Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální přehled nových podniků v centru Ostravy.

English version: https://www.msstavby.cz/new-businesses-in-ostrava-city-center-2-15-08-2022/

Trouble Cafe

Původně olomoucká kavárna se přestěhovala na Smetanovo náměstí. Mimo běžnou kavárenskou nabídku pořádá podniky také workshopy, přednášky, cuppingy.

FB Trouble Cafe

Lorik Caffe

Lorik Caffe je nová menší kavárna na Nádražní ulici.

FB Lorik Caffe

Kmart Nádražní

Novým podnikem na ulic Nádražní je také Kmart. Chcete-li se dostat do podniku, musíte projít průchodem. Součásti je i zahrádka ve dvoře. Přes den od 10:00 filtr kavárna s nabídkou sladkých a slaných maličkostí , víno , koktejly , Matcha … Od 18:00 pivní bar , kimchi , masové koule a pochoutky k pivu !

FB Kmart Nádražní

Vinograf

Podnik specializující se nabídku vína s více pobočkami po zemi otevřel své zastoupení i v Ostravě na Nádražní ulici.

Shothouse

Podnik, který se přestěhoval z divadla Studio G do vlastních prostor na rohu Nádražní a Českobratrské ulice. Původně se zde nacházel podnik STORYof.

FB Shothouse Ostrava

Kousek ZeMě

Podnik zaměřený na zdravou výživu, lokální potraviny, který navíc nabízí i vlastně pečený chleba tradičním způsobem.

FB Kousek ZeMě

Taverna na Rynku

Rybárnu nahradila Taverna. Podnik zaměřený na řeckou gastronomii najdete na Jirsákově náměstí (lidově Kuří rynek).

FB Taverna na Rynku

Hospoda U Jakuba

Další novinkou na Jiráskově náměstí je hospoda U Jakuba. Tradiční podnik zaměřený na pivní speciality a plzeňské pivo.

Los CAPOLITOS

Z ulice Janáčkova na ulici Českobratrskou se přestěhoval tento podnik zaměřenou na mexickou kuchyni.

Cafe&Bar g.

Studio G, odkud se přestěhovala kavárna Shothouse nezůstalo „na suchu“. Vznikla zde divadelní kavárna a bar.

FB Cafe&Bar g.

Cargo Bike Daddy

Jak už samotný název napovídá, jedná se o podnik zaměřený na cargo kola. Ty si zde můžete nejen půjčit, ale i koupit.

FB Cargo Bike Daddy

REST ART

REST ART je nový podnik v sadu Dr. Milady Horákové, který otevřel v delší dobu prázdném objektu. Kromě běžné nabídky jídla a pití zde můžete okusit i tradiční polské zapékanky.

FB REST ART

Dnes by měl také otevírat podnik ChillZone Hookah lounge Ostrava na ulici Dvořákova.

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Los Capolitos se přestěhoval do krásné budovy, bohužel až na té fotce je vidět, v jakém je zuboženém stavu. Ale buďme rádi, že aspoň uvnitř nezůstane prázdná po obchodu se starožitnostmi a bude žít. Pokud ovšem zákazníky neodradí už ten vstup, ale který možná v mexických podnicích je standard. Posuzuji jen z těch málo mexických filmů, co jsem viděl. Ale to byly periferie metropole, v luxusních čtvrtích jsem takový vchod do podniku ani tam neviděl. Takže otázka: Tato část Českobratrské v centru 3.nej města je periferie nebo by to měla být luxusnější část města?

  Thumb up 17 Thumb down 5
 2. Pavel :

  Alois Jirásek byl v podání podporučíka Troníka soudruh Jirásko a ve vašem podání je Jirsák (taverna Na Rynku)? ;-)

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. Jana :

  Bohužel Ostrava je opět na cestě k úpadku. Lepší vrstva definitivně vzala za své bydlení za Ostravou a v průběhu víkendu zůstávají fetky, bezďáci a Romále kam se člověk podívá. Navštivte maloměstský Krnov či Příbor a pochopíte o čem mluvím. Ostrava si hraje na velkoměsto, velkohubě plánuje projekty za miliardy a ve skutečnosti lepší vrstva z Ovy utekla.

