Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální přehled nových podniků v centru Ostravy.

English version: https://www.msstavby.cz/new-businesses-in-ostrava-city-center-3-02-01-2023/

Stračena City

„Stračeny“ se v Ostravě nachází již například v Pustkovci nebo ve Výškovicích. Nyní má své zastoupení i centrum města. Najdete zde kavárnu s cukrárnou, vlastní pekárnu a restauraci. V patrech objektu, kde gastro podnik sídlí, se pak nachází hotel. Podnik v centru se zaměřuje na italskou kuchyni s nabídkou vlastních domácích těstovin. Podnik se nachází na ulici 28.října.

FB Stračena City

Pečeno s láskou

Podnik nahradil Ostravskou Buchtárnu, kde paní majitelka odešla do důchodu a nemohla za sebe najít náhradu. Prostor se tak uvolnil a hned se zde objevil podnik nový, který nabízí domácí koláče, buchty, dorty a zákusky. Podnik se nachází na ulici Střední 1901/4.

FB Pečeno s láskou

PECka Pizza a Chleba

Řemeslná pekárna vznikla v prostorech multifunkční haly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Podnik se zaměřuje na pečení neapolské pizzy a je jednou z nejlepších ve městě. Dále zde můžete koupit čerstvý chléb, bagety, či jiné pečivo. Více např. v článku na denik.cz.

FB PECka Pizza a Chleba

Happy Tofu

Nová prodejna asijských potravin vznikla na ulici Chelčického 616/12.

FB Happy Tofu asian shop

ChillZone Ostrava

Podnik se nachází na Dvořákově ulici 26 v centru města. Nabízí míchané drinky, domácí zákusky a vodní dýmky.

FB ChillZone Ostrava

Geicha Bubble Tea Ostrava

Hit poslední doby, mléčné čaje s kuličkami, dorazily i do Ostravy. Nový podniky se nachází na ulici Dlouhá 185/5.

Další obdobný podnik se nachází přímo na Nádražní ulici.

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. David.Witosz :

  Zdravím.

  Jen upřesním, že podniky „Pečeno s láskou“ a „Happy Tofu“ jsou v prostorech městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
  V tomto volebním období se chceme s kolegy z odboru správy domovního fondu zaměřit na propagaci a větší rozvoj nebytových prostor.
  Městský obvod má totiž cca 300 aktivních smluv v nebytových prostorech a je tedy největším provozovatelem prodejen v rámci celé Ostravy.

  Avion shopping park = 172 obchodů (zdroj stránky OC)
  Forum Nová Karolina = 220 obchodů + 24 restaurací (zdroj stránky OC)

  Největší obchodní centrum v Ostravě je tedy samotné Centrum ;)

  Hezký den Vám všem.

  Thumb up 25 Thumb down 20
 2. Crazym :

  David.Witosz: Sorry ale provozovatelem určitě ne. Je hlavně největším zbytečným spolumajitelem prostor co se stará jednou za rok na schůzi SVJ a to jen formálně a nic víc :-)

  Thumb up 23 Thumb down 19
 3. Vítek :

  Crazym: máte pravdu, u nás v domě nám nebytový prostor města dělá největší problémy.

  Thumb up 15 Thumb down 15
 4. Jakub Panacek :

  David.Witosz: u Happy Tofu by dozajiste sla aspon ta fasada umyt s jet wash a ten rozbity kousek fasady spravit a pretrit zejo? Jinak super ze takovy obchod v Ostrave centru existuje. PS. Maji hodne husty vyber nudli polevek :D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. M. :

  Stračena je taky ve Svinově, přímo v obchodě. Akorát se to jmenuje Stračena Garden.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 6. Rostislav Řeha :

  Crazym: A o co se mesto jako provozovatel nestara? shani si najemce, rekonstruuje sve prostory, vykladce, plati svuj podil na fondu oprav. Co by jako melo delat?

