Ukončení projektu Refill – diskuze

Pozvánka na veřejnou diskuzi o končícím projektu Refill.

Srdečně Vás zveme na veřejnou akci související s ukončením projektu Refill, která se bude konat ve středu dne 2. května v nových prostorách galerie současného umění Plato /bývalá prodejna Bauhaus/. Představíme Vám výstupy projektu, vše, co jsme po dobu dvou let zrealizovali, kam jsme se posunuli a co bude dál.  Spolu s místními i přespolními odborníky budeme diskutovat o tom, co může koncept dočasného využití prostor přinést městu, občanům, uživatelům nebo jejich majitelům.

Mezinárodní projekt Refill Ostrava se chýlí ke konci a jeho praktické využití je na dosah. Dočasné užívání opuštěných prostor studovali zástupci Ostravy od května 2016 v různých evropských městech, která s tímto konceptem experimentují (například v Brémách, Gentu, Helsinkách, Poznani a Rize).

Jak se daří tyto poznatky a zkušenosti uplatňovat v Ostravě? Jak důležitý je tento koncept pro změny ve městě a nové formy urbanismu? Debata s odborníky, kteří informace o aktuálním dění v Ostravě doplní v kontextu dalších českých měst.

Hosté:
Kateřina Bonito a Martina Pilařová (Koordinátorky projektu Refill Ostrava)
Andrej Harmečko a Zuzana Vinklárková (Cooltour Ostrava)
Martin Lindovský (Dolní oblast Vítkovice, Hlubina a Landek)
Kateřina Pavlíková (statutární město Brno – Kreativní průmysl / Kreativní Brno)
Marek Pokorný (PLATO Ostrava)
Matěj Velek (Kasárna Karlín)
Ondřej Vysloužil (VYSLOUŽIL ARCHITEKTI)
Moderuje Ondřej Slach (Ostravská univerzita).

Tematická síť REFILL je součástí evropského programu URBACT.
Více o projektu Refill: http://refillova.cz/

Pořádá statutární město Ostrava ve spolupráci s PLATO Ostrava.

FB Událost

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.