  Thumb up 27 Thumb down 41
 4. davidb :

  Jana:
  V Krnově na náměstí v sobotu kolem poledne ani noha.
  Byl jsem tam před 14 dny.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Úroveň kvality lokality bych rozhodně nehodnotil podle toho, jestli se tam nachází mexická restaurace, které se objevují také ve filmech… :D

  Thumb up 9 Thumb down 12
 6. thvari :

  davidb: Jana a její trolení. :-) Včera všechny podniky na Masarykáči a obě kavárny na Kuřím rynku jedou a jsou tam lidi (byl jsem tam asi 15:00-17:00). V ulicích spíš míň lidí, ale ušlo to. Jedou podniky jako Sladké časy, Trouble cafe, U Rady, Dock, Pavilon, Loděnice, Minikino, COKAFE a jsou v nich lidé, vše osobně zkontrolováno. V podstatě platí, že pokud vyjde počasí a podnik otevře, má tam zákazníky. Akorát U Černého koně bylo poloprázdno, když jsem tam jedl.

  Thumb up 17 Thumb down 4
 7. xxx :

  Jako Krnov a Příbor, jo? Úžasné :-) Ale Jano, co teprve Nový Jičín, Vítkov nebo i třeba Město Albrechtice? Tam to pulzuje životem 24-7.

  Thumb up 17 Thumb down 2
 8. M. :

  Jana: kdo je to ta lepší vrstva? Měří se to podle výše příjmů, IQ, nebo uměleckého vkusu? Divila by ses, kolik fetek a bezďáků je v takových malých městech… Ostrava je větší, tak jich má také větší počet. No a co teprve Praha, tam by to teprv chtělo „deratizovat!“

  Thumb up 11 Thumb down 1
 9. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]: Nepochopeno. Úroveň kvality lokality jsem myslel stavy budov, ne co je uvnitř.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 10. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]: No, ale jestli myslíte, že ta omítka a to grafity před vchodem je teda na centrum Ostravy takový normální standard…., vaše věc.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Chápeš ty, že mexická ke v pronájmu a i kdyby sebevíc chtěli, fasáda objektu není na nich?

  Celá myšlenka postrádá smysl.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 12. Hrdy Ostravak :

  Diky za vsechny nove krasne podniky v Ostrave. Mel jsem tu cest navstivit Shothouse a Trouble cafe. Shothouse je skvely podnik s pratelskou obsluhou. Pripomenul mi jeden muj oblibeny klub v Kodani.Trouble cafe mne nalakali v Magazinu Patriot. V tomto Magazinu se holedbali,jak jsou skveli a maji jedinecne pratelsky pristup k zakaznikum,ktere udajne jine kavarny nemaji. Dli v uzasnych prostorech,ale obshluha se chovala hnusne a arogantne a kava byla priserna. Negativisticke trollovani Jany neni moc produktivni,nicmene i zapskle komentare je nutno registrovat. V centru Ostravy by melo byti daleko vice rusno. Snad tomu pomohou Lauby,Ostravice a nova Fakulta OU. Jana zminuje „bezdaky,Romale a fetky“! Bezdaci mi nevadi,ti maji problem sami se sebou a sedavaji spis pred obludariem Fukusima,nez v historicke casti Ostravy. Fetky? To jsou hulici travy ci lide s injekcnimi strikackami? Nikdo takovy mne v Ostrave neobtezuje,ani neohrozuje. Romale jsou velky ostravsky problem. Tak rad bych si nekdy sednul na lavicku s ditetem a pritelkyni na krasnem a svetove proslulem namesti Svatopluka Cecha. Vychutnaval bych si tam letni nadherny sobotni podvecer. Turiste by si tam fotili genialni architekturu Camilla Sitteho, Nikdo by tam nikoho nenapadal, nevyrvaval,nikdo by se tam nepral,nikdo by tam nic nekradl a nezastavoval v nedalekych Zastavarnach. Koksovny by nezamorovaly jedovatym odpadem ovzdusi.Skoda,moc mne to mrzi. Jana take zminuje odliv lidi z Ostravy. V Ostrave momentalne zije 279 791 obyvatel. Coz je skandalni desuplne cislo,na tak vyznamne mesto. Ostrava by mela mit o sto tisic lidi vic.Politici by se meli nad cislem hluboce zamyslet a klast si otazky se proc se lidem v Ostrave nelibi a proc odchazi.

