Palác Slavíkova

Na hranicích katastrálních území městských částí Poruba a Pustkovec v Ostravě se plánuje novostavba komplexu Palác Slavíkova.

Místo výstavby:

Jelikož je projekt částečně také na území Pustkovce, neušel pozornosti místních obyvatel, kteří jsou snad proti každé výstavbě. Viz odpor proti výstavbě tramvajové trati procházející částečně tímto obvodem.

Aktivní občané si tohoto záměru všimli již dříve. Na facebookové stránce „Občané pro Pustkovec“ sdíleli již v roce 2019 příspěvek k tomuto projektu. I když mají v příspěvku dokonce dobře uvedenou lokalitu v katastrální mapě, v textu k příspěvku píšou, že se jedná o rekonstrukci administrativní budovy Černá perla, ta se však nachází jinde, byť na stejné ulici. Podobných přehmatů a nepravd je na této stránce a jim podobným ( např. „Porubská výzva – NE tramvajím na 7. a 8. obvodě“) více.

zdroj dokument: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. adamous :

  Mne uz to pomalu prijde jako, kdyz par opic si obsadi obrovsky prales a mysli si, ze na nej maji pravo jen ony.

  Thumb up 37 Thumb down 4
 2. aggu :

  adamous: Ostrava nebo Brno mají velikost 2 normálních pařížských arrondissements (obvodů). 23 městských obvodů na město velikosti Ostravy je zbytečný luxus. Nebo taky archaická, drahá a neefiktivní pitomost, udržující stovky zbytečných úředníků a „politiků“. Jak se to vezme ;)
  4 nebo 5 je lepší než 23.
  A 1 je lepší než 4 nebo 5.
  (až bude mít Ostrava milion obyvatel, může se vrátit ke 4 obvodům)

  Thumb up 15 Thumb down 6
 3. Brzda :

  Na mě to působí tak, že „Občané pro Pustkovec“ je typická banda pár zamindrákovaných NIMBYstů, kteří mají potřebu blokovat cokoli, co by jejich vesničku mohlo proměnit v městskou čtvrť. Měli by si uvědomit, že na to je už trochu pozdě a asi se odstěhovat do opravdové vesnice někde na Osoblažsku, a při pasení krav vzpomínat na výhody, které jim přinášelo bydlení ve městě.
  Chápu, že je třeba chránit přírodu a Pustkovecké údolí by určitě mělo zůstat v tom stavu, v jakém je, ale tato stavba na něj nemá absolutně žádný vliv a naopak bude pro investora důležitým lákadlem na případné nájemníky/kupce…..

  Thumb up 38 Thumb down 5
 4. Brzda :

  Jo a ještě drobná poznámka k tomu názvu – moc nechápu, proč se dneska všechno musí jmenovat palác či rezidence. Zní to spíše směšně, ale proti gustu……

  Thumb up 21 Thumb down 2
 5. thrpst :

  Kde se má přesně nacházet uvedený projekt? Výčet pozemků nedává smysl.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Aleš :

  Ad ta Cerna Perla..ta ceka na investora, rekonstrukce je v planu.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. andrej :

  Palac se bude stavet na pozemcich za lidlem, tenisovy klub kuban.
  Dale ale vubec nechapu, jak v tom oznameni muzou byt vylistovane parcely, ktere vlastni napriklad mesto, kraj, DPO, dale je tam cesta mezi barakama ,ktera urcite nebude zastavena – 2003/4, dale stred lidlu – 2001/19 – to je fakt LOL a takovych parcel je tam vice

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. Johnny :

  No moment, jedna věc je výčet parcel, který nedává smysl, jenže stavba s názvem „Palác Slavíkova“ má skutečně být rekonstrukcí areálu Černé perly – dokonce se to tady na webu už jednou objevilo: https://www.msstavby.cz/zasahy-do-krajiny-duben-4-08-05-2018/

  Čili buď jde o dva různé projekty se stejným jménem, nebo je tady nějaký zmatek v parcelách.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. Brzda :

  Johnny: Pokud se podívám na obrázek ze zde uvedeného výřezu z facebooku, tak tam uprostřed nad tím bílým domem opravdu vyčuhuje Černá perla, je tedy jisté, že je to vizualizace nějakého jiného projektu.
  Parcelní čísla uvedená v oznámení jsou tam, kam ukazuje zdejší mapa, ale zároveň je to současný objekt Lidlu a vedlejší tenisový areál včetně travnaté plochy za ním. S tím Lidlem je možné, že se dohodly a Lidl by byl jedním z nájemců/vlastníků komerčních prostor v nové budově.
  Budova by ale musela být rozdělena na minimálně dvě části nebo by v ní musel být průjezd (tunel) tvořící současnou ulici Slavíkovu. No, babo raď…..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Johnny :

  Brzda:
  „Polyfunkční objekt tvoří pět vertikálních objektů s rozdílnou podlažností, které jsou umístěny na společné třípodlažní ploše s plochou střechou tvořící odpočinkovou víceúčelovou terasu (…) Součástí navrhované stavby jsou také sítě dopravní a technické infrastruktury, opěrná zeď a reklamní pylon“

  Roztříštěnost dotčených pozemků může být dána pracemi na dopravní a technické infrastruktuře a opěrné zdi, úplně kdekoli může být umístěn taky ten reklamní pylon. Zbytek je ale ve hvězdách – třeba jestli musí kvůli projektu dojít k demolici některých ze stávajících budov je mi přinejmenším nejasné (ale neumím si představit, jak jinak takovou věc postavit).

