Ostrava 360°

Město Ostrava vydalo manuál regulace reklamy ve veřejném prostoru. Manuál je platný pro celé území města. Cílem je kultivace veřejného prostoru a zamezení šíření nevkusné a často také ilegální reklamy v Ostravě.

Výběr pravidel z manuálu, který je dostupné v PDF formátu na stránce ostrava360.cz.

zdroj: ostrava360.cz

Související články


Komentáře

 1. Brzda :

  No tak hurá. Ještě aby se to dařilo prosazovat v praxi a nějakým způsobem vymáhat, k čemuž jsem poněkud skeptický….

  Thumb up 50 Thumb down 0
 2. Hrdý Ostravak :

  Bude rovněž manuál pro zákazníky, jak mají nakupovat oděni a s jakým účesem?

  Thumb up 9 Thumb down 45
 3. Tom :

  Držím palce. Snad se alespoň něco povede zlepšit. To jak vypadají některé ulice a domy je otřesné.

  Thumb up 25 Thumb down 0
 4. Tom :

  Hrdý Ostravak:Myslím,že na snaze zlepšit veřejný prostor nic špatného není. Některé věci regulaci potřebují. To by se pak mohly natahovat reklamní plachty třeba na Karlštejn. Nehledal bych v tom žádnou cenzuru,kterou nám nekdo diktuje.

  Thumb up 33 Thumb down 0
 5. thvari :

  Na to se opravdu těším. Ostrava si zaslouží vypadat hezky.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 6. oxygens :

  wow, ted uz to jen zacit dodrzovat, ale tleskam, ze ten popis ma konecne ma komplexni formu!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. patrik :

  Doufám že se tím budou řídit i politici hlavně o komunálních volbách. Ty jejich kýčovité bilboardy „zařídíme a dáme zdarma“, které strkají každému pod nos na každém rohu, doufám také vymizí. Ale jak je znám, tak o tom pochybuji. Budou zase nad obyčejným platičem daní.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. David Witosz :

  patrik: Zdravím.
  Jakože vytvoříme pravidla a pak si nimi vytřem … ;) Tož pokud by tomu tak bylo, tak to můžete zohlednit ve volbách svým hlasem. Tak to má fungovat. Dnešní koalice na městě si však na pokrytce hrát nechce. Měli jsme to v programu, plníme program a hodláme v tom pokračovat. A čistě pro zajímavost upozorňuji, že jsou v zastupitelstvu politici (opoziční) kteří mají z kýčovité reklamy byznys a hoooodně se jim toto nařízení nelíbí aneb když se někdo ohání svobodou podnikání a přitom jde o to aby Vám někdo mohl reklamní vlajkou v Centru dát při procházce doslova facku :)

  Thumb up 19 Thumb down 1
 9. patrik :

  David Witosz:
  Taky zdravím, předpokládám že jste asi z nějaké politické strany, která je momentálně u vesla, podle slov plníme a hodláme asi z Ano. Je módní dneska všechno zakazovat nebo aspoň omezovat, takže mě toto nařízení vůbec nepřekvapuje a nemá vůbec vliv nato koho budu volit, ale jen podotýkám názor na situaci, zda se bude tohle vztahovat na politické agitky před volbama. resp. na ten všudypřítomný reklamní hnůj všech politických stran. V ulicích, na křižovatkách, na sloupech nebo tramvajích. Budou dodržovat toto nařízení? Uvidíme. Na druhou stranu souhlasím, centrum města, historické části by se měly regulovat o tom žádná.

  Thumb up 4 Thumb down 12
 10. David Witosz :

  patrik: Opět Zdravím. Jsem rád, že na regulaci reklamy v Centru máte obdobný názor. Ale doporučuji příště nepsat kdekoli veřejně ve formátu „asi“. Obzvláště když stačí do googlu napsat 11 znaků a kliknout myší ;)

  Ono to pak celé Vaše výpovědi dostává do roviny „asi“ a to moc důvěry ve Vaše výpovědi obecně nedodává.

  PS Strana (nikoli hnutí) které reprezentuji rozhodně ve volbách město neoblepila reklamním hnojem. Jádro naší kampaně byla zejména kontaktní kampaň (brzy ráno v dopravních uzlech, přes den na náměstích a v ulicích) a pak reklamy v MHD. Tudíž my jsme se těmito zásadami řídili ještě před 360°tkou. Aneb ani jeden billboard nebyl součástí naší kampaně, my radši „strašíme“ v ulicích osobně :)

  Thumb up 12 Thumb down 5
 11. Crazym :

  patrik: Než začneš plácat, hoď si ho do Googlu https://www.pirati.cz/lide/david-witosz/ Je to jeden z mála, který se tu projevuje pod svým jménem a to se cení.
  David Witosz: Dobrý nápad, zkuste to :-)

  Thumb up 17 Thumb down 4
 12. Jan :

  David Witosz:Vzdy me Davide mrzi,ze sympaticky clovek+se mi libilo,ze si zde psal,o projektech v centru(treba o oprave dlazby v centru)a ejhke najednou to preslo s tim,ze jsme se prezentovali atd.To je spatne..reklamni kampan? I kdyz si sympaticky kluk stojis za naprosto silenou stranou.To absololutne degreduje tvou snahu o cokoliv.

  Thumb up 8 Thumb down 23
 13. Patrik :

  Celkem zajímavý server. Pobavilo mě to tady. Klikat někde abych věděl stranickou příslušnost ne díky stačilo o)))..

  Thumb up 8 Thumb down 28
 14. Pavel :

  Cely tento web je „spravovany“ Piratskou stranou, jen se to snazi vsemozne nedavat najevo. Pritom na tom neni nic spatneho, ne?

  Thumb up 8 Thumb down 21
 15. Dejv :

  Prosím dejte zde diskuzi, ktera funguje na základe fb profilu. Aspon se všichni pobavíme nad produkty vysoke skoly života s logem spd.

  Thumb up 21 Thumb down 5
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Bohužel, na celé území Ostravy nařízení neplatí.
  https://mapy.ostrava.cz/zakaz-reklam/mapa/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. balde :

  Martin [msstavby.cz]: to je zas zoufalost, hlavní cesty budou vypadat vpoho ale o ulici dál může ten reklamní bordel klidně být :D :D :D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 18. Srdíčkář :

  balde: Jsem zvědavý na změny v lokalitách jako Venuše, Špalíček, Kotva. Ono bude i zajímavé vidět, jak se chytnou za nos v DOV, protože ty jejich mega bannery jsou taky “super”. Btw. město tvrdí, že chce omezovat reklamu a jeho příspěvkovka MNOF si nechá vyrobit bannery, kterými si oblepí vstupy a nabádá na nich, ať k nim lékaři a sestry skáčou přes plot 🤦🏻‍♂️.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.