Cyklostezka Opava-Hradec

Začínat bude u koupaliště v Hradci nad Moravicí, dále cyklisté projedou lokalitou Pod Hanuší, kolem zemědělského areálu v Brance a poté už se vydají přes původní polní cesty až k zemědělskému areálu v Oticích.

Odtud se pak po stávajících místních komunikacích dostanou na již hotovou část cyklostezky mezi Oticemi a Opavou. Ta byla zprovozněna v roce 2017, měří 760 metrů a vede kolem Školního statku až k Englišově ulici.

Postavit tak zbývá část z Otic do Hradce, která je 3,325 kilometru dlouhá. Práce mají začít ještě do konce letošního roku, první cyklisté by se pak po cestě mohli projet v první polovině roku příštího. Náklady jsou vyčísleny na 13 milionů korun. Výraznou částkou, konkrétně 10 miliony, přispěje stát, zbytek si mezi sebe rozdělí zmíněná obce a města

celý článek + zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. via :

  Závidím. Ostrava se na cyklostezky asi už úplně vykašlala. Což je v kontrastu s tím, jak všechny politické strany měly v programu vehementní podporu cyklistiky a zkvalitňování sítě stezek. Realita Macurova města? Minulý rok jedna jediná stezka (formou opravy povrchu), letos zatím nikde nic.

  Thumb up 8 Thumb down 7
 2. Adam :

  via: V první řadě je třeba si uvěmodit, že stavba cyklostezek podél silnic ve městě je s podporou cyklistiky spíše v rozporu. Drtivá většina cyklostezek v Ostravě cyklistovi pohyb po městě ztěžuje, zpomaluje, přináší riziko konfliktu s chodci, a nutí cyklisty vybírat si, kterou z liter zákona poruší, protože všechny možnosti pohybu v mnoha místech na jsou ilegální.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 3. O. :

  Adam: Ja teda jezdim na kole po nasem meste celkem dost, a nemam pocit, ze by mi drtiva vetsina mistnich cyklostezek dopravu na kole ztezovala. Spis naopak. Spis bych rekl, ze tady jeste dost stezek chybi. Mozna by mesto mohlo vyuzit data z toho bikesharingu, ktery sponzoruje. Vsechny ty kola maji v sobe GPS, takze se da trasovat odkud a kam se hodne jezdi a v techto smerech by stalo za to se zamyslet nad podporou cyklodopravy. Mozna ve spolupraci s VSB, idealni tema pro nejakou diplomku, do zacatku. Ten nas super kompjuter to pak spocita raz dva :D

  Thumb up 6 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.