BD U Tiskárny – foto výstavby

Bytový dům na nároží ulice U Tiskárny v Ostravě-Přívoze prošel rekonstrukcí.

Investorem rekonstrukce byl městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, který v letošním roce rekonstruoval celkem tři bytové domy. Kromě v článku uvedeného bytového domu na ulici U Tiskárny, byly rekonstruovány ještě objekty na ulici Fügnerova 6 a Jungmannova 8. Jednalo se o kompletní rekonstrukci 16 bytů. Čtyři nové byty vznikl ve vestavbě na Jungmannově ulici.

O aktuálních investicích městského obvodu se můžete dozvědět v této reportáž.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  jen tak dál, pro ty co budou brečet že tam budou nízké nájmy, tak bych chtěl říct, že tyto městské rekonstrukce budou spouštěč pro soukromé vlastníky, městské byty jelikož teď jsou levné přivedou mladé lidi, kteří budou využívat služeb v okolí, tím se zaplní parter službami, a čím víc takových domů bude, tím větší šance že se do rekonstrukcí pustí soukromníci a výsledkem bude růst nájmů v čase, jelikož se pozvedne celá lokalita.

  Thumb up 19 Thumb down 0
 2. aldik :

  balde: proč by měl někdo brečet že tam budou levné nájmy? Naopak městské byty s nižšími nájmy potřebujeme jako sůl, je to tu samý soukromník s předraženými nájmy a na to se nabalí realitky, které si u pronájmu řeknou o provizi o obvykle ve výši jednoho nájmu.Tady asi chodí samí milionáři kterým je jedno kolik co stojí.

  V pytli je spíš ta lokalita, nevím zda bych tam chtěl bydlet, je tam černo i ve dne :-D

  Thumb up 7 Thumb down 4
 3. balde :

  aldik: jsou tady tací, co brečí že město postaví nové byty nebo je zrekonstruuje a pak tam jsou podle nich směšně nízké nájmy a že se ta investice nevyplatí.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. aldik :

  balde: pak je tady možnost že tu lokalitu celou i s okolními domy převzalo (koupilo) město a bude tam investovat samo, pak soukromník z vedlejšího domu nebude brečet že se mu to nevyplatí (resp investuje někde jinde, kde v okolí nic městského není).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. David.Witosz :

  balde: Zdravím a potvrzuji Vaši úvahu. Jen s tím rozdílem, že ne že se tak bude dít, ale ono se tak již děje ;)

  Přímo v průběhu rekonstrukce tohoto domu byla firma zhotovitele oslovena vlastníkem vedlejší soukromé nemovitosti s dotazem na případnou rekonstrukci jeho budovy. Dle mi známých informací jsou předběžně domluveni, byla provedena cenová kalkulace a brzy by se měla opravovat další budova v této ulici, v tomto případě soukromého vlastníka. Mimochodem jde o budovu číslo 7, také krásný dům s nádhernou fasádou. Tak držme palce.

  Přeji hezký den Vám všem.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 6. vojta :

  David.Witosz: potvrzuji.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Graylag :

  David.Witosz:
  Je to super, číslo 7 potřebuje opravu jako sůl a celá oblast se tím jednoznačně posouvá vzhůru. Ale abych to začal brát vážně, bylo by potřeba udělat něco s vředem jménem Jirská 24. Chodívám tudy a musím říct, že je jedno kolik dalších domů se opraví, ale číslo 24 mě vždy donutí zkontrolovat si kapsy a nervózně se ohlédnout. Dělá s tím město něco? Vím, že je to soukromě vlastněná budova, ale přece není možné aby byl v takové lokalitě barák bez vchodových dveří a s rozbitými okny a město na to nemělo žádné páky.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. Loprais58 :

  Ještě by to chtělo dostavět ty Sitteho bloky a i jiné proluky.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 9. thvari :

  Číslo 7 mne také velmi těší, to je moc pěkný dům. Obecně bych ale nejvíc apelovat na záchranu onoho posledního chátrajícího objektu na Mariánskohorské. Nejen proto, že vůbec nejvýrazneji zvýrazňuje původní uliční čáru, ale také proto, aby se tam do budoucna dal ten blok dostavět a šlo lépe argumentovat a bojovat za zklidnění Mariánskohorské, okolí Muglinovské a Sadu Boženy Němcové. Tam je to jedna velká hrůza, kterou by bylo potřeba řešit komplexně a správně…

