Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální přehled nových podniků v centru Ostravy.

Křupavý Frank

Nové bistro vzniklo vedle oblíbeného podniku Dock na Havlíčkově nábřeží. V nabídce zde najdete křupavé rozpékané focaccia (fokáče) na několik způsobů. Základní „pizza styl“ a sofistikovaněji plněné sendviče. Zadruhé si můžete pochutnat na výborné řemeslné kopečkové zmrzlině z Brna Na Zmrzlinu. Samozřejmostí jsou i bezlepkové kornouty.

Hnízdo

Nové coworkingové centrum vzniklo na rohu ulic Pivovarská a Střelniční. Kromě běžného pracovního prostoru si zde můžete pronajmout i místnost pro natáčení podcastu nebo studio. Konají se zde i různé kulturní akce.

FB Hnízdo Osrava

Royal Candy

Nový podnik na Puchmajerově ulici otevřela válečná uprchlice z Ukrajiny, která svou zemi musela opustit při násilném vtrhnutí Ruska. Podnik bude zaměřen na různorodé zákusky a dorty.

Instagram – Royal Candy

Kim´s HOTDOG

První korejské hotdogy v Ostravě otevřely na ulici Jurečkova 1811/18. Koncept korejských hotdogů spočívá v párku obaleném v těstíčku s velkým množstvím sýru uvnitř.

zdroj foto hotdogu: FB Jíme v Ostravě

Jeden z nových podniků, který se aktuálně připravuje, vzniká na rohu ulic Českobratrská a Chelčického. Původně se zde nacházela pivnice Baník.

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. Aneta :

  Zdravím,
  tuto Vaši sekci nových podniků mám moc ráda, vždy se alespoň dozvím co je kde nového a co kde zkusit.
  Je možné tuto sekci rozšířit i o Porubu? Konkrétně kolem Hlavní třídy. Za mě je tady spousta zajímavých podniků, které tady vznikají, ale není o nich přehled, což je škoda.

  Thumb up 17 Thumb down 6
 2. abc :

  Ostrava rules the world. Dle fotek anglické nápisy a cedule v centru Ostravy, kam oko dohlédne, aby davy turistů z Anglie vlastně z celého světa v ostravských ulicích nebloudily. Royal Candy, KIM’s Hotdog, vymakané.

  Thumb up 9 Thumb down 38
 3. David.Witosz :

  abc: Zdravím. Royal Candy provozuje rodina z Ukrajiny. KIM’s Hotdog míří zejména na korejskou klientelu, která bydlí v centru.

  Holt jsme s Vítkocicemi obvody s největším podílem cizinců v rámci Ostravy i MSK. To je holý fakt ;)

  Takže ne, nic nelogického v tom není.

  Thumb up 22 Thumb down 16
 4. abc :

  Omlouvám se za minulý komentář, nedošlo mně, že podnik KIM’s Hotdog je určen především turistům z KLDR, nikoliv z Anglie.

  Thumb up 10 Thumb down 30
 5. David.Witosz :

  abc: Omlouvat se nemusíte ;)
  V Ostravě žije, v přepočtu na počet obyvatel, největší komunita občanů Koreje v rámci ČR. Těch několik stovek zaměstnanců automobilky Hyundai společně s rodinnými příslušníky vytváří trh, který přivedl do centra Ostravy z Frýdku Místku restauraci Rodem, plus vzniklo v centru x prodejen s korejskými potravinami.

  Takže jedna věc hihi haha vtipy, druhá věc fakta která nevytváří nic absurdního ;)

  Hezký den přeji.

  Thumb up 23 Thumb down 16
 6. ELB :

  David.Witosz: Hned jsem si říkal, že Royal Candy proto, že je majitel z Ukrajiny :) A že hotdog je vlastně tradiční národní pokrm :) Cizince ve Vítkovicích ponechám bez komentáře :) Chci tím říci, co jsou to za těžkopádné argumenty ? Anglické názvy podniků mají přece i Češi, to je globalizace, nic jiného v tom není třeba hledat.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 7. abc :

  David.Witosz: Zdravím, nebýt pozdní aktualizace a náhody, druhý příspěvek by nevznikl.

