstrukci Nádražní.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. aggu :

  Nemám s tím větší problém, pokud tam nebude plast nebo reklamy. Jestli to porušuje nějaké směrnice o normativní potřebě chodců, je to problém někoho jiného, který má konat a nelelkovat.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 25. Hynek [msstavby.cz] :

  vcera rano… za mne dobry

  Thumb up 1 Thumb down 2
 26. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Taky mě to nakonec nijak neirituje, čekal větší masakr, pokud to už nebude pokračovat žádnou další hmotou, tak to nakonec i ujde. Předpokládám, že střechu ale dodělají, jinak by tam přece necpali ty příčníky.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 27. Michal :

  Škoda, že to není tak o metr delší, aby mohli chodci z přechodu rovnou zasednout ke kávě nebo obědu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: ja nemam moc povedomi o tom, jak neco „ma byt“, ale nepusobilo to na mne nijak stisnene. navic 90% lidi jde pres prechod, zadny velky provoz tam neni. rozhodne je to lepsi, nez co clovek vidi ruzne jinde po centru. tole mi treba vadi asi milionkrat vic.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 29. Crazym :

  Tak výsledek mě docela příjemně překvapil na to, že jak se to začalo budovat to vypadalo na průser :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=280420nqn.jpg
  Nakonec to i nevypadá zle a není to tak mohutné jak jsem si myslel když to začali stavět.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 30. Rýša :

  No nevím, asi budu sám za škarohlída, ale stále mi to připadá jako pěst na oko….a stále si myslím, že u Elektry v centru města mohlo být něco decentnějšího. To zábradlí se mně líbí, ale samo o sobě tuhle obludnost nezachrání.
  O podlaze raději pomlčím….

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.