Rekonstrukce skleníku, zámek Paskov

Zchátralý skleník u zámku Paskov bude rekonstruován.

Předmětem veřejné zakázky jsou opravy a záchranné a udržovací práce budovy bývalého skleníku- oranžerie v uzavřeném oploceném areálu zámku v Paskově. Jedná se o historickou, památkově chráněnou stavbu z režného zdiva s dřevěným krovem, zasklení jednoduchým sklem tl. 5 mm do ocelových rámků. Jedna část skleníku je řešena celoskleněným zastřešením z jednoskel do ocelových rámků. Skleník je v současné době v havarijním stavu, zatéká do něj, zasklení je značně poškozeno, dřevěné prvky jsou z 90 procent poškozeny, střešní krytina není, cihelné zdivo je místy popraskáno, stejně tak kamenné sokly jsou narušeny prasklinami. Vzhledem k tomu, že se jedná o památkově chráněný objekt v areálu zámku, budou opravy probíhat citlivě, jako repase stávajících prvků bez změny vzhledu s použitím původních technologií.

Nebude žádným způsobem měněn venkovní vzhled budovy. Veškeré přípojky IS jsou stávající, připravené v rámci stavby seniorského bydlení.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.