  Thumb up 0 Thumb down 13
 8. D-r :

  ELB: V Mariupolu se taky jmenovali Royal Candy.

  Thumb up 8 Thumb down 13
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Aneta: Je pravdou, že i v Porubě vzniklo v posledních pár letech několik zajímavých podniků. Proč ne.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  abc: Není to čistě náhodou věc daných podnikatelů? :)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. abc :

  Martin [msstavby.cz]: Je to jejich věc a můj názor na to zůstává stejný.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 12. Tom :

  abc: A co názvy Elektra? Imperial? Ty taky nezní česky. Tak proč ne Royal Candy, rozhodně lepší než mnoho jiných pritroublych názvů. Ale tady asi vadí něčí jiného.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 13. abc :

  Tom: Přemíra cizích slov vadí, pro některé už je to obtěžující. Česká slovní zásoba se vytrácí z vědomí. Život to ochuzuje a neulehčuje.

  Thumb up 5 Thumb down 15
 14. Roman :

  abc: Ano, protože se jeden podnik jmenuje Royal Candy (otevřel cizinec) a ne cukrárna. Jiný se jmenuje Kim´s hot dog a ne prodejna párku v těstíčku, tak se opravdu ztrácí moje národní identia :D

  Thumb up 18 Thumb down 4
 15. abc :

  Roman: Zašli jsme do cukrárny, cukrářka a cukrář, cukrářské výrobky, cukrovinky, cukrařina, slova spolu souvisí. Candy je nepoužitelné, nejde skloňovat a v českém prostředí nemají opodstatnění.

  Thumb up 2 Thumb down 12
 16. Dr. Kohn :

  abc: Myslím že si pletete název podniku s jeho zaměřením. Cukrárna to samozřejmě je a bude. Ale současně zůstane i název Royal Candy.

  Taky chodíte do obchodu se smíšeným zbožím a jmenuje se Penny market.

  Nebo do rychlého občerstvení a jmenuje se McDonald’s.

  Nebo do obchodního domu a jmenuje se Prior.

  Spousta názvů podniků je na trhu dlouho, tak vám již nepřijde, že je používáte a nemáte s nimi problém. Ale toto je nové, tak se na to zaměřujete více.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 17. abc :

  Dr. Kohn: Značka s tradicí Royal Candy jako jedinečné vlastnictví by měla smysl, ale takových Royal Candy je podle výsledků z internetu habaděj. Nepatří to sem jako třeba nepatřilo směšné podnikatelské baroko. Stejný osud snad časem potká i tyhle cizí názvy.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 18. Dr. Kohn :

  abc: Fancy fries byly taky na začátku bezvýznamná značka. A teď se prosadili po celé ČR. Prostě vždy musíte nějak začít a až čas ukáže, zda jste se probojoval nebo ne.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 19. vojta :

  Martine, blokni prosím proruskou svoloč abc, za tím jeho pseudonázorem totiž nic jiného než protiukrajinské přesvědčení není.

  Thumb up 4 Thumb down 11
 20. Hans :

  vojta: :D ty jsi jeden z těch co nadává lidem, když hrajou na kytaru Nohavicu, za to že podporují protiukrajinske přesvědčení? nepotkali jsme se náhodou někde? :D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 21. abc :

  Dr. Kohn: Věřím, že se prosadili po celé ČR, ale jinam nešli, tak proč Fancy fries? Češi neřeknou Troppau, Königgrätz, nebo fries, vy doma říkáte fries? Určitě ne. Fancy fries úspěšně bojují, ale není to nic proti tomu, jak bojovali daleko větší borci za to, abyste mohl na úřadech, ve škole, v zaměstnání mluvit tak, jak vás naučili rodiče, a nemusel používat jiný jazyk. Předevčírem moderátor jednoho pořadu zvaného talk show promluvil do duše úspěšné mladé zpěvačce kvůli češtině a řekl to moc dobře. Ať přidá svůj názor taky aggu, jestli sem zabloudí.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 22. PavelM :

  Poslední dobou letí u nových podniků spíše české názvy, skadkosti navíc míří spíše na děti, nevím nakolik u nich angličtina táhne.. nepřijde mi to šťastně zvolený název.. ale je to jejich věc.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.