Parkoviště Frýdlantské mosty

Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku na „Parkoviště pod Frýdlantskými mosty (PD+AD+IČ)
„.

Předmětem této veřejné zakázky je vypracování projektových podkladů a zajištění souvisejících činností v rámci přípravy a realizace stavby „Parkoviště pod Frýdlantskými mosty“, v k.ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava.

Z investičního záměru, který naleznete v příloze veřejné zakázky zde, se můžete dočíst, že záměr počítá s celkově 201 parkovacími místy pod Frýdlantskými mosty a 18 místy a nový příjezdem k hale Tatran. V záměru je také navrhnuta výtahová šachta a schodiště. Odhadovaná cena stavby je 77 miliónu Kč s DPH.

V současné době se již na velké části navrhovaného parkoviště parkovací stání nachází.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  tleskám hl za ten výtah co se plánuje, jinak pokud by pod rampou udělali příjezd k Bonver aréně, můžou zrušit příjezd z Místecké a bude to tam dost bezpečnější

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Brzda :

  balde: Jo, příjezd k Bonver aréně se tam řeší. Ale výkresy končí jižní stěnou arény, takže není vidět co se sjezdem z Místecké/Cingrovy. Ale vzhledem k budoucí přestavbě této ulice bych to viděl tak, že se sjezd na severní parkoviště u arény zruší až pak.
  Co mě překvapilo je to, že už se tam počítá se zrušením třetího stanoviště tramvají na mostech včetně obslužné koleje, místo které je tam v plánu chodník od toho výtahu. Myslím, že je to rozumné. To rozdělení jednoho směru tramvají na dvě stanoviště je matoucí, zejména pro mimoostravské. A asi to bude souviset i s budoucí přestavbou náměstí Republiky…..
  Taky bych tam ještě přidal chodník zde… https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.2825388&y=49.8310300&z=20&base=ophoto&rm=9q0LQxW-0IPlKkMBHc

  Thumb up 4 Thumb down 5
 3. aldik :

  Jen parkovací plocha?? A co takhle parkovací dům s mnohem větší kapacitou, auta se skryjou před zraky obyvatel, více se jich vleze i přes zraky zlodějů (parkovací domy bývají hlídané)

  Thumb up 21 Thumb down 3
 4. adamous :

  aldik: podle me to je i dobre misto na nejakou vyssi budovu s podzemnim parkingem, takhle tam bude jen nudny betonovy placek

  Thumb up 14 Thumb down 4
 5. vlabra :

  adamous, aldik: Je pravda, že to místo ke stavbě parkovacího domu. I s nějak elegantně řešenou lávkou z horního patra přímo na most pro snažší přístup. Tohle mi přijde ale jako prozatimní kompromis. Toho nevyužitého, ale relativně jednoduše a levně využitelného místa pod mosty a nájezdovými rampami tam je minimálně na zdvojnásobení současné kapacity

  Thumb up 10 Thumb down 1
 6. O. :

  vlabra: Taky by z toho (imaginarniho) parkovaciho domu mohla vest lavka pro pesi smerem na Porazkovou ulici. Nebyla by delsi nez lavka pres Misteckou do Nove Karoliny, a vzniklo by parkovani dostupne pesky z centra mesta.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 7. MM :

  vlabra: Prozatímní kompromis na vždy za 77 mega. To by fakt člověk brečel. Taková možnost udělat z toho normální parkovací dům a zůstane nevyužita, navíc v místě kde to nikomu nevadí a dává to smysl. Velká škoda.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 8. EG :

  Hlavně parkovací dům zcela dává smysl. Je to plocha mezi jízdními pruhu v centru.
  Dojezd ctyřproudovkou.
  Logičtější než v DOV, bo do 10 minut pěšky je dostupné téměř celé centrum.
  Tramvaje, trolejbusy, vlak v blízkosti.

  Tohle by mohlo i přitáhnout lidi. Nezvýší to razantněji počet lidí v MHD a nesníží v autech, ale auta využiji naplno již stávající silniční síť a uklidí se elegantně do domu, na který opět může být vypsána soutěž.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 9. Crazym :

  EG: Tak tak a kdyby byl vyšší vůbec by to nevadilo a z jednoho z pater by mohl být rovnou pěší výlez na most a odtamtud je všude blízko nejen směrem do centra a kdyby to působilo i malinký odliv aut z centra, byl by to přínos. Promarněná příležitost…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 10. Marián Kyral :

  Předpokládám správně, že to parkoviště následně zpoplatní? A pokud ano, zůstane zachován příjezd k ČS?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. 109 :

  Jako proč ne, ale co ty parkovací domy? Radnice jen slibuje. Snad přitom aspoň konečně vyčistí to nechutné okolí a citlivě to v noci nasvětlí (pod Českobratrskou neparkuje v noci téměř nic a svítí se tam do běla jako na stadionu).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Svizzera :

  Marián Kyral: Podle zadávací dokumentace se zpoplatní.

  Při dvacce denně se počítá s výnosem 1 282 380 Kč ročně. Náklady fixní 77 400 a roční provozní náklady 360 000 (+2 % každoročně). Takže po 25 letech bude při celkových nákladech skoro 89 000 000 projekt ve ztrátě téměř 57 000 000. Moc tedy nechápu, co na tomto plácku, toho času parkoviště, stojí 77 melounů.

  Při 40 Kč denně jsou výnosy 3 569 760, při stejných provozních i fixních nákladech bude po 25 letech projekt „ziskový“, v plusu 313 092. Ale to, jak známe, bude projekt za hranou životnosti a bude třeba opětovné rekonstrukce, pokud teda nepostaví na místo dříve smysluplnější parkovací dům či cokoli jiného.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Svizzera :

  Svizzera: Pardon, OPRAVA druhého rozpočtu. Při 40 Kč denně bude po 25 letech projekt stále ve ztrátě – 24 811 908 Kč.

  S plusovou částkou po 25 letech provozu se počítá v případě, že využití v pracovních dnech bude 150 % a o víkendech 60 %. A pokud se bude při této naplněnosti platit dvacka denně, pak bude ztráta 44 308 908 Kč.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Luba :

  Svizzera: díky za matiku. Určitě ji někdy použiju až si zase budu povídat s někým.

  Jen byc ještě dodal, že pokud se tam bude platit 40 Kč/den, tak by se v centru muselo platit 100 aby tohle někdo použil. A kdyby se v centru platilo 100, tak by tohle parkoviště nemuselo existovat vůbec a lidi by buď bydleli blíž práci, nebo by do ní jezdili normálně tramvají.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. balde :

  pokud se to zpoplatní tak tam nebude parkovat nikdo :D, to radší risknujedno uza čas pokutu v centru za 200 Kč, levnější než jakýkoliv parking v centru :D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 16. Luba :

  balde: ano, to je skutečně praktika většiny řidičů, navíc když se projedeš do Svinova, ukecáš to na 100.

  Jinak kdyby někoho napadlo argumentovat že cena je hlavně kvůli napojení haly, tak za 77mil. se dá postavit i hala úplně nová a na strategičtějším místě.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.