Útvar hl. arch. Ostrava se loučí

Útvar hlavního architekta Magistrátu města Ostravy, který je dlouhodobě veden Ing. arch. Cyrilem Vltavským, se mění s platností od 1. června na odbor územního plánování a stavebního řádu.

Na fungování tohoto útvaru se prakticky tedy nic nemění, jelikož aktivita tohoto subjektu byla v tématu architektury prakticky nulová a zabývala se pouze výkladem územního plánu a platné legislativy.

Město Ostrava zřídilo novou městskou organizaci MAPPA k 1. červenci 2019. Stala se hlavním pracovištěm města v oblasti architektury, urbanismu a tvorby města. MAPPA postupně vytvořila odborný tým a převzala od útvaru hlavního architekta organizaci architektonických soutěží, přípravu klíčových studií, více se zaměřila na tvorbu vize prostorového rozvoje města a projekty, pro které útvar hlavního architekta v minulosti neměl kapacity.

„Ateliér MAPPA měl dostatek času na to, aby se etabloval a stal se integrálním prvkem v rozvoji Ostravy, k čemuž významně přispěl i útvar hlavního architekta. MAPPA již naplno pracuje na řadě strategických projektů a systematicky tak naplňuje cíl, pro který byla zřízena. Organizační změna odboru magistrátu je proto logickým krokem,“ uvedla resortní náměstkyně Zuzana Bajgarová.

V návaznosti na tyto změny magistrát upravil organizační řád a také změnil název původního útvaru hlavního architekta. Nový odbor územního plánování a stavebního řádu magistrátu města nadále zůstává úřadem územního plánování, stavebním úřadem a orgánem památkové péče a zajišťuje koordinovaná stanoviska tak, jako doposud. Směrem k veřejnosti a k uvedeným činnostem se tedy nic nemění.

„Obě organizace spolupracují a koordinují své činnosti, což považuji za zásadní. Jsou také připraveny pracovat s podněty veřejnosti od projednávání dílčích studií až po řešení územního plánu. Věřím, že jejich propojení bude mít pozitivní vliv na rozvoj Ostravy,“ doplnila náměstkyně Zuzana Bajgarová.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. MareK :

  O kolik negativních reakcí mohl být „Cyril“ ušetřen, kdyby se jeho post netituloval „Hlavní architekt města Ostravy“, jenže to by pak neznělo tak prestižně…

  Minulost již nezměníme, tak snad budoucnost bude lepší a Mappa ve městě architekturu pozvedne.

  Thumb up 21 Thumb down 3
 2. Winter :

  Ano, bože dej, nechť nás pozvedne po známosti vytvořený útvar, který nemá žádné pravomoce!

  Thumb up 17 Thumb down 12

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.