Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
V roce 2016 existoval hezký projekt, který celou lokalitu řešil komplexně, včetně ÚANu – viz. starší příspěvky k tomuto tématu. Celé místo by bylo průjezdnější, dopravně logičtější, „vzdušnější“ a praktičtější. To, co se realizuje nyní jsou bohužel jen vyhozené peníze. Dopravně, prostorově, „městotvorně“ to nevyřeší nic. Místo zůstane furt tím stejným „špuntem“, kterým je dnes, akorát bude jinak vypadat … Další promarněná příležitost, bohužel …
Meechee:
Máte k tomuto odkaz na nějaké konkrétní stránky/ dokumenty? Rád bych věděl o co současnou realizací přicházíme.
Hezké :-)
D.B. Cooper: Tady https://www.msstavby.cz/rekonstrukce-namesti-republiky-07-03-2016/
Plus bylo komplexní řešení. Jen ten kruháč se tam nevešel prostorově. Ono se to začalo řešit komplexně i za minulého vedení. Jenže pozdě. Pak byla vypsaná dotace a byl připraven jen projekt, co se nyní začal realizovat (dotaci lze získat na připravený projekt). Ze strany nového vedení města to je pak pochopitelné. Nemá peníze a každá dotace se hodí. Ale vznikne paskvil.
D.B. Cooper: Viz Související články.
Martin [msstavby.cz]: Jak tak na to koukám, ten kruháč by mohl být menší, kdyby se tramvaje na tom kousku daly pod zem.
Marián Kyral: To ale nedává výškově smysl. Pojedou v místě kruháče pod zem a následně na most, aby překlenuly Místeckou a žel. trať?
No bourání jim jde, uvidíme, jak půjde stavění…
Dal bych malou anketu, co se v dané lokalitě bude kolaudovat jako první:
A) Filharmonie
B) Černá kostka
C) Parkovací dům
D) Frydl. mosty
Tipuji roky kolaudace:
A) 2045
B) 2028
C) 2029
D) 2026
Ach jo. Toto je asi jediné místo v republice, kde by se dal postavit opravdu integrovaný dopravní uzel pro dálkové vlaky, regionální vlaky, dálkové autobusy, regionální autobusy, více než 10 linek MHD, s dostatečným prostorem pro kapacitní podzemní garáže přímo u městské dálnice, a přitom v pohodlné pěší vzdálenosti od nového centra města a stále ještě pěší vzdálenosti od starého centra města.
Navíc tam teoreticky má stát nejvyšší mrakodrap v republice. Opravdu škoda, že se mezi zodpovědnými osobami nenašel nikdo, kdo by si dal ambici pojmout ten projekt opravdu velkoryse a vyběhat na něj peníze. Sloužilo by to dalších sto let.
Martin [msstavby.cz]: To byl jen takový nápad. S trochou snahy by to tam možná napasovat šlo.
Nicméně tohle už je dávno pasé.
Marián Kyral: Snahy bylo mnoho, jenže snaha nezlomí fyziku, technické nároky a takové ty exaktní věci. Takže napasovat to nešlo, zkoušeli to v x-verzích.
Koukal jsem na vizualizace toho původního projektu z roku 2016 a přišel mi povědomy.. no jasně! Tady si někdo zahrál na kopii Norreportu! Jenže tam se kříži metro s autobusy a vlakem,mají úschovnu kol,veřejné WC,obchody, vypadá to esteticky skvěle.. Ostrava nebude mít ani zbla z výše uvedeného.. fukusima taky měla vypadat něco mezi BLOXem a kodanskou operou.. a jak jsme dopadli pozná každý, kdo skutečnou Kodaň viděl https://en.m.wikipedia.org/wiki/N%C3%B8rreport_railway_station
Bourání Frýdlantských mostů je velká škoda. Tohle bylo typicky ostravské místo. Škoda, že z projektu vypadl kruhový objezd, mohlo vzniknout pěkné dopravní peklíčko.
A tu hnědou chloubu ČSAD, co je za zbořeništěm hned na 1. fotce, tu sundají kdy?
K:
Až si to budou chtít soukromí majitelé zbourat!
K: Zrovna tahle budova stále vypadá lépe než většina současných novostaveb v Ostravě (čest výjimkám)…
Když už zmizne třetí kolej, na její místo se mohl přesunout jízdní pruh, cesta směr kulturák by byla napřímená, zmenšením šířky mostu se mohla rozšířit plocha zeleně u bytových domů. Škoda, že na to projekt nemyslel
Zdroj blízky zdroji: Zajímavé, že na stránkách https://www.frydlantskemosty.cz/rekonstrukce-frydlantske-mosty/ tvrdí něco jiného :-D
„Řešení dopravní křižovatky – Původně zvažovaná výstavba kruhového objezdu byla nakonec zavržena, protože se ukázala jako nevhodná pro plynulost provozu. Současné uspořádání křižovatky a trolejbusové smyčky tak zůstane zachováno.“
Marián Kyral: To je stránka nějakého nadšence a ne oficiální zdroj města. Co se tam tvrdí má asi stejnou váhu, jako diskuse zde na msstavby. Rozhodně nešlo jen o plynulost. Mělo to za úkol x firem z oboru, poslední tuším bylo AŽD a ani oni nebyli schopni do té křižovatky nacpat vše co bylo v zadání. Proto se od toho upustilo a vedení začalo projektovat rekonstrukci.
Martin [msstavby.cz]
Rondel by se tam vešel, jen by se muselo chtít…Bohužel zůstane ten paskvil křižovatky, která vlastně křižovatkou není, stejně jako napojení Poděbradovy ulice o kousek dál – protože se zde komunikace nekříží! A již dlouho nedokončený podchod bude za čas stejně nebezpečný jako je dnes.
aldar: Tak asi všichni dopravní projektanti, co na tom pracovali, by měli vrátit autorizace a tituly.
Můžeš nám osvětlit jak víš, že rondel se všemi požadavky investora se vejde, respektive, že není pravda, že nevejde?
Neznamená to však, že souhlasím s tím, jak to tam dopravně vypadá nyní a vypadat bude.
Marian Kechlibar: Úplně jste mi zničil vibe z té nové rekontrukce :Ddd Váš komentář jsem četl minulý týden, od té doby jsem kolem náměstí republiky šel 3krát a pokaždé jsem na to myslel. Ten integrovaný dopravní uzel se úplně nabízí, ale tak moc, že je až k nevíře, že nevznikl aspoň projekt. Ostravu miluju a ta rekontrukce je lepší než nic, ale nepodporuje to obrázek toho, že Ostrava chce růst a posouvat se.
Nějak se nám to komplikuje.. https://zdopravy.cz/prestavba-namesti-republiky-v-ostrave-se-zkomplikovala-nasly-se-vetsi-problemy-nez-se-ocekavalo-259907/