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. JSjr. :

  Místo výstavby je na pozemku parcelním čísle 2001/9, místo tenisového areálu, což lze koneckonců vyčíst z textu zahájení. 5620 m2 opravdu nikam jinam nenacpete.
  Ostatní parcelní čísla jsou zmíněny, jelikož budou projektem dotčeny, ať už jsou v nich sítě, na které se objekty napojí či věcná břemena třetích osob. Je potřeba označit úplně všechny.

  Myslím, že lokalita Slavíkové projde významnou proměnou, MO Poruba se koncekonců snaží zbavit garáží, chystá se vymístění autobusového depa a snad v budoucnu se povede odstranit i to tramvajové. Nová čtvrť v Porubě jako na dlani.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 12. Brzda :

  JSjr.: Jo,jo, to vcelku dává smysl, ty pozemky na druhé straně ulice by mohly být dotčeny rozšířením silnice o odbočovací pruhy.
  To vymístění autobusů do Martinova může být vcelku jednoduché, s tramvajema to vidím trochu složitější. Sice se o tom mluví už tak deset let, ale o nějakých reálných plánech či dokonce projektu jsem neslyšel (rád se nechám poučit). Pro DPO je vozovna přímo na páteřní trati jistě výhodná. Každopádně by to pro tuto lokalitu bylo jednoznačným přínosem….

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. davidb :

  aggu:
  Souhlasím.
  Vyšly mi tři obvody.
  – východně od Ostravice a pak Odry
  – západně od Odry a pod Opavou
  – mezi tím

  Thumb up 1 Thumb down 8
 14. Adam :

  Brzda: Nezapomeňte taky, že každé tři stromy jsou „lesopark“, každá hala je „park“, a každá věž je „tower“. Uvědomte si, jací lidé názvy navrhují. Je to království povrchnosti a pseudointelektualismu.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 15. Barbora :

  Je zvláštní navážet se do Občanů pro Pustkovec, když Vy sami na Vašich stránkách píšete de-facto totéž… „Palác Slavíkova, Ostrava-Poruba – Záměr rekonstrukce přilehlých administrativních budov v areálu tzv. Černé Perly pro účely bydlení.“ – https://www.msstavby.cz/zasahy-do-krajiny-duben-4-08-05-2018/
  V té době k tomu nebylo více informací, takže nejen Občané pro Pustkovec vycházeli z tehdy dostupných informací….
  (Navíc když evidentně ani oznamovatel záměru není ani dnes schopen dát správně dokupy čísla parcel…)

  Thumb up 5 Thumb down 8
 16. Meechee :

  Zaprdění zabedněnci žijící na jedné ulici protínající Porubu, kteří akorát v té Porubě dělají v bordel v tom smyslu, že neustále torpedují veškeré snahy o rozvoj (nejen) okolního území, přičemž ale využívají veškerou infrastrukturu Poruby, zase klasicky házejí vidle do čehokoli, co zavání jakoukoli modernizací toho jejich „údolí“. Nechápu tyhle obvody o tisíci obyvatelích, stejně jako nechápu, že už dávno nebyl novelizován Statut města Ostravy a nebylo zredukováno množství městských obvodů právě o tyhle cucky připojením k větším obvodům …

  Thumb up 26 Thumb down 1
 17. donc :

  Meechee: podivuji se nad tím, že ti,kteří vystudovali VŠB, dnes nesouhlasí s rozvojem své Alma mater a to na blízké pole. To tu budeme mít stále sklady a montovny?

  Thumb up 10 Thumb down 1
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Barbora: TO byl jiný záměr. Je ale úlet dát si na fb protichůdné informace.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 19. LK :

  donc: no vidíte, já jako absolvent VŠB podporuji rozvoj mé Alta mater, ale na druhou stranu mi nepřijde vhodné se rozvíjet na zméněné pole u myslivny. Vadí mi to koncepčně a jsem pro vnitřní zhušťování města. Myslím si, že v okolí školy se nachází jiné lokality s vhodnější dopravní obslužností netvořící výzkumné ghetto narušující rekreační oblast. A mimochodem, v rámci doktorátu (co jsem dělal při práci) jsem si na VŠB i něco odučil ;-) tím se snažím naznačit, že vím více o fungování školy. Například v mnoha budovách je velké množství „laboratoří“ výzkumných skupin, které jsou celý měsíc prázdné. Určitou optimalizací by se dal získat prostor pro opravdu blízkou spolupráci VŠB a soukromého sektoru. Osobně jsem pro mix rezidečního bydlení a komerčních prostor, ne vytváření oblastní.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 20. donc :

  LK: Za nás E, F, G a H byly tiché místnosti. Chtělo by to reorganizovat, ale lyceum do samostatné budovy a ne NK, vymístit sportoviště nad myslivnu, tedy žádné laboratoře ani katedry. A klidová a odpočinková zóna nad myslivnou by byla o víkendech i pro příchozí. Ještě školka by se hodila a ne za Opavskou.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.