  Thumb up 20 Thumb down 7
 7. Crazym :

  Rostislav Řeha: Nepleťte si pojmy s průjmy, tak jak to pan pirát napsal („je tedy největším provozovatelem prodejen“), je to nesmysl, nic z toho neprovozuje, jen udržuje a pronajímá prostory úřadu svěřené.
  Nemohu mluvit za ostatní ale mé zkušenosti ze dvou SVJ jsou dost jednoznačné. Např. v jednom z nich za 17 let spoluvlastnictví ačkoliv jsou zdaleka největším spoluvlastníkem (cca 14%), tak doteď nehlo ani brvou při společném úsilí o zvelebení nemovitosti, vše nechalo na ostatních a jen alibisticky prudí na výročních schůzích :-)
  O načerno vybudovaných provozovnách v prostorách k činnostem absolutně nevyhovujícím a jejich dodatečné kolaudaci či zprivatizování bytu neoprávněnou osobou a předpodepsaných smlouvách při tomto v postatě nezákonném procesu nemám ani chuť mluvit, bo mě to zvyšuje tlak ale jak mě někdo nαsere, tak spoustu dokladů mám :-)

  Thumb up 22 Thumb down 13
 8. Jana :

  Crazym: Naprostý souhlas.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 9. Lucie :

  Víme, že je v centru Ostravy plno “kebabů”, ale teď se po dlouhé době naproti VZP otevřel znovu kebab, který jsem navštívila. Jídlo chutné, obsluha slušná a hlavně čisto!! Mají fajn název Kebab&grill Adam. Doporučuji zajít.

  Thumb up 5 Thumb down 14
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Lucie: Mají i falafel?

  Thumb up 5 Thumb down 6
 11. Rostislav Řeha :

  Crazym: Tak bych si ty doklady asi poprosil, protoze 1) na to muze byt scela jiste jiny pohled z druhe strany, ale 2) mame zajem na tom tyhle veci zlepsovat.
  Nase zkusenost je zas presne opacna – v okamziku, kdy najdeme provozovatele na nejake problematictejsi misto, nebo ho chceme uzivat sami a predpoklada to zmenu uzivani, tak nam uz nekolikrat do toho hodilo vidle prave SVJ.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 12. Rostislav Řeha :

  Crazym: A mesto v mnoha pripadech zdaleka nedela jen „udrzbu a pronajem“, ale take rekonstruuje, dava nove vykladce a nekdy i zcela meni, napr. na Postovni ulici jsme vytvorili zcela nove prodejny z puvodni pripravny jidel (ktera by se puvodne mozna dala pronajmout akorat tak leda mafii ;)).

  Thumb up 5 Thumb down 11
 13. Vítek :

  Rostislav Řeha: u té změny užívání je vidět, že chcete něco,co místní nechtějí a ještě je napadáte, že do toho hodili vidle!

  Thumb up 11 Thumb down 2
 14. Crazym :

  Rostislav Řeha: To je vážně až k neuvěření, on se stará o majetek mu svěřený 👍🤦‍♂️

  Thumb up 5 Thumb down 4
 15. Crazym :

  Vítek: Hele strana a lid vždy nejlépe ví co místní potřebují a chtějí 😉 Tak neremcej 🤫

  Thumb up 10 Thumb down 5
 16. Eliška :

  Co se týče obdobného podniku na ulici Nádražní, tak ten se nazývá R&D Tea a dělají za mě to nejlepší bubble tea v Ostravě. Jejich tapioka nemá konkurenci. Doporučuji vyzkoušet!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 17. M :

  Martin [msstavby.cz]: na Hlavní Třídě u Alšáku mají kebab nějací muslimové a mají falafel.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. marian :

  M: tak kdo chce naším novým sousedům přispět na mešitu, kde by se utvrzovali ve své krásné mírumilovné víře, ať už tam běží…na maso z Rumunska, po cestě 3 x rozmrazene :-)

  Thumb up 7 Thumb down 16
 19. Summerboy :

  marian: To je teda debilní komentář, a hodně ubohý k tomu. Na to nestačil ani ten palec dolů…

  Thumb up 9 Thumb down 4
 20. marian :

  Summerboy: jestli ti přijde debipni, s tím nic nenadělám, protože je pravdivý. z tržeb odvádí kekabaci procenta do fondu na šíření víry, a vygoogluj si něco i o tom, odkud berou maso. pak zjistíš, že debilní je spíš ten, kdo jim to „žere“ ;-)

  Thumb up 5 Thumb down 6
 21. Martin [msstavby.cz] :

  marian: Netušil jsem, jak stupidně xenofobní shitstorm dokáže vyvolat dotaz na falafel.