  Thumb up 10 Thumb down 1
 10. Hrdý Ostrava :

  Co dodat?Nádherná rekonstrukce, tleskám za ní radním i dělníkům. Straší mne a děsí velmi,kdo tam bude bydlet. Je nutné zabránit tomu,aby v ní nebydlel ani jeden nepřizpůsobivý občan Přívozu.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 11. paulos :

  Je to krásná rekonstrukce, otázkou zůstane co bude dole v nájemním prostoru v takové lolalitě. Jediné dočasné řešení a vzestup této lokality, by bylo zaslepení ulice U Tiskárny zdí s ulicí Jirskou! Opravdu si nedělám srandu, ale čórkaři maji ulici U Tiskárny jako svou průchozí ulici a s lupem, nebo pikem poté běží směr koleje, podchod a Jílová. Zaslepení Chopinovy, nebo předělání na branku s čipem pro místní zde bydlící, by bylo už jen tečkou a lokalita by lětěla rázem do výšin. Když město mohlo tvořit proluky a bourání, určitě by šlo realizovat i toto „dočasné“ opatření. Zdrojem problému není totiž ani tak tyto ulice, nýbrž veškeré okolé Přívozu a jeho drogoví dealeři z garáží a kanálů. :(

  Thumb up 10 Thumb down 4
 12. Graylag :

  paulos: To hypotetické zaslepení zdí je krátkozraké řešení, protože ulice Jirská-U Tiskárny jsou hlavní přístupová cesta do centra Přívozu pro větší půlku sídliště kolem Mánesovy, kde z větší části bydlí slušní lidé kteří by mohli živit služby v té oblasti. Pro pozvednutí té oblasti by to naopak chtělo usnadnit přístup těmhle lidem (třeba lávkou přes cestu místo současných semaforů s nesmyslně dlouhými intervaly). A ostatně samotná Jirská ulice kromě čísla 24 a bezdomovců stanujících u plotu nádraží není úplně špatná.
  Individua které popisuješ by to chtělo řešit spíše u zdroje, tedy na té Jílové. Což je ale asi bez úplného srovnání té oblasti se zemí neřešitelný problém.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 13. aldik :

  Graylag: bohužel tady se problémy neřeší, ale jen se přesunou jinam. V Ostravě obvykle na Jih :/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. paulos :

  Graylag:Tak vidíte, hned jsme to vymysleli. Ono neřešit tyhle zásadní problémy Přívozu není krátkozraké řešení?!
  Město by mělo zaslepit Tiskarnu/Jirskou a Chopinovu zaslepit a vyvést pouze do lavky směr sídliště přes cestu. Bohužel výška mostu by byla dalším vředem. Takže nový přechod Chop – bytovky a dočasně vyřešeno. 😇🤗 Kdo vyřeší drogy a problémové lidi to nevím. Ale dokud budou proudit z podchodu od Jiřské, či zadního Přívozu do heren a na náměstí prodávat a čorovat rádia z aut, klid tam nebude. A teď do mě. 😘 Přitom je Přívoz tak krásný!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Graylag :

  paulos: Výška lávky pro pěší nemusí být vyšší než je podjezd pod tratí, čili nějaké pouhé čtyři metry. A na obou stranách Mariánskohorské je místo na pohodlné rampy, takže kdyby se té lávky chytil šikovný architekt, mohla by to být naopak ozdoba. Pak už jen mírně doladit komunikace na sídlišti a já myslím, že by to šlo. Já bych tudy chodil :D
  No ale když už chceme být radikální a mluvit o zazdívání. Co tak prostě zazdít pěší průchody pod tratí? Sice to co by pak vypuklo kolem Cihelní by bylo peklo za které by mě majitelé místních podniků zlynčovali, ale bylo by to prakticky okamžité řešení.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 16. Crazym :

  Tak zrovna jsem něco zaslechl v TV o 6 zprovozněných bytech v tom baráku 👍
  Jen, to opravdu stálo přes 20 mega?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.