  Thumb up 43 Thumb down 0
 13. Honza :

  Nebojte, celý dům, kde se Los Capolitos nachází projde brzy rekonstrukcí a i ta fasáda bude ;-)

  Thumb up 8 Thumb down 0
 14. Tom :

  Hrdy Ostravak: Pěkně shrnuto. Ten úbytek obyvatel je problémem v celém kraji, protože kraj patří k těm starším. Bohužel hodně lidí s vyšším vzděláním odchází jinam, možná se to netýká techniků, ale mladí lidé s jiným než technickým vzděláním často hledají jiná města k životu. Myslím,že je trochu škoda, že se Ostrava soustředí jen na podporu technického vzdělávání, chápu, že je to historickyzakořeněno. Ale když pak třeba absolventi humanitních oborů od Ostraváků slyší,že studovali pseodoobory, tak se nedivme, že zmizí v Praze nebo nebo ještě dál.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 15. David.Witosz :

  Zdravím.

  Zřejmě musím opakovat.

  Počet obyvatel Moravské Ostravy a Přívoz od roku 2019 stoupá. V roce 2021 byl pokles (covid), ale v tomto roce opět je nárůst a právě v těchto dnech má MOaP přes 40 tisíc obyvatel (tolik měl naposledy v roce 2013).

  Skupina která konstantně roste jsou cizinci s pobytem v MOaP. Zejména jde o nárůst počtu občanů Koreje (přesun z FM) a Polska (pracovní příležitosti).

  Proto taky ten nárůst korejských obchůdků či restaurace Rodem která se do centra rovněž přestěhovala z FM (za svými zákazníky).

  Malá zajímavost. Jak japonské Maido, tak korejský Rodem jsou nájemníci v nebytových prostorech MOaP.

  Toliko k „úbytku“ obyvatel centra Ostravy.

  Hezký den.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 16. David.Witosz :

  PS Pro info ještě doplním, že z uvedených nových podniků jsou nájemci nebytových prostorů obvodu MOaP

  Lorik Caffe
  Vinograf
  Cafe&Bar g.
  REST ART

  Thumb up 6 Thumb down 3
 17. Hrdy Ostravak :

  David Witosz : Netusim,jestli jste reagoval na muj prispevek,ci nikoliv. Ale pokud ano,zrejme jste ho nespravne cetl a prosim prectete si ho jeste jednou. V Ostrave momentalne zije 279 791 obyvatel.(Paklize toto zverejnene cislo nelze) Za uplynuly rok ubylo Ostrave cca pet tisic obyvatel. Kdyz pisu OSTRAVA,mam na mysli cele mesto,nikoliv pouze Vas obvod. Ano,mate pravdu, Vas obvod pocitil narust obyvatel. A zaslouzite si za to ve Vasem obvode pochvalu. A nikdo to tady nezpochybnoval. Ale OSTRAVA,neni pouze Vas obvod. A ubytek obyvatel v cele Ostrave je alarmujici.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 18. David.Witosz :

  Hrdy Ostravak:

  Zdravím, reagoval jsem obecně a zejména z pohledu titulku tohoto postu aneb „Nové podniky v centru Ostravy“. Jinak se v mnohém shodneme a díky za pochvalu, potěší.