  Kuchyně střední východu mi velmi chutná a je zábava objevovat nové chutě. Bohužel v Ostravě je světová kuchyně zastoupena minimálně a ta která tu je si umí nastřelit ceny. Kuchyně Libanonu, Kazachstánu, Sýrie se tu absolutně nenachází, což je velká škoda. Třeba variace Kumpiru nejdou nikde absolutně sehnat. V Ostravě tedy aspoň jde občas narazit na povedený falafel.

  Možná by postačilo nečíst na internetu všechny sra**y, co se hodí k tvému mentálnímu rozpoložení.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 22. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Bože,proč jakýkoliv názor i pravdivý,na menšinu musí hned označen za Xenofobní…přitom,tam nepsal,nic co by bylo jakoliv pomlouvačneho nebo rasistického.Pak se nedivme tě nějaká strana v parlamentu,přijde s tím,že chce omezit zneužívání sociálních dávek a je hned tak podobně označen.Lidi buďte normální…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Protože celá ta reakce je postavena na diskreditaci a lhaní o jiné víře.

  Protože prodej kebabů nefinancuje výstavbu mešit :D :D A i kdyby, podnikatel může odvádět své zisky kam chce.

  Protože psát ve stylu „kde by se utvrzovali ve své krásné mírumilovné víře“ je mimo. Na světě je cca 2 mld. muslimů a jediný člověk v česku odsouzený ze terorismus byl pomatený volič SPD.

  Protože samozřejmě 100% masa na kebaby je z Rumunska že jo.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 24. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Ne tady jde spíš o to,proč u jeho komentáře,zacnes řadit jak čertík a označovat jako Xonofoba,úplně zbytečně…asi by se dalo rozporcovát,každý koment,co kdy kde kdo napíše…Já mám i kamaráda Muslima(tady studoval VŠB a zůstal),ale třeba si taky kladu otázku,kde se najednou vzalo tolik Kebab prodejců,když nejsou tito lidé z EU…musí tu být totiž nelegálně…

  Thumb up 4 Thumb down 5
 25. Vojtěch :

  Tomas udělal doslova top argument :D „nemůžu být rasista/xenofob, protože mám kamaráda Muslima“

  Já nemůžu XDD

  Thumb up 7 Thumb down 3
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Jasně, protože otevírání prodejen kebabů po Evropě je skrytá islamizace Evropy, která má za účel ji vnitřně rozložit, viď. :D :D :D

  Tušíš, že se do EU můžeš přistěhovat, i legálně?

  Vojtěch: Takoví lidé mají vždy aspoň jednoho kamaráda roma, gaye, muslima, žida, budhistu, vozíčkáře, apod.

  Příbuzní žijí v západní Evropě a můžou nám podat zaručené informace o rozpadu západních měst, kde každý den probíhají pouliční boje, zakázané jsou už i papírové brčka a nabíječky elektro aut natahané z oken domů škrtí lidi na ulici.

  Thumb up 9 Thumb down 10
 27. thvari :

  Tomas: O kebabu vyšel parádní článek v Respektu. Ve zkratce ho vymysleli Turci z Berlína v 80. letech, které štvalo, že Němci nemají pořádný fastfood a nechtěli jíst dokola currywurst. Důvod, proč ho vidíme teď u nás, je prostě ten, že se to postupně šíří po Evropě z Německa, bo je to jednoduché a chutné jídlo a pro spoustu lidí z Malé Asie nebo Blízkého východu super živnost. Pokud chcete ale zůstat u konspiračních teorií, můžem říct, že je to tedy skrytá islamizace a zároveň árizace Evropy :D :D :D

  Thumb up 8 Thumb down 4
 28. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Opět útok,já proti Kebabu nic nemám.(sám si to dám,třeba jaký rychle jídlo)Nic jsem proti nim nenapsal,už vůbec ne o skryté islamizaci…jen jsem se zastal kolegy,že může mít názor a nemusí být hned špatny jak jsi psal ty…Stejně jako tady někdo na vedlejším článku ohledně stavby pro postižené ve Výškovicích názor a byl jiný,než tvůj ..Byl automaticky špatný …Už jen si tady,napsal článek o ,tě postižené nechceme…Pokud třeba bydlím,v dané lokalitě můžu vyjádřit názor k teto stavbě..a k tomu kdo tam bude bydlet,to je demokracie .

  Thumb up 1 Thumb down 5
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Být rasista, xenofob, netolerantní vůči postiženým není názor. Viz k těm Výškovicím.

  Psát konspirační teorie, lži a dehonestovat jinou víru taky není názor. Viz třeba „ale třeba si taky kladu otázku,kde se najednou vzalo tolik Kebab prodejců,když nejsou tito lidé z EU…musí tu být totiž nelegálně…“

  Já si dal kebab v pátek. Kolik z toho postaví mešity?

  Thumb up 1 Thumb down 4
 30. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Jste jak nějací fanatici,takže pokud tam bude stát,nějaký dům s v uvozovkách zdravými lidmi a občané tam bydlící,vyjádří názor,že jej z jakéhokoliv důvodu nechtějí..je to v pořádku?…Pokud nastane ten samy případ s postiženými,nesmi k tomu říct ani půl slova….?Co to jako je?…To nemůzes myslet vážné…

  Thumb up 4 Thumb down 5
 31. David.Witosz :

  Zdravím.

  K diskusi o kebabu … tuhle diskusi znám moc dobře, přeborníci v Polsku ji absolvují již řadu let. Tedy tuším jak skončí tato diskuse a rovnou dávám link na finální řešení od kolegů ze severu ;)

  Hezký den Vám všem.

  https://bi.im-g.pl/im/db/b6/13/z20669659IER.jpg

  Thumb up 7 Thumb down 0
 32. Tomas :

  David.Witosz: Ono se Davide,nedivím.Polaci jsou známí, jednak katolický zaměření(čili tato kultura,je absolutně mimo a je neprijatelna)+nenechají si dělat,do kšeftů,kde můžou vydělávat oni….za to je obdivuji,my jsme takove v uvozovkach ovce..oproti nim…

  Thumb up 3 Thumb down 7
 33. Lucie :

  Netušila jsem, že jeden komentář o kebabu vyvolá takovou diskuzi. Podívala jsem se po pár dnech. Asi Vás to vyvede z omylu, ale kebab vlastní paní majitelka, která je Češka. Má sice za manžela Egypťana, no ale ten vydělává mimo ČR. Ten kebab mají jen tak.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 34. Tomas :

  Lucie: Lucie,taky nevim proč tu psali ty věci o islamizaci,xenofobii atd…

  Thumb up 0 Thumb down 8
 35. Dan :

  Tomas: Vy jste ten posledni, co by se mel ozyvat.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 36. Rostislav Řeha :

  Crazym: No coz je presne to, co jste predtim popiral, ze jo. Jinak bych to nepsal.
  Mesto je proste naprosto normalni vlastnik bytovych i (v tomto pripade) nebytovych prostor. Stara se o ne, pronajima je, snazi se s nimi hospodarit. Neni potreba mu nasazovat psi hlavu, naopak je v nekterych ohledech pro zbyle vlastniky v nemovistosti lepsi nez soukromnik, protoze je pod vetsim dohledem a muze dat ohled i na jiny aspekt nez je cisty zisk (napr. rozvoj konkretni sluzby, ktera v okoli chybi). A je solidni, nestane se asi nikdy, ze by nesplnilo sve zavazky vuci SVJ.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 37. Ivan :

  Jak by řekli mí řečtí přátelé „Vám nechutná kebab, ale gyros“ :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.