  PS Způsob počítání obyvatel dle ČSU versus evidence obyvatel MV, to je kapitola sama pro sebe.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 19. Loprais58 :

  No,ono čistě pro forma,je ten stav obyvatel jiný,dle stránek magistrátu,respektive Statutárního města Ostrava,je 280 079 českých občanů + 11740 cizinců s trvalým pobytem (magistrát ty dvě položky udává oddělené,oproti jiným městům),ergo je nás cca 291819. Jen pro informaci,ten úbytek je tragický.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 20. Jenki :

  No… úbytek to je, ale tragédie vypadá jinak. Nepřehánějte.
  V posledních letech jsem se služebně pohyboval v ex-DDR a tam uvidíte, jak vypadá tragédie. Vybydlené celé bloky, opuštěné ulice, postupné bourání paneláků i celých sídlišť, protože prostě nejsou lidi.

  Thumb up 15 Thumb down 1
 21. Jenki :

  Zde mapka s čísly i pro neznalé němčiny:
  https://www.demografie-portal.de/DE/Fakten/bevoelkerungsentwicklung-regional-seit-1990.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. MM :

  David.Witosz: Stejně by mě zajímala politika obvodu. Na Českobratrské ulici byla kancelář Ostrava expat centre (kontaktní centrum pro cizince v Ostravě). Jedná se o organizaci podporovanou městem a krajem. Podle mých informací jim byl zvýšen obvodem nájem. Centrum se tedy přestěhovalo k soukromníkovi a prostor je stále volný. Výsledek je, že peníze města jdou k soukromníkovi a obvod, který chtěl vyšší nájem nemá už pár měsíců nic. Dává to logiku?

  Možná budu za kacíře, ale já bych ty nebytové prostory v aukci prodal. Obvod by získal peníze, které by mohl využít na jiné věci. Reálně totiž přispívá do fondu oprav SVJ, musí opravovat prostory, nájemníci se stejně točí a zkrátka to celé funguje jinak než na běžném trhu viz. několikrát zneužitý klub Atlantik, který se podle toho kdo byl na radnici, předával spřízněným osobám a podobně. Nebudu slušnej a řeknu, že to bylo minimálně za Hnutí Ostravak.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 23. David.Witosz :

  MM:

  Zdravím.

  Expat centrum platilo nájem 20kč za m2. Tedy výši příspěvku do fondu oprav SVJ. Obvod tedy neměl z „nájmu“ ani korunu.

  Takovýto podnákladový nájem tam byl 4 roky pro různé organizace města. Město, že jen na rok. A pak zase jen na rok. A zase jen na rok.

  Proto jsem přišli, že takto to dál nejde. Že zvyšujeme na minimální nájem dle zásad, což je 60 kč/m2 na rok a pojďme se bavit o rekonstrukci prostoru na klíč pro Expat centrum.

  Bohužel 60 Kc/m2 (za co se pronajímají garáže a sklepy) byl pro Expat centrum mnoho a šli jinam.

  Je pro mne šokující, že jak MSK tak město Ostrava je ochotno dávat na projekt mnoho peněz, ale na nájem nikoli.

  Městský obvod takto z svého eráru 4 roky podporoval aktivity města, kraje a přitom nebyl nikdy nikde propagován jako podporovatel, sponzor.

  Dnes naopak, viz Váš příspěvek, vypadá jako … přitom celou dobu poskytovalo prostor za nájem rovný příspěvku do fondu oprav (tedy nula).

  Za dobrotu, na žebrotu, že?

  PS Máme vážného zájemce o pronájem a rekonstrukci prostoru v řádu milionů korun. S Expat centr by prostor dál pustl.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 24. Dr. Kohn :

  David.Witosz: Nenašel se ten nájemní prostor pro Expat centrum přes projekt Refill? Tedy přes hledání alespoň nějakého využití prostor, které jsou jinak prázdné?

  A prozradíte nám toho vážného nájemce? nebo ho budete tajit, a pak řeknete že jednání s ním nedopadlo úspěšně…

  Thumb up 2 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.